Zasady

Forum wieści z Arkadii.
Rennz
Posty: 546
Rejestracja: 12 sty 2010 17:09
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zasady

Post autor: Rennz »

Korzystając z okazji chciałbym też zapytać o jedno:

Kod: Zaznacz cały

   $5   Zabronione jest przetrzymywanie, wykorzystywanie lub  rozpowszechnianie nieupublicznionego przez Administracje Arkadii kodu muda.
Jak zamierzacie udowadniać, że ktoś przetrzymuje nieupubliczniony kod? Wykorzystywanie lub rozpowszechnianie rozumiem, ale to pierwsze wydaje mi się niemożliwe do osiągnięcia.
Gniot
Posty: 612
Rejestracja: 13 lut 2009 09:57

Re: Zasady

Post autor: Gniot »

Rennz pisze:Korzystając z okazji chciałbym też zapytać o jedno:

Kod: Zaznacz cały

   $5   Zabronione jest przetrzymywanie, wykorzystywanie lub  rozpowszechnianie nieupublicznionego przez Administracje Arkadii kodu muda.
Jak zamierzacie udowadniać, że ktoś przetrzymuje nieupubliczniony kod? Wykorzystywanie lub rozpowszechnianie rozumiem, ale to pierwsze wydaje mi się niemożliwe do osiągnięcia.
Rennez zrobia Ci nalot na chalupe.
Sie czepiasz...nie mozna i tyle. Broni bez pozwolenia tez nie mozna i co laza ludziom po domach i tapczany pruja ?
2011.04.01
Gniot Adiutant Kapitana Kompanii Gryfa, Walczacy z Wiatrakami, Miecznik z
Paweza, Naczelny Madrala Arkadii, Ogr o Elfich Uszach, Elf o Ogrzym
Rozumku, Zastepca Szefa Muminkow z Obozu Najemnikow, Arcydzielo
Sztuki Cukierniczej
Gość

Re: Zasady

Post autor: Gość »

Rafgart pisze:
Nie bede pisac ogolnie, napisze konkretnie. Mam w rl 3 osoby z ktorymi jestem zaprzyjazniona, znamy nawzajem swoje wszystkie postacie (chyba:D) i czesto zdarza sie tak, ze gramy razem w roznych konfiguracjach, bo lubimy. A trudno narzucac komus granie ta a nie inna akurat w danej chwili. Poza tym, przy 100 osobach grajacych chyba troche ciezko bedzie tego uniknac?
Jesli w takiej sytuacji chce sie grac inna postacia, to nalezy przestac grac poprzednia (najlepiej skasowac). Granie z ta sama grupa postaci jednego dnia elfka X, a drugiego Y jest zakazane.
W tym pytaniu chyba nie chodzilo o postacie, a osoby. Trójka znajomych ma postacie w dwóch stowarzyszeniach. Jednego dnia cała trójka loguje się na postacie z stowarzyszenia x, kiedy indzej na postacie z stowarzyszenia y. Grają normalnie, nie łamią zasad, nie grają tylko między sobą, ale też z resztą stowarzyszenia, do którego aktywne właśnie postacie należą, ale zawsze są te 3 osoby. Legalne?

re: dół
W mojej opinii trzeba sprecyzować pojęcia - czym innym jest "przenoszenie znajomości" (jak to użyłeś) a czym innym np. "załatwianie czegoś po znajomości". To drugie jest jak najbardziej karane. To pierwsze - jak pierwszy raz grałem w Arkadię to ode mnie ze szkoły grało jakieś 10 osób. I tak, graliśmy razem, bo byliśmy znajomymi, graliśmy ze wspólnej pracowni komputerowej itp. Szczerze mówiąc, średnio potrafię sobie teraz wyobraźić sytuację, w której fakt, że grał ze mną kolega z 'rla' pomagało mi w grze bardziej niż gra z postacią prowadzoną przez obcą osobę (szybciej się będzie bić snotlingi?) [wyłączając oczywiście sytuację, że ktoś jest szefem gidli (wtedy dopiero zaczynaliśmy) albo przekazywanie rzeczy sekondom (co chyba łatwo wyłapać)] W każdym razie, legalne czy nie, nie grałbym w tę grę, gdyby nie tamta atmosfera.

Nic personalnego, ale miło, że akurat Ty się odezwałeś w takiej kwestii :D

ponownie ropuk: no tak, ta gra w końcu polega na tym, żeby zalogować się sekondem i lecieć pół imperium zabić taksówkarza. Mogłeś spowodować wypadek.

No to opisz nam swoje obserwacje, niech wszyscy wiedzą jakim złym i nieuczciwym graczem jestem.
Ostatnio zmieniony 08 sty 2013 21:00 przez Gość, łącznie zmieniany 2 razy.
Gość

Re: Zasady

Post autor: Gość »

Wooku: przecież przenoszenie znajomości z 'reala' na Arkę to mieszanie światów (niestety dosyć nagminne). Chodzi o to, żebyś grał z elfem Pankracym, a nie - elfem kolegi Zdzisia.

edit2:
jeszcze raz Wooku:
ta gra nie polega na zabijaniu snotlingów, a przenoszenie znajomości z rl do gry owszem pomaga, ale w innych sprawach, o czym pewnie doskonale wiesz, z tego, co zaabserwowałem. Ale nic personalnego.



