Komentarze do logów

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Miuosh
Posty: 408
Rejestracja: 16 maja 2009 18:31
Lokalizacja: JaworznoCity

Re: Komentarze do logów

Post autor: Miuosh »

Haern pisze:(OK jakos nie przylazi, pewnie Gromgol musi zawod skonczyc;)
Chciałem Ci powiedzieć, że 3 dni temu odrobiłem zgona na statku z mojej poprzedniej wyprawy do Isztar. Strzeż się!
;)
Ogre!
Awatar użytkownika
Opeteh
Posty: 29
Rejestracja: 29 gru 2009 14:21

Re: Komentarze do logów

Post autor: Opeteh »

Kurcze, długo się teraz Kawał Świata ora... ;)
Buluar
Posty: 607
Rejestracja: 12 lut 2009 21:49

Re: Komentarze do logów

Post autor: Buluar »

Haern pisze: Wypowiadajacy sie tu liczni znawcy spolecznosci mahakamskiej zdaja sie nie zauwazac (lub nie wiedza, a gadaja) faktu, ze na przyklad jesli przychodzi do faktycznej obrony Masywu, czyli zwykle przed MC (OK jakos nie przylazi, pewnie Gromgol musi zawod skonczyc;) ), to KM i OHM w owej obronie dosc skutecznie wspolpracuja.
Ja sie nie uwazam za znawce. Poprostu z mojej subiektywnej perspektywy tak to wyglada - w sytuacji kiedy KM moga miec zawody, funkcja obronna OHM jest zadna. Ponadto powtorze sie jeszcze raz z pytaniem:
Jesli ogry kodowo moga byc przyjmowane do OHMu, to dlaczego kodowo nie moga byc przyjmowane do Komanda?
Każde społeczeństwo dzieli sie na trzy warstwy. Ludzi nieruchomych, ludzi ruchomych i tych, którzy poruszają innymi.

Abraham Lincoln
Torgen
Posty: 405
Rejestracja: 13 lut 2009 12:23

Re: Komentarze do logów

Post autor: Torgen »

Ogry nie sa starsza rasa.
Gość

Re: Komentarze do logów

Post autor: Gość »

Podobnie, jak półelfy.
Fantaji
Posty: 61
Rejestracja: 28 maja 2011 06:20

Re: Komentarze do logów

Post autor: Fantaji »

Torgen pisze:re Fantaji
Czyli OHM ma bronic masywu nawet przed KMami jezeli taka sytuacjia by miala miejsce? To troche tak jak 'Amerykanie' bronili kontynentu przed Indianami...
Nie, o obronie przed KM-ami nie napisałam ani słowa, ale rzeczywiście, była 7:37, bardzo się nie wyspałam i napisałam dwa zdania nie do końca na temat. Z perspektywy czasu przypuszczam, że chodziło mi w nich o możliwą wojnę KM-y vs OHM. Jakby nagle krasnoludy wypiły trochę za dużo i postanowiły zaatakować kogoś z hufca to nie wydawałoby mi się to czymś absurdalnym i rażąco kłócącym się z realiami świata, a jeszcze nie słyszałam o tym, żeby to hufiec chciał takiej wojny. (Z tym, że mało słyszałam, mogę się mylić.) Swoją drogą porównanie i tak nie na miejscu. Tutaj byłoby raczej rdzenni kontra rdzenni, poza tym prywatny konflikt nie mający nic wspólnego z obroną kogokolwiek.
w sytuacji kiedy KM moga miec zawody, funkcja obronna OHM jest zadna.
1) Mahakam to nie tylko KM-y.
2) Zadaniem KM-ów nie jest obrona Mahakamu.

Sens zacytowanej powyżej wypowiedzi sprowadza się więc do: "Jeśli x% mieszkańców Mahakamu potrafi się samodzielnie obronić to jaki jest sens istnienia jednostki odpowiedzialnej za obronę ogółu?"

(Przy czym podkreślę jeszcze raz: myślę, że ciężko się nie zgodzić, że w tym przypadku obrona nie polega na byciu gronem osobistych ochroniarzy wszystkich mahakańczyków i podejście "będę robić co mi się podoba, a spróbuj tylko mnie tknąć to hufiec Ci tego nie daruje" u kogokolwiek byłoby głupie.)
"Życie jest piękne przy odpowiedniej definicji."
Awatar użytkownika
Loptak
Posty: 152
Rejestracja: 17 cze 2011 14:13

Re: Komentarze do logów

Post autor: Loptak »

Haern pisze: I jeszcze jedna rzecz - Loptak gdzies tam wyzej napisal, ze gdyby nie interwencja wizow to bylaby wojna. Nie jest to prawda. Rozmowe z Rafgartem owszem odbylem, ale nie miala ona w zadnym wypadku formy zakazu/ostrzezenia/nakazu.
Przepraszam za informacje nieprawdziwą.
Widocznie doszedłem do złych wniosków w tamtym czasie.
Człowiek może być biedny, ale dopóki ma jakiś cel i stara się go osiągnąć jest piękny - Masutatsu Oyama
Haern
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 14:03

Re: Komentarze do logów

Post autor: Haern »

Miuosh pisze:
Haern pisze:(OK jakos nie przylazi, pewnie Gromgol musi zawod skonczyc;)
Chciałem Ci powiedzieć, że 3 dni temu odrobiłem zgona na statku z mojej poprzedniej wyprawy do Isztar. Strzeż się!
;)
Zapraszam serdecznie. We've got candy :)
Awatar użytkownika
Sivlaryan
Posty: 255
Rejestracja: 13 lut 2009 19:03
Lokalizacja: Reykjavik

Re: Komentarze do logów

Post autor: Sivlaryan »

Twierdzenie, że OHM nie ma racji bytu bo są KM'y to tak jak twierdzenie, że ZT nie ma racji bytu bo są KGKSy i podobnie z TW oraz LE.
POWER OF FRIENDSHIP
Awatar użytkownika
Aida
Posty: 105
Rejestracja: 12 lut 2009 21:37
Lokalizacja: Krk

Re: Komentarze do logów

Post autor: Aida »

Haern pisze: We've got candy :)

Ide.
Come over to the Dark Side!
We have candy..
Zablokowany