Pozostałe pytania

Forum Pomoc dla Początkujących.
Nuzu

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Nuzu »

Podsumowując, w Górach Szarych spokojnie mogłaby zaistnieć ogrza osada z ogrzym kowalem. :)

Szkoda tylko że ja wole grzebać w kodzie niż pisać. :(
Yalom
Posty: 118
Rejestracja: 12 lut 2009 21:27

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Yalom »

Mogłaby. Podsumowując.
Awatar użytkownika
Kerhenia
Posty: 91
Rejestracja: 15 sty 2015 21:58

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Kerhenia »

Nurtuje mnie od dłuższego czasu pewne pytanie... Głupio mi trochę o to pytać, ale... Nie chodzi mi o konkretny rok. Jaki mamy czas w Ishtar?
Mnie głównie interesuje to, czy jesteśmy po Pierwszej Wojnie Północnej?(bo z tego, co zrozumiałam, to nie po drugiej.)
I jak się mają dokładniej stosunki państw do Nilfgaardu? I ludzi do Nilfgaardczyków? No... I może nieludzi też :D A co tam!
Awatar użytkownika
Gumrak
Posty: 29
Rejestracja: 27 lip 2012 13:31

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Gumrak »

Wydaje mi się, że przed przewrotem na wyspie Thanedd, czyli przed I wojną północną. Ale pamiętam, że Ktoś wspominał kiedyś, że są pewnie nieścisłości w chronologii, związane z postaciami/miejscami/wydarzeniami.
Kinrim
Posty: 22
Rejestracja: 18 kwie 2014 15:05

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Kinrim »

Yalom pisze:
Eltharis pisze:(jak już ustaliliśmy, WFB i WFRP to ten sam świat)
Wystarczy wspomnieć, że w WFB (jak i późniejszych edycjach WFRP) w ogóle nie występują gnomy, czy halflingi.
Nie występują w WFB jako oddzielna rasa, ale istnieją jako takie.
Tu na przykład "Halfling hot pot catapult".
http://www.coolminiornot.com/pics/pics1 ... 510574.jpg
Markus
Posty: 1
Rejestracja: 06 mar 2015 17:56

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Markus »

Mortitius mowi do CIEBIE: Tys juz podjal probe. Odczekaj pierw czas pewien, zanim znow Pana blagac bedziesz o zwrocenie na cie Jego uwagi.

Orientuje sie ktos ile to w rzeczywistosci czasu, oraz czy chodzi o czas rl badz wyidlowany. Z gory dzieki za odpowiedz.
Larius
Posty: 145
Rejestracja: 09 paź 2011 12:05

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Larius »

Markus, moja pamięć jest zawodna, ale jak ja brałem tą wyznaniówkę to musiałem odczekać 24h albo do następnej apokalipsy. Spróbuj też się przelogować. :P
[19:03] <hard2kill> tak wiec jesli Tharra denerwuje moja sygnaturka
[19:03] <hard2kill> to sie ciesze, ze jest kolejny powod, zeby sie powiesil
[19:03] <hard2kill> z wkur***a
[19:03] <hard2kill> ;d
Gillian
Posty: 22
Rejestracja: 21 gru 2012 22:13

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Gillian »

A ja się wspierałam pokrzywami i innymi ziołami co wzmagają pragnienie i poprawiają apetyt.
Więc poszło mi to dość szybko.
"Wierzę w magię i wiem, że to, co w niej najlepsze i najprawdziwsze, płynie z serca".
Terenes
Posty: 397
Rejestracja: 23 kwie 2009 13:41

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Terenes »

Kerhenia pisze: Nurtuje mnie od dłuższego czasu pewne pytanie... Głupio mi trochę o to pytać, ale... Nie chodzi mi o konkretny rok. Jaki mamy czas w Ishtar?
Mnie głównie interesuje to, czy jesteśmy po Pierwszej Wojnie Północnej?(bo z tego, co zrozumiałam, to nie po drugiej.)
I jak się mają dokładniej stosunki państw do Nilfgaardu? I ludzi do Nilfgaardczyków? No... I może nieludzi też :D A co tam!
Ishtar dzieje się w okresie międzywojennym (poza wspomnianymi niescislosciami, ktore jednak latwo mozna zignorowac). Są szpiedzy, prowokatorzy, scoia'teal, wojny celne i havakarzy, pełna nieufność.

Drugą sprawą jest jednak stosunek graczy do Nilfgaardczyków. Jest pewna grupa graczy (korsarze, czesc Lyryjczykow, czesc Osadnikow, pare innych osob) ktorzy calkiem ladnie (a czasem calkiem brutalnie) odgrywaja wrogosc lub niechec do Czarnych. Jednak zdecydowana wiekszosc graczy nie chce wychodzic na rasistow i zupelnie nie zwraca uwagi na pochodzenie, rase, wyznanie itp. Ze szkoda dla klimatu domeny IMHO.
Gumrak pisze:Wydaje mi się, że przed przewrotem na wyspie Thanedd, czyli przed I wojną północną. Ale pamiętam, że Ktoś wspominał kiedyś, że są pewnie nieścisłości w chronologii, związane z postaciami/miejscami/wydarzeniami.
I Wojna Północna to zdobycie Cintry i klęska Nilfgaardu pod Sodden, I na Arkadii jest bez wątpienia po niej. Rozumiem ze tobie chodzilo o II wojne.
Larius
Posty: 145
Rejestracja: 09 paź 2011 12:05

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Larius »

Gillian pisze:A ja się wspierałam pokrzywami i innymi ziołami co wzmagają pragnienie i poprawiają apetyt.
Więc poszło mi to dość szybko.
Myślę, że Markusowi chodziło o możliwość podjęcia następnej próby, a nie ile czasu zajmuje zrobienie się głodnym i spragnionym.
[19:03] <hard2kill> tak wiec jesli Tharra denerwuje moja sygnaturka
[19:03] <hard2kill> to sie ciesze, ze jest kolejny powod, zeby sie powiesil
[19:03] <hard2kill> z wkur***a
[19:03] <hard2kill> ;d
ODPOWIEDZ