Płacze na magów

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Ennyen
Posty: 235
Rejestracja: 14 lut 2009 22:33
Lokalizacja: Athel Loren

Re: Płacze na magów

Post autor: Ennyen »

Jak już chcecie być tacy politycznie poprawni to mi się wydaję jednak, że żołdak najemny czy inny rycerzyk, zwłaszcza zza morza, wyłączając jakieś "światłe" przypadki wziął by taką zbroję z dumą jako odjazdowe trofeum. Wydłubał ornamenty, które mogą się źle kojarzyć, a na napleczniku napisał smołą "Patrzcie jaki ze mnie zaje..sty sk...n"!
Feril
Posty: 86
Rejestracja: 25 paź 2011 20:59

Re: Płacze na magów

Post autor: Feril »

Juz myslalem, ze jakas wielka zmiana, ze 7 stron tematu zaskrobane, a tu tylko znowu rpg na forum i ktos umarl.
Rozczarowywujace.
Gleanevall
Posty: 258
Rejestracja: 13 sie 2011 21:08

Re: Płacze na magów

Post autor: Gleanevall »

Powyłamowywanymi.
Awatar użytkownika
Hiof
Posty: 105
Rejestracja: 25 gru 2011 20:33

Re: Płacze na magów

Post autor: Hiof »

Cześć.

Ciągnąc temat z 'Porad dla Graczy' odnośnie ul. Sytej i karczm które na niej się znajdowały.
Niedawno zgłosiłem pomysł aby gnomią karczmę przenieść/podpiąć do osady górniczej w Górach Krańca Świata. Piszę o tym dlatego, aby zachęcić inne rasy aby rozważyły podobne pomysły dotyczące ich karczm. Mam nadzieję, że nie dałem plamy i te karczmy rzeczywiście zostały odesłane w niebyt.

Treść mojego pomysłu:

Kod: Zaznacz cały

Witam.

Zglaszam pomysl przeniesienia/podpiecia
gdzies na terenie tejze osady gorniczej,
gnomiej karczmy ktora kiedys znajdowala
sie przy ulicy Sytej w Bissingen.

Kilka powodow za moja idea:
- gnomy zamieszkuja Gory Kranca Swiata,
tak wiec gnomia karczma na terenie gor
bylaby nielicznym przejawem tej obecnosci
- zlokalizowanie na terenie osady gorniczej
jest jak najbardziej trafne z racji tego,
ze gnomy nawet bardziej gornikami sa niz
krasnoludy
- na terenie osady nie ma na chwile obecna
karczmy
- to byla bardzo fajna karczma, jak wszystkie
z ulicy Sytej

Pozdrawiam z nadzieja na rychle otwarcie karczmy
Hiof
Torgen
Posty: 405
Rejestracja: 13 lut 2009 12:23

Re: Płacze na magów

Post autor: Torgen »

A czy ty aby na pewno mowisz/piszesz o imperium jako taki czyli domenie stworzonej w oparciu o Warhammera? Gnomy zamieszkuja Gory Kranca Swiata? Gnomy tam sa nawet bardziej gornikami niz krasnoludy z tychze gor? Jestes pewien?
Awatar użytkownika
Loptak
Posty: 152
Rejestracja: 17 cze 2011 14:13

Re: Płacze na magów

Post autor: Loptak »

Zamieszkują Góry Krańca Świata, ale czy są dobrymi górnikami z ich mierną posturą i wytrzymałością? Bardziej bym stawiał na rzemieślnicze umiejętności.
Człowiek może być biedny, ale dopóki ma jakiś cel i stara się go osiągnąć jest piękny - Masutatsu Oyama
Awatar użytkownika
Hiof
Posty: 105
Rejestracja: 25 gru 2011 20:33

Re: Płacze na magów

Post autor: Hiof »

Torgen:

Napewno Góry Krańca Świata (przeczytałem jeszcze raz w źródłach internetowych i to ciekawe coś załączone w wiadomości Thyrruna i wykreślam Góry Czarne) są kolebką cywilizacyjną gnomów ze świata Warhammera. Potem nastąpił exodus z racji najazdów zielonoskórych. Gnomy rozpierzchły się po nizinach, zakładając własne osady lub osiedlając się w ludzkich miastach.... część została. Gnomy zamieszkują również Albion i jest nawet teza, że to stamtąd pochodzą w co wątpię, biorąc pod uwagę wrodzoną niechęć gnomów do wielkich i głębokich wód.

Może faktycznie przesadziłem, że gnomy są bardziej górnikami niż krasnoludy. Kierowałem się tym, że gram gnomem i tym że na Arkadii chyba rzeczywiście gnomy są bardziej górnikami niż krasnoludy, co wiem z własnych obserwacji. Ponadto odnosiłem się do ogółu, a nie do górników z Gór Krańca Świata.

Loptak:
Gnomy nie są takie filigranowe jak ci się wydaje.
Ostatnio zmieniony 09 lut 2014 11:26 przez Hiof, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sigard
Posty: 145
Rejestracja: 20 gru 2009 12:40

Re: Płacze na magów

Post autor: Sigard »

Obrazek
Torgen
Posty: 405
Rejestracja: 13 lut 2009 12:23

Re: Płacze na magów

Post autor: Torgen »

re Hiof
No to widzisz, ze pochodza i moze pochodza. Ale sluch po nich zaginal po pierwszych edycjach warhammera. Wiec chyba lepiej dla gnomow trzymac sie isthar. Bo krasnoludy z Gor Kranca Swiata sa wkurwiajaco zazdrosne o swoje tereny. No chyba ze chcecie przejac masyw opanowany przez OK. Ale to Gory Szare...
Thyrrun
Posty: 15
Rejestracja: 27 sie 2010 18:26

Re: Płacze na magów

Post autor: Thyrrun »

Hiof pisze:Niedawno zgłosiłem pomysł aby gnomią karczmę przenieść/podpiąć do osady górniczej w Górach Krańca Świata.
W samej osadzie jednak można zaopatrzyć się w żywność (niezwykle ceniona na wyprawach ^^ ).
Osada jest znacznie oddalona od jakiegokolwiek szlaku. Nikomu nie jest tam po drodze. Gracze mają nawet trudności z dojściem do niej- często proszono krasnoludy o przewodnika.

Jeśli szukasz wyzwania: tak, jest to dobre miejsce.

Jednak na przełęczy czarnego ognia (akurat pomiędzy górami czarnymi), znajduje się osada górnicza. Nawet z aktywną kopalnią.


Rasa krasnoludów ciekawi mnie od dawna. Przepadam za książkami pod każdą postacią (przygodowe z black library czy nawet armybooki).
Jednak dopiero teraz natknąłem się na wzmiankę w WRP z 1988 roku (gnomia encyklopedia o "pokrewnej" rasie.
Przyznam, że ciekawi mnie skąd bierzecie informacje? Może przy tym dowiem się jeszcze więcej o społeczności krasnoludów. :)
Zablokowany