Komentarze do logów

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Komentarze do logów

Post autor: Rafgart »

W regulaminie forum jest cos takiego:
- zabronione jest umieszczanie na Forum logow zawierajacych informacje o postaciach innych graczy bez uzyskania uprzednio zgody zainteresowanych
Chyba do niektorych nie dotarlo, ze Khaine jest bogiem zabojcow a nie dresiarzy. Napadanie na kogos w centrum miasta i spiewanie piesni do Khaine'a nie jest odgrywaniem. Osoba odgrywajaca powinna wziac pod uwage realia swiata i ze w takim przypadku jej postac po 5 minutach wisialaby wypatroszona na bramie miejskiej. Tu mamy typowy przyklad polowania na graczy - 'byle zapierdolic kogokolwiek, gdziekolwiek, jakkolwiek'.

A poza tym to, ze ktos sobie zalozyl nowa postac, nie daje mu prawa do zabijania mlodych postaci.
Ajka

Re: Komentarze do logów

Post autor: Ajka »

Dziekuje Rafgartcie.

Opis owego "erpegujacego" elfa zostawilam z pelna swiadomoscia, uwazam, ze zapracowal sobie na to. Fajnie utluc zoltka w chamski sposob, niefajnie jak wszyscy sie dowiedza, ze to wlasnie ty jestes ... (dowolnie wybrany niemily epitet), tak?

Panowie broniacy, zwrociliscie uwage, ze zaatakowal rybaka dwa razy?
(Mieczem, Bularze, mieczem, wiec twoje drugie zdanie przeczy pierwszemu mam wrazenie.)
Wystarczylo zmienic lokacje, wejsc i nie atakowac, kazac bez zabijania wszystko oddac, jak sie juz zorientowal ze to zoltek, w koncu uciekal bezladnie, nie dobyl broni, nie przestawal walczyc. Zaden sec by sie tak nie zachowal.

To tak lopatologicznie, bo widac potrzeba obrony kolegi silniejsza niz rozum :D
Awatar użytkownika
Sivlaryan
Posty: 255
Rejestracja: 13 lut 2009 19:03
Lokalizacja: Reykjavik

Re: Komentarze do logów

Post autor: Sivlaryan »

Ajka pisze:To tak lopatologicznie, bo widac potrzeba obrony kolegi silniejsza niz rozum :D
Buluar ma kolegów elfów? Wstydź się!
POWER OF FRIENDSHIP
Ajka

Re: Komentarze do logów

Post autor: Ajka »

Sivlaryan pisze:Buluar ma kolegów elfów? Wstydź się!

No Merkava ma na bank! :D
Buluar
Posty: 607
Rejestracja: 12 lut 2009 21:49

Re: Komentarze do logów

Post autor: Buluar »

Nie bronie tego elfa!
Z logow odnosze wrazenie, ze poszkodowana postac jest plci ogrzej. Na przyszlosc mam dla niej rade - zamiast publikowac opisy upierdliwego szyszka na forum, lepiej zwrocic sie do ogrow na Arce. Pewnie chetnie rozwiaza problem tego elfa!
Każde społeczeństwo dzieli sie na trzy warstwy. Ludzi nieruchomych, ludzi ruchomych i tych, którzy poruszają innymi.

Abraham Lincoln
Awatar użytkownika
Merkava
Posty: 258
Rejestracja: 28 lis 2011 15:09

Re: Komentarze do logów

Post autor: Merkava »

Ajka, dlaczego nie reagujesz na to że Rafgart zwrócił Ci uwagę że łamiesz regulamin forum? Już jest po herbacie, ale i tak powinnaś ocenzurować loga, chyba że zainteresowany elf wyraził zgodę na zamieszczanie go.

Nie twierdzę że był to wybitny erpeg (tego elfa), zwracam tylko uwagę że jego ocena jest trochę jednostronna, zwłaszcza w kontekście moich doświadczeń ( 1) a, b, c, d przybywają, a wskazuje, zabijają, jedynym zastosowanym emotem jest wskazanie celu ataku 2) e przybywa, krzywi się z nienawiścią, atakuje, goni paredziesiąt lokacji, dobija 3) f przybywa, f szarżuje, umierasz).

Rafgart: punkt trafny z tym śpiewaniem w centrum miasta i konsekwencjach, ale nie znamy całości sytuacji, może oddzielił się od sporej grupy kolegów którzy akurat zdobywali to miast. ;)
Fantaji
Posty: 61
Rejestracja: 28 maja 2011 06:20

Re: Komentarze do logów

Post autor: Fantaji »

Wskazywanie elementarza to chyba średnio trafiony pomysł. Mało który nowy gracz sam na to wpadnie, więc tylko zwiększa to podejrzenia, że właśnie spotkało się czyjegoś seconda. Poza tym abstrahując od zachowania tego elfa i jemu podobnych nie popieram uczenia podejścia "nikt nie powinien móc mi nic zrobić, bo jestem nowy". Nie lepiej powiedzieć, że tak jak w życiu w tej grze zdarzają się idioci i lepiej przed takimi od razu uciekać albo jak się nie może to oddać im te monety? (Jak zabiją to i tak sobie je wezmą, a zabiorą przy tym też inne przedmioty, które nowi gracze często uważają za cenne.) I bardziej klimatyczne i bardziej skuteczne. Jak ktoś zaatakuje nowego gracza przez przypadek to i tak albo sam się szybko zorientuje albo i tak nie zdąży się tego elementarza wskazać ani powiedzieć, że jest się nowym.
"Życie jest piękne przy odpowiedniej definicji."
Ajka

