Pozostałe pytania

Forum Pomoc dla Początkujących.
Zurwen
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 09:37

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Zurwen »

Nie, widzę wszystkie zgłoszenia postaci o tym imieniu, zgłoszenia w kaletniku nie ma pośród nich.
Do kontaktów z czarodziejami służy komenda ‚zglos’ (błąd/pomysl/mg).
Nargond
Posty: 13
Rejestracja: 01 maja 2014 22:41

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Nargond »

W takim razie zgłoszę, jak już powiedziałem.

Edit: Wszystko działa. Chyba już wiem o co chodziło. Ustawiłem sobie alias (nieklientowy):
z - zabij %% %% %%.
Gdy więc wpisywałem "z kieszonka" to do klienta wysyłana była wiadomość "zabij kieszonka", ale ja tego nie widziałem. :lol:
Z tego co wiem, to na poczcie, przy przeglądaniu listów ma się oddzielne aliasy do poczty, przez to nie kolidują one z aliasami zwykłymi. Dzięki temu na przykład mogę używać aliasa q - wyjście, nie martwiąc się że nie będę mógł później wyjść z menu przeglądania poczty.
Może by też wyłączyć aliasy przy składaniu tego zamówienia?
Nargond
Posty: 13
Rejestracja: 01 maja 2014 22:41

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Nargond »

Który mniej więcej mamy rok w Imperium? Przed Burzą Chaosu, czy po? Karl Franz Imperatorem, czy już nie, albo jeszcze nie?
Radmiro
Posty: 6
Rejestracja: 10 maja 2014 21:31

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Radmiro »

Witam wszystkich, gram gnomem Radmiro w Novigradzie.

Narazie moge powiedziec tyle, Arkadia to mocno wciagajaca gra z tym ze sobie z nia nie radze wogole:)

Sytułacja zostalo mi 6 miedziakow glownie wydalem na jedzenie i piwo pozatym kupilem wedke ale na reszte nie bylo mnie juz stac. Co z tym zrobic teraz wziolem paczke z poczty ale transport do blaviken 252 miedziaki a nagroda za doreczenie pare srebrnikow! Zreszta i tak niemozliwe bo niemam tyle miedzi.

Moje pytanie to jak z tego wyjsc zeby wogole ruszyc do przodu jakos?
Awatar użytkownika
Tuna
Posty: 108
Rejestracja: 22 gru 2013 07:09

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Tuna »

Przede wszystkim przewóz statkami i wozami dla nowych postaci jest darmowy. Paczki do Blaviken z Novigradu raczej są bardziej dochodowe niż kilka srebrnych monet - na pewno nie mylisz z inną na liście?

Paczki na terenie miasta, a później w coraz to dalsze okolice to niezły sposób zarobkowania, o ile Ci się chce i znasz świat (oraz adresatów). Dzięki temu będziesz mieć na skompletowanie zestawu wędkarza.

Można też chodzić poza miastem i zbierać zioła i sprzedawać u zielarzy, ale opłacalność sprzedaży ziół i ryb jest zależna od Twojego targowania się, zapewne niezbyt imponującego. Dochód z paczek jest zawsze taki sam, niezależnie od umiejętności.

W Novigradzie można też ubijać szczury i wrzucać ich ciała do pewnego ogniska i to też szybki sposób zarobkowania - zainteresuj się.
Ulf pisze:Witaj Tuńczyku!
ps wiedziałaś, że Tuńczyk - to po łacinie 'Przyjaciel Żółwia' (Tuń - przyjaciel, Czyk - żółwia)? ;)
Rork pisze:“ Tuńczyk ma 14% białka! masa po nim przyrasta szybciej niż populacja cyganów na Słowacji! ”
Awatar użytkownika
Iluandile
Posty: 149
Rejestracja: 07 cze 2011 00:58

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Iluandile »

Radmiro pisze:Witam wszystkich, gram gnomem Radmiro w Novigradzie.

