Sposoby na zarabianie

Forum wieści z Arkadii.
Kalt
Posty: 6
Rejestracja: 03 mar 2013 20:06

Sposoby na zarabianie

Post autor: Kalt »

Wróciłem po kilku latach do gry, założyłem pokemona i w pewnym sensie wróciłem do początków z Arkadią gdzie wielką frajdą było ubicie królika.
No może nie do końca aż tak się tym mogę obecnie ekscytować ale mam kilka spostrzeżeń dotyczących zdobywania monet dla nowych postaci.
Z jednej strony paczki pozwalające poznać świat - zarobek jest niezły o ile są - poznanie świata słuszna idea, nieźle wycenione.

Nieśmiertelne łowienie ryb, gdzie nie potrzeba ani znajomości świata ani też specjalnych umiejętności ot stworzenie kilku aliasów, a niebezpieczeństwo z tym związane to połamanie wędki.

Nigdy nie kręciło mnie poławianie pereł, więc nie będę się na ten temat wypowiadać ,ale postanowiłem zajrzeć do kopalni.

I to co widzę jest delikatnie mówiąc zabawne.

Moje spostrzeżenia po kilku dobrych godzinach w kopalni.
Dwa zgony bez ostrzeżenia - uderzasz oskardem i napisy końcowe.
Nawet mnie to rozbawiło.
Możliwe, że mam za niską umiejętność górnictwo by móc czerpać z tego korzyści, ale nawet jeśli to porównując to do łowienia ryb, to jakaś kpina.
Po dobrych 6 h w kopalni wypadło kilka bryłek węgla i żelaza (raczej na olej się nie zwróciło do lampy)

Zastanawiam się dlaczego nie urozmaicić jednak zabawy i nie zmienić zarówno kopalń, połowów czy chęci bycia drwalem zmieniając częstotliwość wypadania rudy czy też ceny za surowce aby tą grę jednak nieco urozmaicić.

W moim odczuciu premiowane jest czytanie książki i naciskanie binda o ile ktoś nie jest zbyt leniwy i nie zapuści automatu.

Jako, że wszystkie nowe postaci przechodzą przez etap zarabiania tym bardziej wydaje mi się właściwe aby tym się zająć.

Pozdrawiam
Gleanevall
Posty: 258
Rejestracja: 13 sie 2011 21:08

Re: Sposoby na zarabianie

Post autor: Gleanevall »

Zmień kopalnię na niewyczerpaną. ;)
Ostatnio zmieniony 04 mar 2013 01:20 przez Gleanevall, łącznie zmieniany 1 raz.
Fantaji
Posty: 61
Rejestracja: 28 maja 2011 06:20

Re: Sposoby na zarabianie

Post autor: Fantaji »

Tak z ciekawości, nie zaintrygowało Cię, dlaczego lokacje w tej kopalni nazywają się "wyeksploatowana kopalnia"? Dlaczego spodziewałeś się, że można tam coś zarobić?

Ogólnie zawały przy Wstędze to jedno wielkie nieporozumienie. Komuś coś się kiedyś pomyliło pisząc kod i zapomniał w niej dodać odstępu czasu pomiędzy ostrzeżeniem, a zasypaniem, ale ponieważ nikt tam dłużej nie kopie, nikomu nie chce tego zmieniać. Myślę, że jest dość oczywiste, że magowie nie popierają istnienia miejsc, w którym można nagle i niespodziewanie paść bo tak, ale mają ciekawsze zajęcia, a nie ma też powodów, żeby komuś na tej kopalni zależało na tyle, żeby jakoś wytrwale prosić o rozwiązanie tego problemu.

