Płacze na magów

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Redaan
Posty: 122
Rejestracja: 14 lut 2009 20:20

Re: Płacze na magów

Post autor: Redaan »

Hunrimie to nie całkiem tak. Wiem z autopsji bo używałem w miarę możności. Runiczny młot jest dobrą bronią dla barbarzyńcy, zwłaszcza do expienia samotnie czy we dwójkę. Znacznie lepszy niż granit. Gwiazdka dla fanatyka to tez całkiem przyzwoita siekierka, biorąc pod uwagę, że zdobycie mithrylowego topora syconego magią to już naprawdę wyprawa a do misternego ustawiają się kolejki. Natomiast myślę, że chodzi tu o fakt iż macie pod Carbon naprawdę milutkie gniazdko z takimi bonusami. Wyliczając:
- przyzwoite expowisko dla kilku osób (praktycznie zaraz po wyjściu z gildii);
- naprawdę masę kasy;
- przyzwoitych kowali (oferta) w okolicy;
- własne wyjścia skrótami z twierdzy;
- dwa moby etatowe pod nosem;
- monopol na runika i gwiazdkę (przez ostatnie dwa lata miałem okazję może trzy razy wyjąć a zaglądam często);
- a jeśli to co mówią o zgonie paru osób na bramie to prawda, to już całkiem...
Więc chyba po gołębie, szczury, sójki można się przejść. I nie traktuj tego jako płacz o to co macie, bo nic nam do tego ale nic się nie stanie jak się po ptaszka przejdziesz a pocztę masz na miejscu. Ba nawet dwie.

Żeby nie było oftopa chciałem popłakać na brak Setha. Istnieje ów czy już całkiem znikł? Bo po zmianie lokalizacji już zaczęliśmy się przyzwyczajać ;)
Torn
Posty: 80
Rejestracja: 18 lis 2013 10:16

Re: Płacze na magów

Post autor: Torn »

Hunrim pisze:Dlaczego uznano, że Mahakam ma mieć utrudniony dostęp do mobilnej komunikacji? W każdej części świata można łatwo zdobyć lub kupić jakiegoś gołębia lub inne zwierze pocztowe, ale nie w Mahakamie.
W Fandall nadal można kupić gołębia. Sprawdzone przed chwilą.
Tintin++ mud client
Larius
Posty: 145
Rejestracja: 09 paź 2011 12:05

Re: Płacze na magów

Post autor: Larius »

Powodzenia w szukaniu gołębi w Lyrii.
[19:03] <hard2kill> tak wiec jesli Tharra denerwuje moja sygnaturka
[19:03] <hard2kill> to sie ciesze, ze jest kolejny powod, zeby sie powiesil
[19:03] <hard2kill> z wkur***a
[19:03] <hard2kill> ;d
Awatar użytkownika
Karid
Posty: 21
Rejestracja: 22 kwie 2009 18:55

Re: Płacze na magów

Post autor: Karid »

Ludziska co to za jojczenie ze mahakamie jest tak super ?
1. Kto wam broni przyjść do mahakamu ?
2. Żeby to wszystko było co jest pewne osoby poświeciły trochę czasu na pisanie opisów, aby to mogło powstać.
3. Gildie KM, OHM i SGW są czynne i otwarte - można się śmiało do nich zapisać i mieć te wszystkie super dobra pod gildia.
4. Wszystkie te dobra są dla trzech gildii a nie dla jednej, oraz niezliczonych ilości innych graczy którzy również masowo odwiedzają mahakam.
Dostęp do do tego nie jest ograniczany jak np w Tileii, gdzie takich dóbr jest nie mniej, o ile nie więcej.......
Deli pisze:Dlaczego uznano, że w Mahakamie mają być przy sobie do zdobycia dwie bronie magiczne (z tego co wiem to pojawiające się jednocześnie) i to nakładem niewielkiej siły drużynowej?

A co do zwierząt pocztowych - temat do zalatwienia na arkadii - wystarczy komus zaplacic za dostarczanie co apoke powiedzmy 100 golebi.
A dlaczego uznano, że w averlandzie pod nosem halflingów są dwie bronie magiczne ? Do zdobycia bez większego wysiłku ?



Zamiast siedzieć i jojczyć na forum sugeruje usiać i napisać trochę porządnych opisów, może gdzieś indziej też coś zakodują fajnego, wszyscy na tym skorzystają.
Jaskiniowy ogromny troll zaatakowal schylajac sie nisko i lekko dotknal Hunverta w glowe prawa stopa.
Deli
Posty: 355
Rejestracja: 12 lut 2009 22:28

Re: Płacze na magów

Post autor: Deli »

Karid - nie porównuj skali trudności w wyjmowaniu buławy i kosy z runikiem i gwiazdką.
Jeśli nawet jeszcze skala buławy i runika jest podobna to wyjmowanie kosy <> wyjmowanie gwiazdki.

I nie jojczę - tylko pytam wizów - bo może np. ktoś coś z respem namieszał albo nie zauważył, że magik do questa nie jest oddawany (w Impie pewien magik questowy, który może miał i za częstego respa, został usunięty - zamiast np. zwiększyć czas respa).
Populacja graczy arkadyjskich nie dorasta - gracze z reguły się tylko starzeją.
Hunrim
Posty: 342
Rejestracja: 13 lip 2011 15:52

Re: Płacze na magów

Post autor: Hunrim »

Jojczysz

Tilea - licencja na chyba najbardziej atrakcyjne tereny pod każdym względem
Brokilon - sprywatyzowany przez komando
Skellige - to dopiero jaja, jak jesteś nieludziem, to nie masz teraz w ogóle prawa wstępu, nawet za opłatą, obojętnie gp czy nie , jak dla mnie sprawa dla wizów tak na marginesie, bo oranicza możliwości nowym graczom.
I inne mniej ważne tereny, o których mi się już nie chce pisać.
A magiki macie lepsze, to powinno być je trudniej wyjąć.

