Rozwój postaci

Forum Pomoc dla Początkujących.
Awatar użytkownika
Asandra
Posty: 126
Rejestracja: 09 cze 2009 23:44

Re: Rozwój postaci

Post autor: Asandra »

Nie ma problemu. Rasa daje Ci coś tam na starcie, ale poza tym w ogóle cię nie ogranicza. Bardziej niż na rasę zważaj na swoje cechy i dobór zawodu, który pozwoli Ci rozwinąć jeszcze bardziej związane z nim umiejętności.
Awatar użytkownika
Cayra
Posty: 17
Rejestracja: 24 lip 2014 14:51

Re: Rozwój postaci

Post autor: Cayra »

dziękuje :)

czy mogę równolegle rozwijać dwa zawody autojoinowe, 1 bojowy, a 2 niebojowy? np. łotrzyk obieżyświat.
Jeśli nie, to w takim wypadku co gdy będę sobie obieżyświatem, a jakiś wykidajło mnie napadnie w ciemnym lesie?
chciałabym np. umieć władać sztyletem i coś w kierunku technologii albo zielarstwa albo obiezyświatowania...
możne to głupie pytania, ale póki co nic nie wyczytałam w tym temacie
* * *
Awatar użytkownika
Merja
Posty: 13
Rejestracja: 05 lis 2011 06:39

Re: Rozwój postaci

Post autor: Merja »

Można mieć tylko jeden zawód - obojętnie jakiego rodzaju. Zdaje się, że obieżyświat ma kilka treningów w mieczach, ale jeśli napadnie cię ktoś z bardziej bojowymi umiejętnościami, to - o ile nie jest dużo słabszy - pozostaje uciekać albo się dogadać. ;)
Terenes
Posty: 397
Rejestracja: 23 kwie 2009 13:41

Re: Rozwój postaci

Post autor: Terenes »

Cayra pisze:dziękuje :)

czy mogę równolegle rozwijać dwa zawody autojoinowe, 1 bojowy, a 2 niebojowy? np. łotrzyk obieżyświat.
Jeśli nie, to w takim wypadku co gdy będę sobie obieżyświatem, a jakiś wykidajło mnie napadnie w ciemnym lesie?
chciałabym np. umieć władać sztyletem i coś w kierunku technologii albo zielarstwa albo obiezyświatowania...
możne to głupie pytania, ale póki co nic nie wyczytałam w tym temacie
Na poziomie AJ zawody niebojowe nie sa duzo slabsze od bojowych. Zielarz silniejszy o 2 poziomy od milicjanta powinien mu bez problemu nastukac. Jednak na poziomie zawodow etatowych roznica zaczyna byc juz kosmiczna.

Dodatkowo sa tez zawody z ukrywaniem, ktore pozwalaja czesto uniknac starcia.
Brombur
Posty: 40
Rejestracja: 28 lut 2013 17:35

Re: Rozwój postaci

Post autor: Brombur »

Przypomnijcie proszę do jakiego poziomu opłaca się expić? Od jakiego poziomu zaczyna się "dławik".
Awatar użytkownika
Tuna
Posty: 108
Rejestracja: 22 gru 2013 07:09

Re: Rozwój postaci

Post autor: Tuna »

Tak naprawdę expić warto stale.
Ulf pisze:Witaj Tuńczyku!
ps wiedziałaś, że Tuńczyk - to po łacinie 'Przyjaciel Żółwia' (Tuń - przyjaciel, Czyk - żółwia)? ;)
Rork pisze:“ Tuńczyk ma 14% białka! masa po nim przyrasta szybciej niż populacja cyganów na Słowacji! ”
Gruer
Posty: 116
Rejestracja: 09 lis 2011 19:12

Re: Rozwój postaci

Post autor: Gruer »

Brombur : poziom do którego dochodzi się bez bólu to zwiedził cały świat - dalej jest dużo ciężej bo zaczyna się dławik i ilość postępów na kolejny poziom bardzo wzrasta. Ale czasem ten 1 hpk pozwala ci życie ocalić wiec jak to mówił klasyk sztuki expa : punkcik do punkcika zbliża do epika :)
Maylinne
Posty: 98
Rejestracja: 16 lis 2011 16:44

Re: Rozwój postaci

Post autor: Maylinne »

Gwoli ścisłości, już żeby zrobić zwiedził potrzeba kilka razy więcej postępów niż na poprzednie poziomy.
Awatar użytkownika
Vae
Posty: 62
Rejestracja: 07 sie 2011 04:25

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Vae »

Czy ja dobrze pamiętam, że zmiana pochodzenia wiąże się z nauczeniem języka nowej "pochodzeniówki" na poziom mistrzowski?

Czy ktoś może mi na oko oszacować ile to może być spotkań z nauczycielem przy poziomie "pojętna" i "wykształcona"?

V
Maylinne
Posty: 98
Rejestracja: 16 lis 2011 16:44

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Maylinne »

Przy zmianie pochodzeniówki raczej nie trzeba się uczyć języka na mistrzowsko. Coś koło dobrze powinno wystarczyć, chociaż może to też zależeć od pochodzeniówki. A ile to spotkań z nauczycielem to zależy też od nauczyciela i trudności konkretnego języka. Spróbuj odbyć na początek jedną lekcję i zobaczyć jakie postępy. Jeśli robisz nieznaczne to na każdy poziom wystarczy 10 lekcji, jeśli jakieś większe to odpowiednio mniej. Jednak jeśli uczą się od siebie nawzajem dwie osoby o cechach bojowych (często nie na trzeźwo, bo akurat tak wyszło), to zwykle postępy są minimalne i na jeden poziom potrzeba dużo dużo lekcji.
ODPOWIEDZ