Uzależnienie od gier

Forum wieści z Arkadii.
Tjall
Posty: 44
Rejestracja: 21 lut 2011 21:10

Uzależnienie od gier

Post autor: Tjall »

Witajcie,
Szukam kontaktu do osób, które miały lub mają nadal problemy związane ze zbyt częstym (w ich w lub ich bliskich mniemaniu) graniem. Interesują mnie zwłaszcza sytuacje, w których gracze nie podzielają opinii otoczenia, że istnieje jakikolwiek problem i uważają, że mają wszystko pod kontrolą, natomiast ich rodzina/bliscy zwyczajnie się czepiają, lub próbują z nich zrobić wariata ;)
Będę wdzięczny za wszelkie informacje i odpowiedzi.

Mój adres e-mail: signifiant@poczta.onet.pl

Z góry dzięki i pozdrawiam

T.
Tryggvi
Posty: 141
Rejestracja: 08 gru 2013 02:28

Re: Uzależnienie od gier

Post autor: Tryggvi »

Ale dlaczego szukać akurat na Arkadii??
Awatar użytkownika
Athalyse
Posty: 78
Rejestracja: 21 lis 2011 20:19
Lokalizacja: Myslovitz - Beuthen

Re: Uzależnienie od gier

Post autor: Athalyse »

Obrazek

I sam temat i pytanie
Tryggvi pisze:Ale dlaczego szukać akurat na Arkadii??
Mnie zabiły :mrgreen:
"-Ciągle muszę mu przypominać, że pali się budynki a gwałci kobiety.
-Gwałci? - przestraszył się Rincewind.
-Słuchaj, on ma 84 lata. Nie niszcz marzeń starego czlowieka."
Larius
Posty: 145
Rejestracja: 09 paź 2011 12:05

Re: Uzależnienie od gier

Post autor: Larius »

Tjall nie wiem czy to dobry pomysl tutaj pytac, bo przeciez kazdy na arce w pelni kontroluje swoj czas i na pewno nie sa to ludzie uzaleznieni. 5 godzinek w ta czy w ta nikomu nie robi roznicy. :D
[19:03] <hard2kill> tak wiec jesli Tharra denerwuje moja sygnaturka
[19:03] <hard2kill> to sie ciesze, ze jest kolejny powod, zeby sie powiesil
[19:03] <hard2kill> z wkur***a
[19:03] <hard2kill> ;d
Awatar użytkownika
Talren
Posty: 10
Rejestracja: 17 sty 2014 09:39

Re: Uzależnienie od gier

Post autor: Talren »

Larius pisze:5 godzinek w ta czy w ta nikomu nie robi roznicy. :D
Pięć piszesz... To tych w pracy nie liczysz?
W sumie słusznie, co to za granie jak ciągle ktoś d... zawraca.

Dawno temu któryś leśny pisał coś na ten temat, prosił o wypełnienie ankiety. Może, jeśli ci potrzebne jakieś dane, zrób to też w ten sposób?
Mogę wypełnić :)
A bore deprives you of solitude without providing you with company.
Tjall
Posty: 44
Rejestracja: 21 lut 2011 21:10

Re: Uzależnienie od gier

Post autor: Tjall »

Hej ponownie,

Nie prowadzę badań, więc ankieta nie przejdzie. Pracuje dla telewizji i chciałbym zrobić program między innymi o sporach rodzinnych związanych z ze zbyt częstym przesiadywaniem nad arką czy jakimikolwiek innymi grami. Szukam osób, które chciałby w takim programie wystąpić i poopowiadać o swoich doświadczeniach. Pewnie niejeden z arkowiczów doświadczył przynudzania rodziców/bliskich, kiedy szedł na spokojnego expa o 4 nad ranem ;D Pewnie nieraz usłyszał "a czy ty czasem nie jesteś uzależniony?" i nieraz miał poczucie, że rodzice czy znajomi traktują go trochę jak wariata. Jak macie ochotę, proszę o wiadomości na priv. Za występ w programie nagrywanym przez jeden dzień w Krakowie jest trochę kasy, pełen zwrot kosztów przejazdu w obie strony i ewentualnie hotel dzień wcześniej jeśli ktoś ma dłuższy dojazd.

Pzdr
Mikkel

Re: Uzależnienie od gier

Post autor: Mikkel »

Myślę, że niewłaściwą grę żeś do tego wybrał. Marudzenie tego rodzaju to ja słyszałem z dziesięć lat temu, a jak człowiek ma pracę i widać, że w życiu sobie radzi - złego słowa mu przecież nikt nie powie, niech sobie gra i po dwadzieścia godzin na dobę, jeżeli tak chce...

Wydaje mi się, że w Arkadię gra sporo osób, które właśnie na takiej zasadzie grają, toż ciągle ktoś pisze tu czy tam, że z pracy gra. Ja, na ten przykład, mam postać w Arkadii przez 10 albo i więcej godzin dziennie, przez miażdżącą większość tego czasu tłumaczę albo robię coś innego, a postać spokojnie i powoli zwiedza świat albo walczy ze słabymi potworami.

Myślę, że inna gra online by się lepiej do tego nadała, takich choćby WoW, bo w Arkadię, w przeciwieństwie do większości gier online, da się grać robiąc jednocześnie coś całkowicie z nią niezwiązanego.
Tjall
Posty: 44
Rejestracja: 21 lut 2011 21:10

Re: Uzależnienie od gier

Post autor: Tjall »

Zgadza się. Większość z nas ma już swoje lata i poradziła sobie z problemem uzależniającej arki ;) Ale przybyło nam ostatnio trochę graczy, może oni mieliby coś ciekawego do powiedzenia. Oprócz tego dodam, że nie chodzi mi tylko o arkadię. Jeśli macie podobne sytuacje z innymi grami, śmiało piszcie na priv.
Hunrim
Posty: 342
Rejestracja: 13 lip 2011 15:52

Re: Uzależnienie od gier

Post autor: Hunrim »

Może dla dobra Arki parę osób się poświęci i opowie w telewizji, jak to sobie zmarnowało życie przez tę wyjątkową wciągającą grę. Nawet miliard ulotek nie przyniosłoby takiego zainteresowania, jak jeden taki program :D
Symon
Posty: 48
Rejestracja: 12 lut 2013 11:48

Re: Uzależnienie od gier

Post autor: Symon »

No patrzcie ludzie, jak Arkadia celebrytow przyciaga. Tjall to nikt inny jak Ewa Drzyzga - krolowa talk-show :).

Tjallu - ja proponuje, zebys dodatkowo dotarl do kilku ciekawych graczek, ktore beda mogly powiedziec na antenie: "Ale ja naprawde jestem elfka - dlatego siedze na poczcie w swojej miejscowosci." :twisted:
Jestem pewien, ze zawojujecie tym Youtube'a.
ODPOWIEDZ