No i Karid dobrze napisał, do Mahakamu każdy jeden ( poza OK i MC ) może przyjść, ekspić , wyciągać magiki, zdobyć etat, zarabiać - i to jest tak naprawdę jeden z niewielu terenów na Arkadii, gdzie może to robić za darmo, bezpiecznie i bezkarnie, bo chyba niemal każdy inny atrakcyjny teren przygildiowy ma jakieś ograniczenia. Nawet wspomniana przez kogoś brama pod Carbon zapewnia względne bezpieczeństwo także pokojowym gościom Mahakamu. Aż się zastanawiam, dlaczego my nie wprowadzimy jakichś licencji....
Deli
Posty: 355
Rejestracja: 12 lut 2009 22:28

Re: Płacze na magów

Post autor: Deli »

Primo - nie pisalem nigdzie o swobodzie dostepu gdziekolwiek - to, ze o tym piszesz, uwazam za bezzasadne wtracenie - bo nie o to "jojcze" (choc tylko zwracam uwage na fakty).

Secundo - zgadzam sie z toba, ze kazdy moze pod Carbon expic, magikowac, etatowac.

Tertio - chodzi mi tylko o zwrocenie uwagi na dwa respiace sie jednoczesnie (sprawdzalem pare razy) magiki, gdzie stopien wyjecia drugiego (czyli gwiazdki), po wyjeciu runika, jest ŻADEN.

Quarto - "moc" magika nijak się ma do stopnia trudności jego zdobycia.
Populacja graczy arkadyjskich nie dorasta - gracze z reguły się tylko starzeją.
Larius
Posty: 145
Rejestracja: 09 paź 2011 12:05

Re: Płacze na magów

Post autor: Larius »

To ja w Lyrii też chcę magiczny oręż. :mrgreen:

Gwiazdka to tam pół biedy... Respiąca się śnieżka 2 razy na 24h... To jest dopiero coś. Tymbardziej, że jedna osoba z ogarniętym lvlem może ją spokojnie wyjąć w parę minut.

Pozdrawiam i liczę na płytówki z oznaczeniami VII Brygady Wizowie! :)
[19:03] <hard2kill> tak wiec jesli Tharra denerwuje moja sygnaturka
[19:03] <hard2kill> to sie ciesze, ze jest kolejny powod, zeby sie powiesil
[19:03] <hard2kill> z wkur***a
[19:03] <hard2kill> ;d
Finmor

Re: Płacze na magów

Post autor: Finmor »

Bardzo podobają mi się riposty na rażący brak balansu w stylu:
"Przecież możesz/mogłeś do nas się przyłączyć i mieć łatwo, więc teraz nie płacz."

Dosyć wymownie świadczy to o motywacji graczy z danej frakcji.
Awatar użytkownika
Karid
Posty: 21
Rejestracja: 22 kwie 2009 18:55

Re: Płacze na magów

Post autor: Karid »

Deli pisze:Karid - nie porównuj skali trudności w wyjmowaniu buławy i kosy z runikiem i gwiazdką.
Jeśli nawet jeszcze skala buławy i runika jest podobna to wyjmowanie kosy <> wyjmowanie gwiazdki.
.
Chcesz przyrównać kose do gwiazdki ?
Tyle gwiazdka warta, co stopień trudności jej zdobycia.
I weź pod uwagę to, że magik to jest tylko teoretycznie.
W praktyce to jest tylko przedmiot do questa.
Nie mam nic przeciwko, żeby ja skasować bo jest bezużyteczna jako dwuręczna. Można ją śmiało zamienić na gwiezdny kawałek kamienia, albo jakiś inny item nie będący bronią, żeby cie w oczy nie kuło. Znając jednak realia, oraz stosunek ludzi władnych do takich dyskusji - powiedzmy sobie szczerze pisanie o tym na forum z cała pewnością nic nie zmieni.

Obaj wiemy, że magiki z averu są dwa razy tyle warte co te z mahakmu.
Respia się faktycznie na raz, nie widzę w tym problemu, ale skoro was to tak boli zgłoś błąd albo pomysł, ale nie na forum tylko na arce.

Może przy okazji ktoś się zlituje i zrobi ten topór jednoręcznym żeby był zdatny do użytku.


Finmor pisze:Bardzo podobają mi się riposty na rażący brak balansu w stylu:
"Przecież możesz/mogłeś do nas się przyłączyć i mieć łatwo, więc teraz nie płacz."

Dosyć wymownie świadczy to o motywacji graczy z danej frakcji.
Nic do powiedzenia nie masz w temacie, więc postanowiłeś poexpic na forum ?
Redaan pisze: - monopol na runika i gwiazdkę (przez ostatnie dwa lata miałem okazję może trzy razy wyjąć a zaglądam często);
Osz Ty 3 razy ukradłeś nasz święty artefakt ! Czekaj no zaraz powiem staroście i cie więcej nie wpuści do mahakamu!
Jaskiniowy ogromny troll zaatakowal schylajac sie nisko i lekko dotknal Hunverta w glowe prawa stopa.
Zablokowany