Jeśli chcesz być górnikiem to kup sobie licencję i kop w Tilei. 30 złotych monet na początku może się wydawać dużo, ale zwraca się po godzinie kopania.
"Życie jest piękne przy odpowiedniej definicji."
Coronius
Posty: 778
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Sposoby na zarabianie

Post autor: Coronius »

Fantaji pisze:Jeśli chcesz być górnikiem to kup sobie licencję i kop w Tilei. 30 złotych monet na początku może się wydawać dużo, ale zwraca się po godzinie kopania.
Znaczy trzeba podnieść opłaty za licencje :twisted:
Kalt
Posty: 6
Rejestracja: 03 mar 2013 20:06

Re: Sposoby na zarabianie

Post autor: Kalt »

Coronius Ty chciwy ludziu :D

Zwracam uwagę na fakt, że być może coś się zmieniło ale jeśli nie to istnieją dwie kopalnie i porównując to do ilości łowisk - braku ryzyka to chyba nie jest ok?

Wystarczy poobserwować zachowania graczy i przyjrzeć się stosunkowi pocztylionów i wędkarzy do pozostałych.

Może zamiast olewać wyeksploatowaną kopalnie zmienić w niej kod?

Czy patrząc globalnie na sposoby zarobkowania nie jest jednak zachwiana równowaga?

Zawsze w momencie zachwiania jest przechylenie w którąś ze stron, pamiętam chwile gdy wielce opłacalnym zajęciem było ścinanie drzew do czasu obcięcia. Sprawdzę i to :)

A co do monet to teraz i tak jest łatwiej niż kiedyś i to sporo.

Bardziej ciekawość obejrzenia kopalni mnie tam trzymała, ale przy tym błędzie jaki jest z nagłą niespodziewaną śmiercią to chyba mi się to jednak nie uda.
Fantaji
Posty: 61
Rejestracja: 28 maja 2011 06:20

Re: Sposoby na zarabianie

Post autor: Fantaji »

Kalt pisze:Czy patrząc globalnie na sposoby zarobkowania nie jest jednak zachwiana równowaga?
Nie jest. Bycie górnikiem to pomysł na odgrywanie postaci, nie tylko sposób na zarabianie. Do większości postaci i tak nie pasuje bardziej niż na zasadzie "wszystkiego trzeba spróbować". (Tak, dostrzegam ironię, że piszę o tym właśnie ja, ale pozwolę sobie nie wypowiadać się na ten temat.) Z drugiej strony rzeczywiście przydałaby się kopalnia w Mahakamie i Karak Varn, bo tam głównie przebywają (są zachęcane kodowo do przebywania) osoby, do których kopanie pasuje.
"Życie jest piękne przy odpowiedniej definicji."
Kalt
Posty: 6
Rejestracja: 03 mar 2013 20:06

Re: Sposoby na zarabianie

Post autor: Kalt »

Dlatego o tym piszę, a wskazuję jedynie ubogość miejsc takich jak kopalnie vs zatnij rybę na wędce.
Bonus z bycia górnikiem jako podstawy budowania postaci jak najbardziej, tyle że w moim odczuciu do wielu bardziej pasuje to czy też ścinanie drzew niż zarzucanie wędki.
Awatar użytkownika
Gerdia
Posty: 562
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Sposoby na zarabianie

Post autor: Gerdia »

Kalt pisze:Coronius Ty chciwy ludziu :D
Podobno jego żona jest strasznie kosztowna w utrzymaniu,
więc nie dziw się biednemu elfowi, że wszędzie szuka finansowania :lol:

G. :twisted:
Urodziłam się po to, żeby umrzeć
Ale urodze się jeszcze raz i wytrwam tak do konca świata.
Bo ja jestem duchem wiecznego przeczenia,
Choć ronie łzy, choć gniewam sie...
Inaczej postąpić nie umiem.
Renton
Posty: 19
Rejestracja: 18 maja 2013 15:51

Re: Sposoby na zarabianie

Post autor: Renton »

Mozesz rowniez spieniezyc cala zawartosc kosza gildiowego (sic!).
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Sposoby na zarabianie

Post autor: Werbat »

Super stary, odświeżasz temat z czwartego marca. Nie wiem gdzie (ale dowiem się 'na arce') są ziemniaki i dostaniesz ode mnie order z inskrypcją - trzymając się współczesnych zasad pisowni - 'pajacą'.
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
ODPOWIEDZ