"Ogłuszanie/Powalanie/Pobicie"

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Awatar użytkownika
Merkava
Posty: 258
Rejestracja: 28 lis 2011 15:09

Re: "Ogłuszanie/Powalanie/Pobicie"

Post autor: Merkava »

... Przedmiotów, tak?
Awatar użytkownika
Sivlaryan
Posty: 255
Rejestracja: 13 lut 2009 19:03
Lokalizacja: Reykjavik

Re: "Ogłuszanie/Powalanie/Pobicie"

Post autor: Sivlaryan »

A ja jestem za brakiem możliwości ogłuszania i powalania. W niektórych graczach wzbudzi to tylko niepotrzebne "Ogłuszę go dla zabawy, przecież nic nie traci!" i pojawią się bandy połamańców odgrywających "zbójów". A w PvP kto tego użyje? Bo jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby obecna sytuacja wojen gildiowych (byleby dopierdolić i żeby jak najwięcej stracili, a nawet przestali grać!) zmieniła się w "ogłuszę, wystarczy mi, że jestem lepszy".

A brak możliwości zabierania przedmiotów brzmi co najmniej śmiesznie, bo co? Nie mogę komuś zabrać sakiewki przywiązanej do pasa? Zbroja to rozumiem, ale sakiewka czy woreczki? Albo to co miał przy sobie? Czy nawet broń, którą walczył? Jak wy sobie to wyobrażacie?
POWER OF FRIENDSHIP
Haern
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 14:03

Re: "Ogłuszanie/Powalanie/Pobicie"

Post autor: Haern »

Ja bym od razu zaproponował gildiom, z którymi OHM ma wojnę, dżentelmeńską umowę o stosowaniu ogłuszania zamiast zabijania. Z chęcią bym właśnie pobił się dla funu, a nie żeby dojebac (i przy okazji, bez hipokryzji, żeby samemu nie zostac dojebanym).
Awatar użytkownika
Sivlaryan
Posty: 255
Rejestracja: 13 lut 2009 19:03
Lokalizacja: Reykjavik

Re: "Ogłuszanie/Powalanie/Pobicie"

Post autor: Sivlaryan »

I przy pierwszych kilku incydentach ubicia na amen, umowa zostałaby zerwana. Po co się w ogóle fatygować? I jaka gildia typu OK/MC/SC zgodzi się na taką umowę? Zawsze znajdzie się ktoś dla kogo ogłuszenie to za mało.
POWER OF FRIENDSHIP
Awatar użytkownika
Miuosh
Posty: 408
Rejestracja: 16 maja 2009 18:31
Lokalizacja: JaworznoCity

Re: "Ogłuszanie/Powalanie/Pobicie"

Post autor: Miuosh »

Sith: Jakbym Cię nie znał, to bym pomyślał, że pierdoliszzzz :P Oj, Ty nasz mały trollu! :P
Całkowicie wspieram Haerna i gdyby pojawiła się taka możliwość na swoim podwórku będę forsował taki rodzaj dżentelmeńskiej umowy.
TAK dla ogłuszania z dostępem do inwentarza osoby ogłuszonej!
Ogre!
Torgen
Posty: 405
Rejestracja: 13 lut 2009 12:23

Re: "Ogłuszanie/Powalanie/Pobicie"

Post autor: Torgen »

Ogluszanie na traktach mialoby sens gdyby mozna bylo cos robic z dana postacia. Powiedzmy MC ogluszylo jakiegos zakonnika. Ja na ich miejscu zwiazalbym go i zabral jako jenca do Doliny i tam dalej go karmic spaczeniem. I tak dalej. Samo ogluszenie i zabranie fantow, slabe i po miesiacu sie znudzi.

Co do fanu to zachecam do popierania mojego pomyslu walk na piesci.
Awatar użytkownika
Sivlaryan
Posty: 255
Rejestracja: 13 lut 2009 19:03
Lokalizacja: Reykjavik

Re: "Ogłuszanie/Powalanie/Pobicie"

Post autor: Sivlaryan »

Miuosh pisze: Całkowicie wspieram Haerna i gdyby pojawiła się taka możliwość na swoim podwórku będę forsował taki rodzaj dżentelmeńskiej umowy.
I jak kogoś zmusisz do używania tego? Wyrzucisz go z gildii? Oj bisqp, bisqp! ;) Zawsze znajdzie się gracz będzie wolał ubić niż ogłuszyć - z tym stwierdzeniem nie da się nawet kłócić.
POWER OF FRIENDSHIP
Awatar użytkownika
Miuosh
Posty: 408
Rejestracja: 16 maja 2009 18:31
Lokalizacja: JaworznoCity

Re: "Ogłuszanie/Powalanie/Pobicie"

Post autor: Miuosh »

Sivlaryan pisze:
Miuosh pisze: Całkowicie wspieram Haerna i gdyby pojawiła się taka możliwość na swoim podwórku będę forsował taki rodzaj dżentelmeńskiej umowy.
I jak kogoś zmusisz do używania tego? Wyrzucisz go z gildii? Oj bisqp, bisqp! ;) Zawsze znajdzie się gracz będzie wolał ubić niż ogłuszyć - z tym stwierdzeniem nie da się nawet kłócić.
Ależ ja nawet nie zamierzam się z tym kłócić! Jasne, że znajdą się tacy, który będą woleli zabić i nie ma w tym nic złego. Sam pozwoliłbym sobie zabić Grunga (oborze, jak ja go nienawidzę), a np. oszczędziłbym np. Asparusa ;)
Zabicie postaci nic nie zmieni, a każde 'oszczędzenie' będzie działać in plus! ;)
SAME POZYTYWY!
Ogre!
Haern
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 14:03

Re: "Ogłuszanie/Powalanie/Pobicie"

Post autor: Haern »

Sivlaryan pisze:Zawsze znajdzie się gracz będzie wolał ubić niż ogłuszyć - z tym stwierdzeniem nie da się nawet kłócić.
A ja naiwnie myślałem, że jak się w gronie dorosłych ludzi ustali wspólnie jakąś zasadę to się ludzie będą jej trzymać. U mnie w gildii by przeszło. I myślę, że z takim WKS bym się dogadał, pewnie nawet z KS. Z OK nie jestem pewien, a o MC nawet nie pomyślałem :P
Andacanvar
Posty: 30
Rejestracja: 16 paź 2012 18:38

Re: "Ogłuszanie/Powalanie/Pobicie"

Post autor: Andacanvar »

Sądzę, że to normalne, niektóre gildie mają 'wpisane' zabijanie (komando-zabijanie ludzi, mutanci), a także niektórzy gracze ze swoich własnych doświadczeń woleliby kogoś zabić.
Jednak, dlaczego nie dać im możliwości oszczędzenia kogoś, kto obraził i trzeba było zmyć plamę na honorze. A do tego starczyłoby ogłuszenie, bez zabijania. Taki pokonany mógłby złożyć przysięgę posłuszeństwa/czegoś innego obowiązująca jakiś czas, w zamian za darowanie życia, więc sądzę, że otwiera to wiele ciekawych możliwości.:)
ODPOWIEDZ