Obrazy w Arkadii?

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.

Czy chciałbyś obrazki w Arkadii?

Tak
0
Brak głosów
Nie
31
97%
Jest mi to obojętne
1
3%
 
Liczba głosów: 32

Awatar użytkownika
Aleksa
Posty: 193
Rejestracja: 02 lis 2014 09:59

Re: Obrazy w Arkadii?

Post autor: Aleksa »

Zwygla grafike w formie np. Zwyklego jpg czy gif. Tak sa to lata pracy, ale przeciez można byłoby uzupelniac taka biblioteke stopniowo. Ale z tego co wiem Arkadia nie istnieje od wczoraj tylko od kilkunastu lat wiec powoli by sie to zrobilo. Nawet jeśli nie chcecie, to czy jest taki klient do odtworzenia Arkadii, ktory umozliwilby mi zmodyfukowanie go i dodanie wlasnych obrazow np. Za kazdym razem gdy pojawi sie w opisie lokacji slowo "karczma"?
Ostatnio zmieniony 05 lis 2014 15:53 przez Aleksa, łącznie zmieniany 1 raz.
Wilki zawsze wyją przed burzą...
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Obrazy w Arkadii?

Post autor: Herenvarno »

Tego rodzaju klient (-ty) jak najbardziej istnieja, kwestia oskryptowania jednak pozostaje wylacznie w rekach uzytkownika. (np. dodanie grafiki)
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Awatar użytkownika
Aleksa
Posty: 193
Rejestracja: 02 lis 2014 09:59

Re: Obrazy w Arkadii?

Post autor: Aleksa »

To mógłby mi ktoś zaproponować jakiegoś klienta?
Wilki zawsze wyją przed burzą...
Thork
Posty: 55
Rejestracja: 18 sty 2010 00:34

Re: Obrazy w Arkadii?

Post autor: Thork »

Zmud/cmud.
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Obrazy w Arkadii?

Post autor: Herenvarno »

Oraz wszelkie klienty obslugujace protokol MXP.
Tworzysz "obrazki" na wlasnej stronie (nawet na kompie (localhost)), a twoj klient "klika" w linki w odpowiednim momencie, kazdy "link" to konkretny obraz.
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Gleanevall
Posty: 258
Rejestracja: 13 sie 2011 21:08

Re: Obrazy w Arkadii?

Post autor: Gleanevall »

Hehe, Aleksa zaproponuj parę obrazków, to oskryptujemy to od ręki dla cmuda. Najlepiej coś w stylu poziomego banera o stałych wymiarach.
Awatar użytkownika
Talren
Posty: 10
Rejestracja: 17 sty 2014 09:39

Re: Obrazy w Arkadii?

Post autor: Talren »

Koleżanka Aleksa nie potrafi docenić wyjątkowo uprzejmej i wyważonej odpowiedzi Werbata. Z którą zgadzam się w 100%

Werbat, brawo! :D

Alekso, dlatego wszyscy od lat nieprzerwanie gramy w tę grę, że nie ma w niej obrazków. Nie chcemy ich i tyle, nawet jakby taka możliwość była.
A bore deprives you of solitude without providing you with company.
Feanyewedd
Posty: 5
Rejestracja: 01 maja 2016 15:44

Re: Obrazy w Arkadii?

Post autor: Feanyewedd »

Salve,
Przyszedł mi do głowy pewien pomysł, a nie chciałem zakładać nowego tematu, jako że wpisuje się w nazwę tego tutaj. Mianowicie odrzucając niestety kompletnie nietrafiony pomysł (wybacz! amica Aleksa, sed magis amica verita) proponuję coś wpisującego się (chyba) w klimat Arki.

Zacznijmy waląc prosto z mostu pytaniem retorycznym: Czytali Sagę Wiedźmińską? Czytali. Kojarzą na pewno pewną charakterystyczną postać: Lydię van Bredevoort. Kto jej nie współczuł? Kto jej nie kochał? Ci, co unieśli ręce mają teraz czas by po cichutku wymknąć się z sali. Kto nie chciał być natchnionym malarzem jak ona? (pomijając brak szczęki)

Sedno sprawy: Malowanie obrazów. Zależnie od poziomu umiejętności malowanie, korzystasz z bazy danych przymiotników, kolorów, wzorów etc. jak przy tatuażu. Możesz robić portrety/krajobrazy, pod warunkiem że choć raz w życiu widziałeś malowaną personę czy krajobraz. Zależnie od poziomu intelektu możesz malować z pamięci. Umiejętność praktyczna- im więcej malujesz, tym więcej przymiotników odblokowujesz i tym większa szansa że obraz mimo wszystko nie wyjdzie brzydki. Po wybraniu tematyki obrazu Mud sprawdza, czy masz materiały typu płótno czy barwniki, po czym przez jakieś 5 gnomich minut idlujesz i zrobione. Gotowe obrazy można sprzedawać u specjalnych kupców, wieszać na ścianie, bądź po prostu zachowywać jako pamiątkę.

Nareszcie jakaś alternatywa dla artysty bez daru lirycznego!

Co sądzicie?
F.
Awatar użytkownika
Gerdia
Posty: 562
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Obrazy w Arkadii?

Post autor: Gerdia »

Pomysł ciekawy,
ale sama propozycja nie wystarczy. Jeżeli chcesz mieć cień szansy na wprowadzenie do tego
musiałbyś stworzyć naprawdę dobry, dopracowany w każdym szczególe projekt ... najlepiej klubu.
Czyli prócz tego jak powstawałby dane dzieła, przedmiot klubowy, może jakieś tytuły, sposób
przyjmowania (aj czy moze jakis egzamin malarski) itd.
(podpowiedź: w Wyzimie jest pracownia malarska jako lokacja)

Czy obrazy miałyby przetrwanie, czy byłyby jednorazowe, co z tymi powieszonymi na ścianie - apokalipsa by je zabierała?
Czas powstawania dzieła w zależności od jego skomplikowania?
I jak ceny by sie miały kształtować, w zależności od czego?
Czy dałoby się obrazy oprawiać? itd.

Dużo pracy, a przede wszystkim konsultacje czy to w ogóle ma szanse powstać i w jakiej formie byłoby kodowo możliwe.

Niemniej powodzenia,
G. :twisted:
Urodziłam się po to, żeby umrzeć
Ale urodze się jeszcze raz i wytrwam tak do konca świata.
Bo ja jestem duchem wiecznego przeczenia,
Choć ronie łzy, choć gniewam sie...
Inaczej postąpić nie umiem.
ODPOWIEDZ