Wierzę w Arkadię!

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Aylinn
Posty: 40
Rejestracja: 26 sie 2011 15:57

Re: Wierzę w Arkadię!

Post autor: Aylinn »

Nie wiem w czym macie problem.

MC zawsze było na cenzurowanym.
Nie na darmo w Malalu było powiedzenie "Nie erpeguj, bo Cię Kaktus z kaplicy wy****doli". Gdyby mieli odgrywać tak, jak powinni, to wtedy powinno być od groma trupów - jeśli idą jako mutanty. Powinni siać zło i zniszczenie, szaleństwo, nienawiść, spaczać przy każdej sposobności, by jeszcze bardziej rozszerzać chaos nas otaczający.
Ale jeśli tak by faktycznie robili, to dam sobie rękę uciąć, że MG byliby zasypani zgłoszeniami i skargami.
A to, że ktoś idzie i poluje na elfy - no i co z tego? Skoro już grasz to robisz to ze świadomością, że ktoś może chcieć Twej zguby - jak odłazisz od kompa, to zerwij linka albo zakończ.
Gdybyście grali w "papierowego erpega" i powiedzmy, byli drużyną (przykład) w Tilei, gdzie jeden się odłączył i oblał test na spostrzegawczość... a sprytny bandziorno zasadził takiej osobie sztylet w potylice albo pod żebra... też byście płakali? A może strzelili focha i przestali grać u takiego MG, bo jest nie fair?
Pamiętam jak jeden koleś na sesji NS robił postać TRZY razy, bo głupio ginął - my graliśmy dalej, kiedy on robił kolejną i kolejną postać. Postępował głupio, jako postać, to MG konsekwentnie go zabijał. I koleś nie miał o to pretensji, zdając sobie sprawę z własnego "upośledzenia".
Niestety, na Arkadii jest to najwidoczniej niemożliwe. Każdy ma o coś żal, pretensję. Jak nie przez jakiegoś zgona, to przez obcięcie umów, przepakowane NPCe.
Po części jest to wina Wizów, po części graczy. Dawno, dawno temu... były super eventy. Wizowie schodzili na dół, rozmawiali z graczami. Wiedzieli co się dzieje. Obecnie jest totalne oderwanie.
Co do IRCa, gg, skype i innych komunikatorów - to nie zniknie. Kiedy powstawała Arkadia był tylko IRC, wiele osób z niego nie korzystało. A jak ktoś korzystał, to był taki jeden wiz, który namiętnie kasował za samą sesję wiszącą (nawet jak miała idla 2 dni :D). I nikt nie płakał, tworzyło się postać od nowa i orało się dalej. I zaczynanie postaci obecnie jest o niebo łatwiejsze niż lata temu. Szczerze mówiąc, jakoś tak weselej było. Połowa graczy grała z gołego telnetu i było w porządku. Obecnie wszystko na jeden przycisk, niby ułatwia grę, ale jakoś tak bezdusznie się robi to wszystko.

Wszyscy mówią o alternatywach - dajcie dokładne przykłady. Dogadajcie się z Wizami (wbrew pozorom jest to możliwe, mówię z własnego doświadczenia), nikt nie mówi, że eventy mają tylko oni tworzyć. Skąd wiecie, że Wizowie nie nagrodzą biorących udział w jakiś sposób? To jak z organizacja konwentu - w końcu jest jakiś sponsor zazwyczaj, prawda? (to tak łopatologicznie). Trochę kreatywności nie zaszkodzi. No chyba, że "robotyka" grania już całkiem zabiła wyobraźnię i pomysłowość.

Dziękuję za uwagę, czepianie się mnie nie przyniesie żadnego skutku, jestem ponad to :twisted:
Awatar użytkownika
Hasp
Posty: 133
Rejestracja: 03 gru 2009 00:44

Re: Wierzę w Arkadię!

Post autor: Hasp »

To, ze nie ma eventow i nagrod jest spowodowane tym, ze 'WIZOWIE FAWORYZUJA SWOICH'. W sensie przez gadanie takie.
Rennz
Posty: 546
Rejestracja: 12 sty 2010 17:09
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wierzę w Arkadię!

Post autor: Rennz »

Nie mogę znaleźć lepszego tematu szczerze mówiąc więc napiszę tutaj.

Czemu jeden (a może więcej?) z Czarodziei próbuje mnie oczernić w oczach innych graczy? Próbowałem prosić o rozmowę żeby sprawę wyjaśnić, ale jestem całkowicie ignorowany.
Musin
Posty: 52
Rejestracja: 29 sty 2010 22:33

Re: Wierzę w Arkadię!