Rafgarcie:
Gracz ma postaci w dwóch stowarzyszeniach. Jaka jest wykładnia $8 w sytuacji wspólnych wypraw tych stowarzyszeń, na przykład po etat?


edit:
@Gniot:
Po pierwsze przeczytaj te nowe zasady, to zrozumiesz o co pytania.
Po drugie też tak samo myślałem z tym nieobawianiem się piorunów przy braku przekrętów.
Ostatnio zmieniony 07 sty 2013 22:37 przez Gość, łącznie zmieniany 2 razy.
Gniot
Posty: 612
Rejestracja: 13 lut 2009 09:57

Re: Zasady

Post autor: Gniot »

Nie rozumiem waszych pytan... wiadomo o co glownie chodzi wizom. O przekrety w stylu donoszenia ziol swoim seciem zielarzem do gildii gdzie sie ma bojowkarza maina ktory potem te ziola odbiera. Kombinowanie w stylu seciem se pobiegam po terenie wroga pomapuje i doniose przy okazji swoim czy to na arce czy na ircu ze mozna zrobic wypad na szybkie pk. Posprwdzam trudny teren jakims zoltkiem zeby pozniej spokojnie biegac spasiona postacia.
Doniose magika jedna zeby druga mogla uzywac itd...Wytne expowisko zeby sec moj lub kolegi mogl zaladowac woz i zarobic na handlu itd.

Spokojni ludzie grajacy sobie grzecznie w swoim gronie raczej nie powinni obawiac sie piorunow...
2011.04.01
Gniot Adiutant Kapitana Kompanii Gryfa, Walczacy z Wiatrakami, Miecznik z
Paweza, Naczelny Madrala Arkadii, Ogr o Elfich Uszach, Elf o Ogrzym
Rozumku, Zastepca Szefa Muminkow z Obozu Najemnikow, Arcydzielo
Sztuki Cukierniczej
Ajka

Re: Zasady

Post autor: Ajka »

Jesli kogos na Arke wciagnelam, to trudno zebym tej znajomosci nie przeniosla...
Tym bardziej jak jest, np. moim mezem:D

Ale odpowiedz Rafgarta rozumiem tak, ze mozemy sobie grac razem dajmy na to halflingami, a nastepnego dnia elfami, ale nie mozemy halfling->elf, halfling->halfling. Tak?

Gniocie wlasnie wolalabym sie upewnic, bedac szaraczkiem:)
Awatar użytkownika
Merkava
Posty: 258
Rejestracja: 28 lis 2011 15:09

Re: Zasady

Post autor: Merkava »

Gniot pisze: Spokojni ludzie grajacy sobie grzecznie w swoim gronie raczej nie powinni obawiac sie piorunow...
Ale spokojni ludzie mogą uważać że zasady są po to aby ich przestrzegać, a nie po to by je łamać. Skoro prawo zakazuje wszystkim posiadania broni, to nie znaczy że kupię sobie pistolet dla samoobrony, bo przecież nie chce nikogo nim napadać ani rewolucji wzniecać. Tylko że efekt tego prawa jest taki, że bandyci mają broń a spokojni ludzie nie. Bo przestrzegają zasad.
Gniot
Posty: 612
Rejestracja: 13 lut 2009 09:57

Re: Zasady

Post autor: Gniot »

Merkava pisze:
Gniot pisze: Spokojni ludzie grajacy sobie grzecznie w swoim gronie raczej nie powinni obawiac sie piorunow...
Ale spokojni ludzie mogą uważać że zasady są po to aby ich przestrzegać, a nie po to by je łamać. Skoro prawo zakazuje wszystkim posiadania broni, to nie znaczy że kupię sobie pistolet dla samoobrony, bo przecież nie chce nikogo nim napadać ani rewolucji wzniecać. Tylko że efekt tego prawa jest taki, że bandyci mają broń a spokojni ludzie nie. Bo przestrzegają zasad.
Mhm...w takim razie graj jedna postacia bo nie ma innego sposobu zeby przestrzegac w 100% regulaminu.
2011.04.01
Gniot Adiutant Kapitana Kompanii Gryfa, Walczacy z Wiatrakami, Miecznik z
Paweza, Naczelny Madrala Arkadii, Ogr o Elfich Uszach, Elf o Ogrzym
Rozumku, Zastepca Szefa Muminkow z Obozu Najemnikow, Arcydzielo
Sztuki Cukierniczej
Gurp
Posty: 6
Rejestracja: 13 cze 2012 13:20

Re: Zasady

Post autor: Gurp »

Zabronione jest wymuszanie na innych postaciach przedstawiania się.
Czy w obliczu tak obszernych zmian w zasadach muda, możliwe jest wyzerowanie akt i przewinień postaci/graczy?
Nie.
To jak to mam rozumieć? Wszystkim grungom i leśnym szyszkom też zostaną teraz policzone sytuacje kiedy imie wyciągały małym ogrom maczugą czy tępym żelazem?
Awatar użytkownika
Iluandile
Posty: 149
Rejestracja: 07 cze 2011 00:58

Re: Zasady

Post autor: Iluandile »

Gurp pisze:
Zabronione jest wymuszanie na innych postaciach przedstawiania się.
Czy w obliczu tak obszernych zmian w zasadach muda, możliwe jest wyzerowanie akt i przewinień postaci/graczy?
Nie.
To jak to mam rozumieć? Wszystkim grungom i leśnym szyszkom też zostaną teraz policzone sytuacje kiedy imie wyciągały małym ogrom maczugą czy tępym żelazem?
Prawo nie działa wstecz.
<Gruer> troche wiocha by byla z jakas inna elfka wyjsc na miasto ale ty jestes ziomalka

<3<3<3

Pam pam
Zablokowany