Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Forum techniczne Arkadii.
Dracon

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Dracon »

Rafgart pisze:Z jakiej przegladarki korzystasz?
Sprobuj jakis czas uzywac innej. Jesli jest to Chrome, to z Firefoxa, jesli jakas inna to z Chroma.
Nikt poza toba takich bledow nie zglaszal, wyglada to jak problem z dekodowaniem pakietow Websocketow. Czy zdarza sie tez, ze czasem (bardzo rzadko) niektore komendy w ogole nie dzialaja?
Korzystam z opery firefoxa chroma i ie - sprawdzałem na kilku kompach (win 7, 8 i xp) i tylko w Draconie mi problemy robi. Na drugiej postaci (zaraz po problemie na głównej i zalogowaniu na druga) działa wszystko świetnie.

Są 2 typy błędów:
- opis z pierwszego zgłoszenia (masa tekstu) - zapomina wszystkie aliasy, panele, kolory, ustawiania główne a nawet i makra (nie mogę sie nawet poruszać).
- drugi błąd to jedno zdanko o błądzie odczytania informacji z serwera - zapomina kolorki, aliasy, ustawienia glowne i resetuje ustawienia paneli bocznych i makra do wyglądu z pierwszego pierwszego zalogowania z nowego klienta.

pozdrawiam
Dracon
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Rafgart »

Blad nie jest przy odczycie, tylko zapisie. Zle zapisane dane klient probuje odczytac, dostaje losowe znaczki i w rozny sposob sie zachowuje.
Musisz wiec sprobowac jakos stwierdzic kiedy zle zapisuje i czy jest to zwiazane z przegladarka.
W weekend pewnie dodam mozliwosc eksportu i importu konfiguracji z pliku, wiec bedzie jakies zabezpieczenie.
Jak nic sie nie uda stwierdzic, to wlacze logowanie pakietow na serwerze. Wolalbym tego jednak uniknac, bo nie da sie go ograniczyc tylko do twojej postaci.
Dracon

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Dracon »

Rafgart pisze:Blad nie jest przy odczycie, tylko zapisie. Zle zapisane dane klient probuje odczytac, dostaje losowe znaczki i w rozny sposob sie zachowuje.
Musisz wiec sprobowac jakos stwierdzic kiedy zle zapisuje i czy jest to zwiazane z przegladarka.
W weekend pewnie dodam mozliwosc eksportu i importu konfiguracji z pliku, wiec bedzie jakies zabezpieczenie.
Jak nic sie nie uda stwierdzic, to wlacze logowanie pakietow na serwerze. Wolalbym tego jednak uniknac, bo nie da sie go ograniczyc tylko do twojej postaci.
Teraz już się wszystko posypało:(:(:(
Próbowałem przetestować parę prób zapisu łącznie z zamknięciem przeglądarki.
Jeżeli wyskoczy jaki kowiek błąd jedynym ratunkiem do tej pory było zmienienie i zapisanie ustawień głównych. Wtedy zamyka normalnie i odczytuje normalnie (ale na krótko).
Jak wyłącze przeglądarkę bez zapisu, włączę ją na nowo i "odzyskam połączenie" to po kilkunastu sekundach mogę wpisywać wszystko ale już nic nie reaguje - zawiesza się totalnie. Zapisałem na nowo ustawienia główne. Przesiadłem się na inny komp i wyrzucało błąd odczytu - nawet próba zapisu ustawień głównych nie pomaga ponieważ po chwili przestaje działać całość - mogę sobie wpisywać i koniec.
Obecnie, po zalogowaniu mija kilkanaście sekund i całość się wiesza - czy tylko ja mam takie problemy?
Sprawdziłem w międzyczasie na 3 komputerze i to samo:(
Dracon

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Dracon »

Rafgart pisze:Blad nie jest przy odczycie, tylko zapisie. Zle zapisane dane klient probuje odczytac, dostaje losowe znaczki i w rozny sposob sie zachowuje.
Musisz wiec sprobowac jakos stwierdzic kiedy zle zapisuje i czy jest to zwiazane z przegladarka.
W weekend pewnie dodam mozliwosc eksportu i importu konfiguracji z pliku, wiec bedzie jakies zabezpieczenie.
Jak nic sie nie uda stwierdzic, to wlacze logowanie pakietow na serwerze. Wolalbym tego jednak uniknac, bo nie da sie go ograniczyc tylko do twojej postaci.
Virdill
Posty: 83
Rejestracja: 15 sty 2010 08:49
Lokalizacja: Białystok

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Virdill »

Cześć,
mam takie pytanko, czy będzie możliwość rozbudowy map o własne expowiska i tereny ?
Pozdrawiam
Dla ciebie jestem ateistą, dla Boga - konstruktywną opozycją.
Woody Allen
Nobia
Posty: 112
Rejestracja: 14 lis 2011 17:39

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Nobia »

Dla początkujących oficjalny klient to bardzo dobre rozwiązanie (być może brakuje jakiegoś mini helpa jak sobie skonfigurować wszystko - może, bo nie szukałem). Jednak bardziej obeznani gracze z Arkadią chcieliby mieć raczej coś więcej.