Post autor: Musin »

A jak cie oczerniają ? :)
Torgen
Posty: 405
Rejestracja: 13 lut 2009 12:23

Re: Wierzę w Arkadię!

Post autor: Torgen »

Sadza i weglem, zima idzie.

Zeby nie byc nie w temacie ja nie wierze w arkadie. Wierze w slonce bo ono takze jest.
Awatar użytkownika
Vooks
Posty: 91
Rejestracja: 07 maja 2011 11:44
Lokalizacja: Kraina Zgromadzenia

Re: Wierzę w Arkadię!

Post autor: Vooks »

Torgen pisze: Wierze w slonce bo ono takze jest.
Trochę mało to klimatyczne. Zabójca Trolli wyznający kult z Nilfgaardu?
MAKE FOOD NOT WAR!
[*] BRAMA W MAHAKAMIE [*] - R.I.P. - Nie Zapomnimy!
Rennz
Posty: 546
Rejestracja: 12 sty 2010 17:09
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wierzę w Arkadię!

Post autor: Rennz »

Musin pisze:A jak cie oczerniają ? :)
Opowiadając nieprawdę graczom, którzy wyciągają z tego niezasłużone konsekwencje.
Torgen
Posty: 405
Rejestracja: 13 lut 2009 12:23

Re: Wierzę w Arkadię!

Post autor: Torgen »

re Vooks
Jaki klimat taki i Zabojca
Sammuel
Posty: 2
Rejestracja: 22 paź 2012 00:12
Lokalizacja: Kraków

Re: Wierzę w Arkadię!

Post autor: Sammuel »

Stary temat, ale....
A ja wierze w Arkadie :P Gralem w nia caaaale lata temu, gdy znikalo wszystko po wylogowaniu, gdy nie bylo mutantow, a z Nuln do Krojc bylo kilka lokacji. Pamietam, ze poznalem wtedy niesamowite postacie, bo nawet zakonnik czy berserker (wtedy sila niesamowita) mial czas sie zatrzymac, porozmawiac, zaprosic do druzyny i cos zwiedzic.
A teraz po latach? Gra zmienila sie diametralnie, wg mnie praktycznie wszystkie zmiany poszly w dobrym kierunku, wiele z tych rzeczy mi brakowalo. Kolejek jak kiedys nie ma, nie ma jak "Zakrecic korba" (moze ktos pamieta rady tego pokroju, na pytanie co zrobic, zeby przyspieszyc kolejke :P)
Ale ludzie sie zmienili, teraz prawie nikt nie chce postac chociaz chwile na lokacji, zeby po ludzku pogadac. W ogole jakby RPGa mniej, bo palenie fajki, seplenienie u ogrow czy dawanie ciastek przez malych braci, to nie kwintesencja RPG.
Na szczescie kwestie RPG tworzymy my sami, wiec tu zawsze mozna cos zmienic :)
Jestem zdziwiony, ze w dobie grafiki 3D Arkadia wciaz trzyma sie dobrze.
Ja zycze jej jak najlepiej, czyli Wierze w Arkadie.
"Masturbacja może łagodzić objawy depresji, wpływa pozytywnie na poczucie własnej wartości oraz zmniejsza ryzyko występowania raka prostaty.
To właśnie odpowiadam jak słyszę w autobusie: Co ty, ****, wyprawiasz?!"
Fantaji
Posty: 61
Rejestracja: 28 maja 2011 06:20

Re: Wierzę w Arkadię!

Post autor: Fantaji »

Sammuel pisze:Jestem zdziwiony, ze w dobie grafiki 3D Arkadia wciaz trzyma sie dobrze..
Oj tam, to trochę jak obejrzeć film, a przeczytać książkę.

Arkadia nie ma wielu ograniczeń, których w grach z grafiką nie da się uniknąć (nawet jeśli ma inne to i tak jest dzięki temu wyjątkowa). I jest to chyba jedna z niewielu gier, w którym gracze mają realny wpływ na kreowanie świata i każdy, kto poświęcił jej trochę więcej czasu zostawia po sobie jakąś historię.

Jeśli Arkadia kiedyś padnie to albo przez zniechęcenie magów albo brak odpowiedniej reklamy.
"Życie jest piękne przy odpowiedniej definicji."
ODPOWIEDZ