Zgubiłem/am się, co dalej?

Forum Pomoc dla Początkujących.
Hurio
Posty: 108
Rejestracja: 12 maja 2014 08:53

Re: Zgubiłem/am się, co dalej?

Post autor: Hurio »

Powinienes chyba miec linijke typu:

Kod: Zaznacz cały

Jest tutaj jedno widoczne wyjscie: drzwi.
Bo wyjscia moga byc rozne, schody, wyjscie, dol.
Ashin
Posty: 2
Rejestracja: 04 sty 2015 01:40

Re: Zgubiłem/am się, co dalej?

Post autor: Ashin »

@UP dzięki wielkie :D zadziałało :D gra jest bardzo ciekawa, ale ciężko ją ogarnąć na początku, albo ja jestem jakiś inny :/ tak czy tak - jeszcze raz dziękuje :D
Rafael
Posty: 85
Rejestracja: 04 mar 2009 11:05

Re: Zgubiłem/am się, co dalej?

Post autor: Rafael »

Ashin pisze:@UP dzięki wielkie :D zadziałało :D gra jest bardzo ciekawa, ale ciężko ją ogarnąć na początku, albo ja jestem jakiś inny :/ tak czy tak - jeszcze raz dziękuje :D
Jak w wielu wypadkach, najlepiej uczyc sie od tych z doswiadczeniem :)

Jesli nie znasz to zajrzyj koniecznie na stronke ArkaWiki oraz jeszcze konieczniej na mape arkadii http://www.mudy.republika.pl/Arka/index.swf chociaz pewnei grasz z klienta stronkowego to tam mapa powinna byc.
Jesli jestes w Novigradzie to polecam poczte, nadbrzeza lub cech kupcow, tam kreci sie najwiecej ludzi ktorzy, co prawda nie zawsze, ale moga Ci pomoc, pokazac i poduczyc gry.
Poczytaj tez tematy z tego forum, na sporo pytan ktore by Ci nawet do glowy nie przyszly, zostaly juz udzielone odpowiedzi, nawet staruchy sie czasem z "Pytan dla Poczatkujacych" naucza :D

Pozdrawiam i zycze wytrwalosci
Thorden
Posty: 2
Rejestracja: 09 sty 2015 19:45

Re: Zgubiłem/am się, co dalej?

Post autor: Thorden »

Cześć,

Kolejna zagubiona noobowska sierota - utknęłam w kanałach pod Nuln , szłam w górę, w górę, aż dotarłam do jednego pomieszczenia. Poziom niżej są 4 pomieszczenia, idąc w dół jak kieruje mnie mapa (na http://mudy.republika.pl/Arka/index.swf) powinnam ruszyc na północ. Po sp, faktycznie na północy widzę otwór, ale nie mogę przez niego przejść, gdyż drogę zastawiają beczki - których nie mogę przesunąć. Będę zobowiązana, a właściwie mój człowiek będzie zobowiązany za jakąś poradę co do wyjścia.
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Zgubiłem/am się, co dalej?

Post autor: Herenvarno »

A gdyby to nie byly beczki tylko slupy? Tez bedziesz probowac je przesunac? Kombinuj dalej, jesli wskazowka nie pomogla, zapytaj przechodzacych, jesli i to nie skutkuje, odpisze na PRIV (chociaz watpie by byla potrzeba)
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Thorden
Posty: 2
Rejestracja: 09 sty 2015 19:45

Re: Zgubiłem/am się, co dalej?

Post autor: Thorden »

Dzięki za wskazówkę! :D
Larisea
Posty: 2
Rejestracja: 23 sty 2015 18:57

Re: Zgubiłem/am się, co dalej?

Post autor: Larisea »

Witajcie,
Wiem, że pytanie pewnie wyda wam się strasznie banalne (skoro nikt go jeszcze nie zadał), lecz w żaden sposób nie jestem w stanie wyzerować pragnienia i głodu u swojej postaci. Gdy byłam w karczmie w Novigradzie, myślałam, że tam zdołam coś z tym zrobić, lecz NPC zaproponował mi tylko pokój. Pisząc następnie komendę "kup wodę" i "kup jedzenie", w odpowiedzi dostałam, że rzeczy te są niedostępne... Skończyło się na tym, że mapa stała się cała czarna i utknęłam postacią z pełnym pragnieniem. Czy da się coś na to jeszcze poradzić? Dodam tylko, że nie dostałam żadnej informacji o śmierci postaci.
Awatar użytkownika
Tercoral
Posty: 712
Rejestracja: 30 sty 2013 13:44

Re: Zgubiłem/am się, co dalej?

Post autor: Tercoral »

Te komendy ci pomoga:

ob tabliczke
przeczytaj menu
zamow jablko
zamow sok
usiadz przy stole
napij sie do syta

Na arkadii nie ginie sie z glodu.
Tęczowe serce... :oops:
Yves
Posty: 121
Rejestracja: 04 sty 2015 16:47
Lokalizacja: Przypupek, peryferie Zadupia

Re: Zgubiłem/am się, co dalej?

Post autor: Yves »

"Mapa stała się cała czarna", bo zeszłaś z dróg które są na niej oznaczone. Często obok traktów i miast są lasy, góry, ruiny i inne miejsca których nie znajdziesz na mapie. Warto na początek rozrysowywać je na kartce ołówkiem.

Poza tym <spojrz> lub <sp> czasem i poczytaj opis lokacji.
Często można tam znaleźć wiele wskazówek. Jeśli coś z opisu cię zainteresuje to <obejrzyj [to]> lub <ob [to]>.
Po cóż Ci jad z ust sączyć? Czyż serce to nakazało?
Oczyść swe myśli dziecko, byś martwym za życia nie było.
Larisea
Posty: 2
Rejestracja: 23 sty 2015 18:57

Re: Zgubiłem/am się, co dalej?

Post autor: Larisea »

Dziękuję, teraz na pewno pójdzie mi lepiej. ;)
ODPOWIEDZ