Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Danthe
Posty: 45
Rejestracja: 28 lis 2012 15:00

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Danthe »

Widze, ze sie zmienil troche lvl z ktorym sie startuje... Czy przez to nie ma tez teraz tego, ze w pierwszych 24 godzinach mniej sie postac meczy?

I jesli mozna cos takiego na forum napisac, to wie ktos moze ktore zadania sa nieaktualne (pytam o te najstarsze zadania ktore sa od zarania dziejow)? Gdzies czytalem ze np Jen wyparowal. Pytam bo idiotycznie bym sie poczul biegnac poszukac roslinki do pewnego dalekiego miasta, a tu sie okazuje ze tez juz wszystkiego brak
Awatar użytkownika
Adelmar
Posty: 70
Rejestracja: 07 lis 2011 13:29
Lokalizacja: Middenheim

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Adelmar »

Nie ma Jena i skrzynek, reszta chyba pozostała bez zmian. Za to pojawiły się nowe, więc rozglądaj się uważnie. Po zmianach w expie na szczęście nie trzeba wszystkich robić.
Danthe
Posty: 45
Rejestracja: 28 lis 2012 15:00

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Danthe »

Mozna gdzies poczytac dokladnie o tych zmianach? Bo juz sie spotkalem z opiniami ze teraz zadania nie sa takie wazne, ale nie rozumiem dlaczego.

Kurde, jedne moich ulubionych zadan... Ale las ze strzalami mam nadzieje zostal?
Awatar użytkownika
Gerdia
Posty: 562
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gerdia »

Teraz nie ma rozgraniczenia na exp zadaniowy i exp bojowy. Zniknęła brutalność.
Niezależnie od tego czy będziesz punkty doświadczenia zbierał wykonując zadania czy bijąc moby
jest to ten sam rodzaj zdobywanego expa.

G. :twisted:
Urodziłam się po to, żeby umrzeć
Ale urodze się jeszcze raz i wytrwam tak do konca świata.
Bo ja jestem duchem wiecznego przeczenia,
Choć ronie łzy, choć gniewam sie...
Inaczej postąpić nie umiem.
Danthe
Posty: 45
Rejestracja: 28 lis 2012 15:00

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Danthe »

Aha... Fajnie :), to teraz exp leci po prostu wolniej im wyzszy lvl?

Hmm czyli bez rozgraniczenia przy zgonie mozna utracic zrobione questy?
Hunrim
Posty: 342
Rejestracja: 13 lip 2011 15:52

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Hunrim »

Tak, generalnie teraz się nie opłaca robić zadań w ogóle, bo znacznie szybciej się expi walcząc na dobrze dobranym expowisku. Ewentualnie można je sobie zostawić na moment, kiedy osiągnie się poziom zwiedził i wskakuje dławik, wtedy bardzo szybko można wbić parę niebotów.
Danthe
Posty: 45
Rejestracja: 28 lis 2012 15:00

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Danthe »

Dławik?
A gdzie teraz warto na poczatku bic? Cmentarzyk w novi i snoty w kreutz i nuln?
Awatar użytkownika
Adelmar
Posty: 70
Rejestracja: 07 lis 2011 13:29
Lokalizacja: Middenheim

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Adelmar »

Re: Danthe
To może zaczynając od początku. Ilość expa zależy od stosunku siły gracza/drużyny do siły i liczby pokonanych mobów. Dlatego więcej doświadczenia dostajesz za walkę z silniejszym i/lub liczniejszym wrogiem. Oczywiście nie może być zbyt silny, bo za dużo czasu zajmie Ci leczenie i sama walka. Dużo zależy od zawodu, rasy, broni, drużyny etc etc. Musisz sam sprawdzić i wypraktykować, co Ci najbardziej odpowiada.

Jeśli dobrze dobierasz przeciwników tempo expienia na różnych poziomach jest zbliżone (tj. tak samo szybko robisz nieznaki). Jednak im jesteś silniejszy, tym więcej postępów potrzebujesz, żeby Twoje cechy wzrosły.
Zmienia się to w okolicy poziomu zwiedził. Wtedy tempo expienia drastycznie spada.

Co do zadań. Może i (w większości) nie dają bardzo dużego expa, ale są na początek dobrym źródłem monet. Na pierwsze treningi i różne bajery wprost idealnym.

Edit: ort

Re Hunrim: Nie będę się spierał. Mnie tam te kilka mietków na początek pomogło.
Ostatnio zmieniony 29 lis 2012 23:29 przez Adelmar, łącznie zmieniany 1 raz.
Danthe
Posty: 45
Rejestracja: 28 lis 2012 15:00

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Danthe »

Dzieki wielkie za cala pomoc.
Hunrim
Posty: 342
Rejestracja: 13 lip 2011 15:52

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Hunrim »

Re Adelmar , kasę też da się zarobić znacznie szybciej niż na zadaniach, w tej chwili monety nie są problemem nawet dla gp, za to zadania naprawdę opłaca się robić dopiero na zwiedził, można mieć nieboty w godzinę lub dwie.
Zablokowany