Drobne pomysly

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Gleanevall
Posty: 258
Rejestracja: 13 sie 2011 21:08

Re: Drobne pomysly

Post autor: Gleanevall »

Drobny pomysł: niech te pieprzone puste butelki oleju stają się niezabezpieczalne.
Huggo
Posty: 206
Rejestracja: 19 kwie 2009 11:25

Re: Drobne pomysly

Post autor: Huggo »

Fajnie by było gdyby był jakiś alternatywny sposób nabijania stażu w zawodach. Może nie jest to budujące ale pewnie znajdzie się jeszcze trochę osób dla których dzisiaj jest nierealne by zidlować zawód, z powodu tego że mają kilka godzin wolnego w ciągu miesiąca, a nie tygodnia. Z drugiej strony wiadomo wystarczy odpalić postać na auto idlu raz na tydzieńna na te pięć godzin, z tym że nie każdemu chce się w to bawić. Skoro i tak tak się dzieje to czy na tym etapie gry wielką krzywdę by zrobiło gdyby zmienić trochę kod i zostawić sam licznik czasu od wzięcia zawodu, bez mieszania w to idla. Gildie mają możliwość blokowania treningów, więc jakiś nadzór by pozostał. Na moje oko nikt by na tym nie stracił, Ci co grają dalej by grali, tym którzy idlują na automacie różnicy by to nie zrobiło, a stare dziady miały by trochę zabawy. Mi się wydaje że to nawet takie zachęcające dla tych którzy muszą liczyć się z czasem, bo po wstaniu raz na jakis czas czekała by na nich "intensywniejsza zabawa". Jak wydaje się to Wam jakos nieuczciwe w stosunku do garjacych osób, to zastanówcie się jeszcze raz nad tym ile postaci stoi po gildiach zostawionych na tickerach by wbić idla - i jaki w tym jest sens.

Teoretycznie nic nie stoi na przeszkodzie by dać pełne umy do wytrenowania zaraz po podjęciu etatu ( ja bym był najbardziej za tym ), uznaliście że lepiej będzie dla balansu świata by możliwość dojścia do pełnego zawodu była zabezpieczona poprzez okres czasu który musi minąć zanim postać będzie miała taką mozliwość. Ale czy konieczność idlowania w czymś tu pomaga, wedle mojej opinii nie dość że nie pomaga to w dodatku wymusza coś na graczu, przez co tych z ograniczonym czasem zniechęca pokazując że nie jest to gra dla nich, oraz jest to jedna z przyczyn botowania. Mam nadzieję że przychylnym okiem popatrzycie na tą sprawę, bo po co z fajnej zabawy robić problemy.

Pozdrawiam Serdecznie,
Huggo
Huggo
Posty: 206
Rejestracja: 19 kwie 2009 11:25

Re: Drobne pomysly

Post autor: Huggo »

Jeszcze jeden taki drobiazg z cyklu "Udogodnienia dla emerytów".
Widziałem że ostatnio wzieliście się trochę za funkcjonowanie drużyn, mam na myśli wyznaczanie celu, swoją drogą tego chyba międzyinnymi chcieliśmy od lat, więc świetna zmiana. Chodzi o to że pozostala w drużynie jeszcze jedna upierdliwa kwestia, mianowicie wspieranie. Niewiem na ile miecznicy by się obrazili, ale myślę że każdemu z graczy sprawiła by wielki komfort możliwość wspierania w walce z grupą przeciwników, dokładnie tak jak to mają zrobieni miecznicy. O ile nic mi się nie pomieszało to Miecznicy mają chyba takie wspieranie grupowe potrzebne dla ich speca. Strażnik podzielił się wytrącaniem, tarczownicy puklerzami, teraz miecznik mógł by być solidarny i dać reszcie coś od siebie. Napewno było by to ułatwienie które podniosło by komfort gry. Wystarczy skopiować od miecznika i udostępnić globalnie :)

ps. fajna też była by komenda "cel" pokazująca komunikta:

Celem ataku twojej druzyny jest mały zielonkawy goblin.
Celem obrony twojej druzyny jest delikatna krucha elfka.
Dermot
Posty: 6
Rejestracja: 26 sie 2011 18:38

Re: Drobne pomysly

Post autor: Dermot »

'druzyna' pokazuje poza członkami drużyny również aktualnie oznaczony cel obrony/ataku.
Gothrin
Posty: 152
Rejestracja: 05 paź 2011 16:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Drobne pomysly

Post autor: Gothrin »

Dermot pisze:'druzyna' pokazuje poza członkami drużyny również aktualnie oznaczony cel obrony/ataku.

Co nie zmienia faktu, że komenda cel byłaby lepsza, wysyłałaby mniej tekstu do muda i co za tym idzie zwiększyła by się czytelność odbioru. Jestem za.

Przykładem na poparcie mogą być komendy 'stan' oraz 'zmeczenie.'
100% swiata zostalo opanowane przez Ciemnosc.
Awatar użytkownika
Iluandile
Posty: 149
Rejestracja: 07 cze 2011 00:58

Re: Drobne pomysly

Post autor: Iluandile »

IMO przydałaby się w ogóle jakaś pomoc do celu obrony i ataku i uaktualnienie pomocy do drużyny.
<Gruer> troche wiocha by byla z jakas inna elfka wyjsc na miasto ale ty jestes ziomalka

<3<3<3

Pam pam
Awatar użytkownika
Ulik
Posty: 273
Rejestracja: 21 mar 2009 21:14
Lokalizacja: Kraków

Re: Drobne pomysly

Post autor: Ulik »

?wskaz ;).. a 'zmeczenie' nawet nie znałem :D
Awatar użytkownika
Kornix
Posty: 18
Rejestracja: 12 sty 2013 10:35

Re: Drobne pomysly

Post autor: Kornix »

To ja tak w imieniu (mam nadzieję) górników z Tilei...

W osadzie myśliwskiej w Lyrii siedzi sobie goniec, który jest "chodzącą pocztą". Czy dałoby radę, jakimś małym nakładem pracy, takiego ktosia umieścić w kopalni?

Wybieganie z kopalni, szczególnie w zimę i w nocy, żeby sprawdzić pocztę, nie jest zbyt bezpieczne i komfortowe (a i przeziębić się można!) :)

Czy może np. to, że obecny goniec jest po stronie Ishtar, a kopalnia po stronie Tilei uniemożliwia przeniesienie kodu?

PS: Jeżeli są potrzebne jakieś opisy, które pomogłyby w dodaniu takiej opcji, to oczywiście się je zrobi! :)

PS2: "Zmeczenie"? A ja zawsze jak głupi stan sprawdzałem ;)
Coronius
Posty: 778
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Drobne pomysly

Post autor: Coronius »

Zgłoś pomysł na odpowiedniej lokacji?
Awatar użytkownika
Kornix
Posty: 18
Rejestracja: 12 sty 2013 10:35

Re: Drobne pomysly

Post autor: Kornix »

Coronius pisze:Zgłoś pomysł na odpowiedniej lokacji?
Done. Dzięki za sugestię, nie pomyślałem o tym rozwiązaniu.
ODPOWIEDZ