Re: Komentarze do logów

Post autor: Ajka »

Rafgart pisze:W regulaminie forum jest cos takiego:
- zabronione jest umieszczanie na Forum logow zawierajacych informacje o postaciach innych graczy bez uzyskania uprzednio zgody zainteresowanych
Mam wrazenie Merkavo, ze ktores z nas czyta bez zrozumienia.
Wg. mnie nie zlamalam regulaminu bo nie ujawnilam zadnych informacji o postaci innego gracza. Moim zdaniem wykasowywanie opisow z logow jest li tylko grzecznoscia. Na ktora, powtarzam po raz kolejny, ow delikwent nie zasluzyl.

A na wypowiedz Rafgarta zwrocilam uwage. Podziekowalam wszak...

Jesli jednak dostane wyrazne polecenie wykasowania opisu owego elfa od ktoregos z wizow to to zrobie. Twoje zdanie, wybacz, pozwole sobie zignorowac.

Fantaji:
W regulaminie jest punkt mowiacy o tym, ze wyciagniete beda konsekwencje w przypadku atakowania graczy slabszych od sebie. Osoba z elementarzem na ogol taka jest. Dlatego powiedzienie nowemu graczowi o wskazaniu elementarza w ekstremalnej sytuacji wydalo mi sie wlasciwe.

Dobrze, z mojej strony temat jest wyczerpany, wszystkie myslace jednostki zrozumialy przekaz, reszcie zycze dobrej zabawy i dziekuje za uwage.
Awatar użytkownika
Rotkiv
Posty: 175
Rejestracja: 12 lut 2009 22:32

Re: Komentarze do logów

Post autor: Rotkiv »

Re gora:

Wszyscy co przeczytali loga wiedza, ze ten a ten elf jest wyznawca Khaine'a.
Belial
Posty: 9
Rejestracja: 08 paź 2012 20:17

Re: Komentarze do logów

Post autor: Belial »

Ok, to może jako zainteresowany elf z loga się wypowiem. Teraz nie dość, że będziecie znać shorta, wyznanie to jeszcze jego imię... Nie mam loga z oczu mojej postaci, bo generalnie nie loguję - możecie wierzyć lub nie. Fakt, interakcję zacząłem od ataku - może i błąd faktycznie. Kolega jednak był w pełnej zbroi, a mój elf goły i na niejedno. Przez dobrą minutę, może dłużej muskaliśmy się i wyraźnie zaznaczyłem, że chodzi mi o jego monety. Zaatakowany nie reagował w ogóle, a jeśli już to w sposób dość dziwny (powtarzając np. 'toć ja młody' - jakby bycie młodym zwalniało z bycia napadniętym). Kilkakrotnie przestawałem go atakować i czekałem na reakcję - jakąkolwiek, gadka-szmatka też pewnie rozwiązałaby sprawę. W między czasie na lokację wpadła pewna rudowłosa półelfka (czego już w logu nie umieszczono) a nasz "toć ja młody" kolega wyraźnie się ożywił. Uciekł na sąsiednią lokację i kazał mi na coś poczekać. No to przestałem go atakować i czekałem. Półelfka zjawiła się raz jeszcze i gdzieś czmychnęła. Kolega zaś stał spokojnie i ani me ani be. Zginął - może popełniłem błąd. Zabrałem część jego betów i odniosłem do karczmy, gdzie czekała już wyżej wymieniona rudowłosa, witając mnie zdaniem "Widzę, że masz głowę mojego przyjaciela". Zostawiłem bety i poszedłem. Z mojej perspektywy wyglądało to tak: zaatakowałem żółtodzioba, ale jeżeli żółtodziób jest w pełni wyekwipowany i łowi ryby w najlepsze, to wnioskuję, że potrafi także wypowiedzieć kilka zdań, które mogłyby skłonić elfa do odstąpienia od walki. Tymczasem żółtodziób stał spokojnie i czekał aż przyleci do niego koleżanka, którą na bieżąco informował o sytuacji za pośrednictwem, nie wiem, gg, skype czy innego komunikatora - zamiast gadać z elfem. Koleżanka nie zaatakowała elfa bo nie wiedziała kim on jest i jaką siłą dysponuje - po prostu sama bała się zgonu.

To tyle jeśli chodzi o moją wersję wydarzeń. Rafgarcie... Odgrywając mrocznego elfa, będę pamiętał, że śpiewając pieśni wszelkiego typu muszę brać pod uwagę miejsce, w którym się znajduję, ale byłbym wdzięczny za kilka wskazówek. Tzn. czy mogę już śpiewać pieśń ku czci Khaina w miejscowościach, powiedzmy do 1000 mieszkańców i chronionych przez bezładne oddziały milicji, czy np. pozostaje mi tylko smętne nucenie na trakcie?

Co do ujawnienia shorta postaci to już trochę ręce opadają, więc przemilczę.
Zablokowany