Drobne pomysly

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Awatar użytkownika
Nazira
Posty: 199
Rejestracja: 12 lut 2012 01:11

Re: Drobne pomysly

Post autor: Nazira »

Einholt pisze:Bylo nie bylo. Wejscia, zejscia wszedzie standardowe, bramy tez, moze pora na karczmy i siadanie w nich?
Ooo tak. Niech sadzanie przy stole sadza przy czymkolwiek innym jeśli stół nie występuje (ławie, stoliku, stoliczku, whatever).
Nazira z Val'Kare, Zarzadczyni Zajazdu 'Bialy Kiel', Naczelna Wiedzma 'Bialego Kla', smoczyca.<3
Quint
Posty: 45
Rejestracja: 19 lut 2009 04:55

Re: Drobne pomysly

Post autor: Quint »

Absolutnie. Co prawda w części karczm jest kilka rodzajów miejsc do siedzenia, ale to nic, wtedy niech siada się alfabetycznie. Nie zapominajmy też o obrzydliwości jaką jest nieobecny w niektórych karczmach item "menu", a zamiast niego są jakieś tablice czy inne dziwactwa.

Dlatego też wnoszę o 'przeczytaj menu' dla wszystkich karczm! Przynajmniej przestaną się objawiać osoby, które przez to muszą przeczytać z aliasa jadłospis trzy (a czasem nawet pięć) razy.
Bargor
Posty: 24
Rejestracja: 23 kwie 2014 14:23

Re: Drobne pomysly

Post autor: Bargor »

To jak juz o czytaniu to... ob tablice; ob tabliczke;przeczytaj tablice;przeczytaj tabliczke - drazni czasem... ale to duzo roboty.

aaa czy dopisywanie mapy do klienta arkadiowego byloby w ogole mozliwe? To co jest - jest super a reszte kazdy we wlasnym zakresie by mapowal - byloby pieknie.
Luin
Posty: 21
Rejestracja: 05 sty 2010 17:27
Lokalizacja: Kraków

Re: Drobne pomysly

Post autor: Luin »

Pytanie do państwa czarodziejstwa: nie myśleliście może o nawiązaniu jakiejś "współpracy" z administracją Barsawii? Już wyjaśniam, o co mi chodzi: otóż sama jestem wieloletnią graczką barsawiową i niedawno dopiero przybyłam stamtąd na Arkadię (choć miałam z nią również wcześniej pomniejsze przygody), więc jestem w stanie w miarę porównać obie te gry. I od jakiegoś czasu administracja Barsawii wprowadza nań zmiany, z których spora część zdaje się być inspirowana Arkadią, pewnie zresztą nie bez porozumienia między admistracją jednej i drugiej gry. Na Arkadii za to brakuje paru rozwiązań, które w Barsie już są, typu alchemia, freemot, konie, nawet magia, a podejrzewam, że barsawiowi czarodzieje nie mieli by nic przeciwko udostępnieniu wam tego, co tam już zostało wypracowane, co znacząco zmniejszyło by nakład pracy wymagany do wprowadzenia tych paru nowości.

Mam nadzieję, że ma to jakiś sens i że rozważycie. Brakuje mi tu konisiów. ;)
Ostatnio zmieniony 03 maja 2014 19:54 przez Luin, łącznie zmieniany 1 raz.
"His eyes were cold. As cold as the bitter winter snow that was falling outside. Yes, cold and therefore difficult to chew..."
Vrust
Posty: 13
Rejestracja: 17 lut 2011 09:56

Re: Drobne pomysly

Post autor: Vrust »

Współpraca pomiędzy Arkadią i Barsawią ma już miejsce od wielu lat.
Luin
Posty: 21
Rejestracja: 05 sty 2010 17:27
Lokalizacja: Kraków

Re: Drobne pomysly

Post autor: Luin »

Być może, ale to nie odpowiada zbytnio na moje pytanie/propozycję. Jeśli taka współpraca rzeczywiście jest (i przez współpracę mam na myśli prawdziwe wymienianie się rozwiązaniami, pomysłami, etc) to na Barsawii widać z niej fajne korzyści, ale na Arce na razie nie, a szkoda. Zresztą zadałam pytanie konkretnie wobec czarodziejów ponieważ to oni się zajmują rozwojem tego muda i sądzę, że tylko oni wiedzą, jak to naprawdę wygląda. :roll:

Edit, bo wcześniej brzmiało jakoś nieprzyjemnie. ;)
Ostatnio zmieniony 03 maja 2014 19:57 przez Luin, łącznie zmieniany 1 raz.
"His eyes were cold. As cold as the bitter winter snow that was falling outside. Yes, cold and therefore difficult to chew..."
Awatar użytkownika
Tercoral
Posty: 712
Rejestracja: 30 sty 2013 13:44

Re: Drobne pomysly

Post autor: Tercoral »

opcje gotowosc +

Pokazywala by cos takiego:

Jestes gotow do zasloniecia kogos.
Jestes gotow do wydania rozkazu.
Jestes gotow do zaatakowana z ukrycia.
Tęczowe serce... :oops:
Nargond
Posty: 13
Rejestracja: 01 maja 2014 22:41

Re: Drobne pomysly

Post autor: Nargond »

Taki drobny pomysł, który szczególnie kieruję do Elandera: Może warto by dodać informację dla gracza przy logowaniu się na istnięjącą postać/konto, że ta i ta postać z twojego konta zostały usunięte za to i to. Dzięki temu unikniętoby wszelkich z tym związanych nieporozumień (np. sprawa z Khazogiem).
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Drobne pomysly

Post autor: Rafgart »

Luin:
Nie ma miedzy Arkadia a Barsawia zadnej wymiany kodu. Nie jest to technicznie mozliwe i w ogole nas nie interesuje.
Koni, lukow, magii, free emotow i czego tam jeszcze nie ma, bo nie chcemy tego na Arkadii. Z wielu roznych powodow - glownie braku glebszego sensu. Nie wprowadzamy globalnych rzeczy tylko po to zeby byly.
A to, ze ktos inny wykorzystuje sprawdzone na Arkadii rozwiazania, absolutnie nam nie przeszkadza (poki nie kradnie kodu).
Gert
Posty: 1
Rejestracja: 12 maja 2014 14:07

Re: Drobne pomysly

Post autor: Gert »

Mała prośba... wiem że to rozwiązanie nie było tworzone z myślą o innych klientach niż oficjalny klient. Ale czy dałoby się aby dla lokacji które nie uwzględniają mapy z oficjalnego klienta był nadawany unikalny id i przekazywany do gmcp?


mam na myśli:

room = {
info = {
exits = {
"poludniowy-wschod",
"polnocny-wschod",
"poludnie",
"wschod",
"poludniowy-zachod",
"polnoc",
"polnocny-zachod",
"zachod"
}
}
}
ODPOWIEDZ