Płacze na magów

Forum wieści z Arkadii.
Gość

Re: Płacze na magów

Post autor: Gość »

Witam,

Chcialem zlozyc niewielki placz dotyczacy broni dwurecznych. Moze mam za niskie umiejetnosci by obiektywnie to ocenic. Wedlug moich obserwacji nie oplaca sie uzywac tego typu broni, gdyz obrazenia sa niewiele wieksze od broni jednorecznej. A przeciez z ta druga mozna nosic np. tarcze co bardzo wzmacnia postac. Wydaje mi sie, ze bron dwureczna powinna potencjalnie zadawac 2x obrazenia niz ta wymagajaca tylko jednej reki.

Czy sie myle?
Awatar użytkownika
Tercoral
Posty: 712
Rejestracja: 30 sty 2013 13:44

Re: Płacze na magów

Post autor: Tercoral »

Chce popisać trochę emotów wiec pytanie: jakie komendy z tych "do walki" nie mogą zostać zastąpione? Była kiedyś notka chyba rafgarta, ale gdzieś zagineła, może ktoś pamięta które to były?

Wiem, że się może zrobić: atak, zasłonę, wsparcie, tropienie, CHYBA cel ataku.
Tęczowe serce... :oops:
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Płacze na magów

Post autor: Rafgart »

Przemykanie/ukrywanie/szukanie nie moze zostac zastapione.
Awatar użytkownika
Ralandil
Posty: 231
Rejestracja: 02 sty 2012 13:07
Lokalizacja: Athel Loren

Re: Płacze na magów

Post autor: Ralandil »

Rafgarcie, czy można zastąpić na przykład opis ataku na dwa sposoby - jeden działający w obszarze Athel-Loren, drugi poza nim? Czy musi być to jeden opis?
Athel Loren shall not suffer the presence of Men, nor Orcs, nor Dwarfs, nor Beastmen. If a foe takes a single step upon such sacred soil, they shall not take another.

TinTin++ Mud Client Manual
Hunrim
Posty: 342
Rejestracja: 13 lip 2011 15:52

Re: Płacze na magów

Post autor: Hunrim »

Dlaczego uznano, że Mahakam ma mieć utrudniony dostęp do mobilnej komunikacji? W każdej części świata można łatwo zdobyć lub kupić jakiegoś gołębia lub inne zwierze pocztowe, ale nie w Mahakamie.
Deli
Posty: 355
Rejestracja: 12 lut 2009 22:28

Re: Płacze na magów

Post autor: Deli »

Dlaczego uznano, że w Mahakamie mają być przy sobie do zdobycia dwie bronie magiczne (z tego co wiem to pojawiające się jednocześnie) i to nakładem niewielkiej siły drużynowej?

A co do zwierząt pocztowych - temat do zalatwienia na arkadii - wystarczy komus zaplacic za dostarczanie co apoke powiedzmy 100 golebi.
Populacja graczy arkadyjskich nie dorasta - gracze z reguły się tylko starzeją.
Nadia

Re: Płacze na magów

Post autor: Nadia »

Ale przecież w Mahakamie są dostępne szczury :)
Hunrim
Posty: 342
Rejestracja: 13 lip 2011 15:52

Re: Płacze na magów

Post autor: Hunrim »

Deli pisze:Dlaczego uznano, że w Mahakamie mają być przy sobie do zdobycia dwie bronie magiczne (z tego co wiem to pojawiające się jednocześnie) i to nakładem niewielkiej siły drużynowej?
Nie bardzo widzę związek między magikami a komunikacją między graczami, nie ogarniam tego. Jak dla mnie w tej kwestii akurat powinno być w miarę równo wszędzie.

A co do magików, to radziłbym się rozejrzeć, jak często są używane w praktyce. Jedna albo dwie sztuki potrafią czasem przez tydzień leżeć nietknięte w sklepach kupieckich. Myślę, że wszyscy mieszkańcy Mahakamu z radością oddaliby te dwa średnie magiki za jeden porządny.
Deli
Posty: 355
Rejestracja: 12 lut 2009 22:28

Re: Płacze na magów

Post autor: Deli »

Nie ma związku między magikami a "posłańcami różnej maści", których brak do kupienia w Mahakamie.
To tylko przykład na to, że miejsca się mają różnić między sobą - a nawet czasem zmuszać do przemieszczania się nie tylko w celu wyciągania magików ale też np. kupienia 100 gołębi.

Jeśli już chcesz porównywać runika i gwiazdkę do gołębi to tylko nadmienię, że 100 (a nawet więcej - według "widzimisia") gołębi mogę kupić bez problemu - a runika lub gwiazdki dowolnej ilości nie mogę ;)

Mi to osobiście mocno nie przeszkadza - aczkolwiek przeniesienie runika albo gwiazdy troche dalej i rozdzielenie ich respawnów byłoby ukłonem w stronę tych, którzy są spoza Mahakamu i nie kampią Gnishina :)
Populacja graczy arkadyjskich nie dorasta - gracze z reguły się tylko starzeją.
Hunrim
Posty: 342
Rejestracja: 13 lip 2011 15:52

Re: Płacze na magów

Post autor: Hunrim »

To Ty zacząłeś porównania magików z gołębiami, nie wiem właśnie z jakiej racji. I nie masz racji, runika i gwiazdkę kupisz bez problemu, nawet w sklepie, bo to niestety są mało wartościowe magiki, umieszczenie ich w trudniej dostępnym miejscu sprawi tylko, że staną się jeszcze rzadziej używane. Są gildie, które mają znacznie lepsze sytuacje z magikami.
Zablokowany