Narazie moge powiedziec tyle, Arkadia to mocno wciagajaca gra z tym ze sobie z nia nie radze wogole:)

Sytułacja zostalo mi 6 miedziakow glownie wydalem na jedzenie i piwo pozatym kupilem wedke ale na reszte nie bylo mnie juz stac. Co z tym zrobic teraz wziolem paczke z poczty ale transport do blaviken 252 miedziaki a nagroda za doreczenie pare srebrnikow! Zreszta i tak niemozliwe bo niemam tyle miedzi.

Moje pytanie to jak z tego wyjsc zeby wogole ruszyc do przodu jakos?
Do Blaviken można dojść także traktem za darmo ;)
<Gruer> troche wiocha by byla z jakas inna elfka wyjsc na miasto ale ty jestes ziomalka

<3<3<3

Pam pam
Mikkel

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Mikkel »

Jeżeli gnom twój siądzie na poczcie i będzie wyglądał wystarczająco żałośnie, na pewno wkrótce pojawi się ktoś, kto wspomoże go finansowo. :D

A z pieniędzmi to jest tak:
12 miedzianych monet = jedna srebrna moneta.
20 srebrnych monet = 1 złota moneta
100 złotych monet = 1 mithrylowa moneta

W kantorze możesz sobie wymieniać monety na "grubsze" - kiedy już trochę zbierzesz. Jak NPC chce 252 miedziaki, to znaczy tak naprawdę, że chce jedną złota monetę i nie musisz przy sobie mieć owych 252 miedziaków - jak mu dasz złotą monetę, będzie zadowolony.

Najlepiej noś paczki - poznasz kawałek świata przy okazji. Ze szczurów też jest całkiem sporo pieniędzy jak na początek - w porcie i w północnej części miasta kilka złotych monet chodzi sobie na króciutkich nóżkach i popiskuje z cicha. ;) Łowienie ryb - strasznie monotonna praca, ale nie wymaga uwagi zbyt wiele jak sobie odpowiednio pokolorujesz komunikat "ryba bierze, olaboga!" - można jednocześnie łowić i robić coś innego. Żeby zarobić, możesz też wybijać króliki pod Novigradem (dużo ich jest), wycinać z nich mięso i skóry i sprzedawać u rzeźnika i w skupie skór w mieście. Metod zarobku jest dużo - to tylko kilka dla początkujących.

I faktycznie - nowe postacie pływają statkami i jeżdżą dyliżansami za darmo, po prostu "wsiadz na statek" albo "wsiadz do dylizansu".
Awatar użytkownika
Asandra
Posty: 126
Rejestracja: 09 cze 2009 23:44

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Asandra »

Pomijając fakt, że złota moneta to 240 miedzianych, a 252 miedziane monety to 1 złota i 1 srebrna moneta to doradzę jeszcze nie rozmieniać pieniędzy w banku jeżeli masz jakieś wydatki - choćby wędkę i resztę ekwipunku - bank pobiera prowizję, więc jeśli masz i tak zaraz wydać zarobione pieniądze to od razu idź z nimi do sklepu.

Załatw sobie też jakieś uzbrojenie, a przede wszystkim :arrow: PRZYJACIÓŁ 8-) i zacznij ćwiczyć - choćby na gremlinach i snotlingach samodzielnie, a na "grubszym zwierzu" w drużynie. Zarobkowanie nie rzuca z początku na kolana, ale to pierwszy krok na drodze ku rozwojowi i większemu bogactwu.
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Werbat »

A ja błagam: poćwicz trochę pisanie po polsku, bo bełkoczesz i błędzisz :(
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Radmiro
Posty: 6
Rejestracja: 10 maja 2014 21:31

Re: Pozostałe pytania

Post autor: Radmiro »

Werbat pisze:A ja błagam: poćwicz trochę pisanie po polsku, bo bełkoczesz i błędzisz :(

Paru znakow interpunkcyjnych brakuje wg mnie.

A reszcie dziekuje z pomoc, jakos sobie poradzilem narazie.
ODPOWIEDZ