To co mi aktualnie przychodzi do głowy:
- Brakuje komunikatów dzwiękowych (beepów)
- Brakuje subów, gagów i możliwości wyświetlania tekstu (np. zielnik wywoływany aliasem)
- Brakuje bindów i bazy graczy - ale są teraz relacje... kiedyś SC wyświetlał się stosowny komunikat jak było się w pobliżu wroga... może dobrze by było wrócić do tej opcji i rozszerzyć ją na wszystkich graczy i to ze sobą jakoś połączyć? Oczywiście bindy to nie tylko atak...
- Brakuje opcji skrócone nazwy kierunków (suby to mogą załatwić, albo opcja bezpośrednio na arkadii włącz/wyłącz)
- Brakuje okienek z kondycją członków drużyny


Kilka radykalnych pomysłów (masz słabe serce to nie czytaj):
- Jak klient zostanie dopracowany i będzie miał funkcjonalność zapewniającą przyjemną gre dla większościgraczy, niech stanie się klientem dedykowanym (mowi to osoba, która ma wypasiony konfig)! Gra byłaby możliwa TYLKO z niego. Zmniejszy to przepaść graczy z konfigami-super-kombajnami (dostarczanymi razem z mapami terenów w których NIGDY się nie było i nie widziało na oczy).
- W kliencie są mapy, jest też zawód Odkrywca. Połączmy to ze sobą... niech Odkrywcy tworzą mapy. Niech mapy można kupować i niech będą po zakupie dostępne w kliencie. Zrobiłbym tak ze wszytkimi mapami!
- Niech klient będzie integralną częścią gry.
Awatar użytkownika
Thorffin
Posty: 62
Rejestracja: 05 lis 2012 20:08

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Thorffin »

Obrazek
Awatar użytkownika
Merkava
Posty: 258
Rejestracja: 28 lis 2011 15:09

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Merkava »

Tylko z niego? NIE.
A co z tymi którzy zapłacili uczciwie licencje CMUDa żeby grać na nim w arkę?

Gagi i suby? To po to pisze się wypasione opisy żeby je potem ukrywać? Jak ktoś koniecznie chce niech to robi na swoim kliencie, klient podstawowy powinien promować wyświetlanie wszystkiego co arka oferuje.

Baza graczy? A od czego masz zapamiętanych? To jest Twoja baza graczy, zintegrowana z MUDem i zależna od Twoich mentali, a nie oszustwo zapisujące Ci wszystko i wszystkich tak że nawet tempy ogr (bez urazy dla ogrów) ma epicką pamięć.

Skrócenie nazw kierunków? Patrz dwa akapity wyżej.

Z innymi rzeczami jestem skłonny się zgodzić, a kupowanie map od Odkrywców uważam za świetny pomysł. Wreszcie istotna zaleta z tego zawodu inna niż chodzący translator i kurs językowy.
Dhorw
Posty: 122
Rejestracja: 14 mar 2014 12:16

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Dhorw »

Merkava pisze:Tylko z niego? NIE.
A co z tymi którzy zapłacili uczciwie licencje CMUDa żeby grać na nim w arkę?

Gagi i suby? To po to pisze się wypasione opisy żeby je potem ukrywać? Jak ktoś koniecznie chce niech to robi na swoim kliencie, klient podstawowy powinien promować wyświetlanie wszystkiego co arka oferuje.

Baza graczy? A od czego masz zapamiętanych? To jest Twoja baza graczy, zintegrowana z MUDem i zależna od Twoich mentali, a nie oszustwo zapisujące Ci wszystko i wszystkich tak że nawet tempy ogr (bez urazy dla ogrów) ma epicką pamięć.

Skrócenie nazw kierunków? Patrz dwa akapity wyżej.

Z innymi rzeczami jestem skłonny się zgodzić, a kupowanie map od Odkrywców uważam za świetny pomysł. Wreszcie istotna zaleta z tego zawodu inna niż chodzący translator i kurs językowy.

Dlaczego nie? Czym by to sie mialo roznic od Twojego klienta jezeli byłyby dostepne te same opcje?

To z gagami i subami jest, przepraszam, glupie.
"Nie rob tego na tym kliencie bo to jest zle ale mozesz to robic na innym!"

Tempy a tępy - roznica. Co do bazy trudno mi sie wypowiadac, wiec nie zrobie tego.

Mapy od odkrywcow - rewelka. Takie pomysly powinny czesciej padac.
Awatar użytkownika
Merkava
Posty: 258
Rejestracja: 28 lis 2011 15:09

Re: Oficjalny klient - skargi wnioski zazalenia

Post autor: Merkava »

Na pewno nie będzie 'tych samych' opcji, gdy piszę skrypt pod siebie, z moim interfejsem, wyglądem, dostępem do paneli i opcji, skrótami. To raz. Dwa, niektórzy zapłacili za program z którego chcieli korzystać - legalnie - i teraz nagle się im blokuje możliwość wykorzystywania go do tego po co go kupili. Oddasz każdemu zainwestowane kilkadziesiąt dolarów?

Bardzo szanuje i popieram projekt robienia dedykowanego klienta, ale jednocześnie uważam blokowanie innych klientów 'bo ktośtam ma kombajny' za chamstwo. Tym bardziej że wcale nie uniemożliwi to korzystania z owych 'kombajnów' bo nawet cmuda da się 'dopiąć' do innego klienta, tylko... czemu zmuszać do oszukiwania ludzi którzy po prostu chcą mieć po swojemu?

Nie ma 'różnicy' miedzy tempy a tępy, poza tym że pierwsze słowo nie funkcjonuje w słowniku i było celowo umieszczonym błędem. Jeśli nie zrozumiałeś, wybacz. Mogłem wziąć w cudzysłów.
ODPOWIEDZ