Wierzę w Arkadię!

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Fuggazi
Posty: 162
Rejestracja: 13 maja 2010 12:48

Wierzę w Arkadię!

Post autor: Fuggazi »

A ja tam wierzę w Arkadię, która kiedyś będzie wyglądała tak, że bez strachu będę wychodził z gildii w dalekie rejony świata, bo nawet jak mnie wróg dopadnie, to po pierwsze nie będzie musiał mnie zabić, bo wystarczy, że mnie pokona i za to dostanie bonusa, wszystkie moje sprzęty i kasę. Bo będzie miał możliwość dobicia, za co żadnych specjalnych bonusów nie dostanie poza może perwersyjną satysfakcją z samego faktu zabicia i że odebrał mi ileś tam czasu i wysiłku włożonego w osiągnięcie wyokiego poziomu.

Wierzę w to też, że nawet jeśli mnie ktoś zabije, to odrabianie takiego zgona nie będzie trwało rok, bo nie będzie li tylko żmudnym odekspianiem na banitach lub innych krasnoludach chaosu, a będzie możliwe odrabianie poziomu dzięki najprzeróżniejszym questom i zadaniom.

Wierzę, że dzięki temu Arkadia będzie ciekawsza i pojawi się cała masa pozytywnych zachowań. Będziemy chętniej i częściej wyprawiać się na rozmaite wyprawy i potyczki, będę nareszcie mógł spokojnie wypić piwo w jakiejś spelunie w Kreutz choćby z Miuoshem (którego notabene zawsze chciałem poznać), albo zagadać i spojrzeć odważnie w oczy Calisto, bo choć to mój śmiertelny wróg, to fajny gość i robi zajebisty klimat. Tak, teraz ponoć to też do zrobienia powiecie, ale ja tam wolę aż tak nie ryzykować ;)

Wierzę, że blokowanie przeciwnika będzie lepiej dopracowane, że blokujący będzie miał realną przewagę nad blokowanym, szczególnie blokujący który ma tego skilla wyuczonego na maksa (czyli ja!).

Wierzę w Arkadię, w której więcej nas będzie zaangażowanych nie tylko w odgrywanie swojej postaci ale też w aktywne tworzenie i zmienianie jej poprzez możliwość wizowania. Wiem, że taka możliwość jest, ale dlaczego tylko dla konta podstawowego, to mi się w głowie nie mieści. To ile czasu i wysiłku włożyłem w moją postać jest dla mnie zbyt cenne by porzucać to na rzecz bycia wizem. Chciałbym moją postać zachować taką jaka jest, ale fajnie byłoby móc "wizować" poprzez drugą, czy trzecią postać na tym samym koncie. "Założ sobie nowe konto, stwórz nową postać, doprowadź ją do jakiegoś tam poziomu i zwizuj ją" - powiedzą niektórzy. Ale po co? Czemu ma służyć takie podejście? Wierzę, że i to się zmieni.

Wierzę, że kiedyś, stojąc na przystani i czekając na statek będę mógł spojrzeć w dal i zobaczyć majaczący na horyzoncie maszt zbliżającego się powoli galeonu. Być może będzie to nawet mój opis, który dzięki mojej drugiej postaci wiza będę mógł stworzyć i zakodować dla Arkadii...

To dobre zmiany i czuję to. Takie są moje wizje dotyczące Arkadii i wiem, że to tylko kwestia czasu. Wierzyłem kiedyś w to, że przedmioty w ekwipunku nie będą znikać i co? Udało się! Teraz też się uda ;)
Co to jest Chaos? To jest Ład, który zniszczo­no przy Stworze­niu Świata.
S.J. Lec
Buluar
Posty: 607
Rejestracja: 12 lut 2009 21:49

Re: Wierzę w Arkadię!

Post autor: Buluar »

Gdybys jeszcze wspomnial o elitarkach to najprawdopodobniej jako pierwszy poruszylbys w jednej notce wszystkie nierozwiazywalne tematy Arkadii! :D
Każde społeczeństwo dzieli sie na trzy warstwy. Ludzi nieruchomych, ludzi ruchomych i tych, którzy poruszają innymi.

Abraham Lincoln
Musin
Posty: 52
Rejestracja: 29 sty 2010 22:33

Re: Wierzę w Arkadię!

Post autor: Musin »

Z wizami fajne, bym sobie popakował expa pod gildia bo tak to muszę chodzić do ohmow polać redcapy :(
Lev
Posty: 11
Rejestracja: 01 wrz 2010 13:46

Re: Wierzę w Arkadię!

Post autor: Lev »

Czasem się jeszcze zdarza możliwość porozmawiania nawet ze stroną przeciwną (ukłon w stronę pewnych mutantów na C. i na T.), bo to, że płacą nam za ich zabijanie nie znaczy, że płacą za to, że mamy ich nie lubić, nie? :)
Awatar użytkownika
Sigard
Posty: 145
Rejestracja: 20 gru 2009 12:40

Re: Wierzę w Arkadię!

Post autor: Sigard »

Wiara ma to do siebie, ze jest irracjonalna, a co za tym idzie ma niewiele wspolnego z logika i faktem. Mysle, ze jakas swiatynia jest lepszym, niz forum gry miejscem do prezentowania irracjonalnych przekonan. :)
Buluar
Posty: 607
Rejestracja: 12 lut 2009 21:49

Re: Wierzę w Arkadię!

Post autor: Buluar »

Pomijajac dywagacje czy wiara to religia wydaje mi sie, ze w wypowiedzi Fuggaziego uzyty czasownik to zamiennik zwyklego "chcialbym":-P. Tym bardziej, ze nie pisal tego w kontekscie chodzenia po wodzie, czy zmartwychstania, a zakodowania rzeczy, jak najbardziej mozliwych.
Każde społeczeństwo dzieli sie na trzy warstwy. Ludzi nieruchomych, ludzi ruchomych i tych, którzy poruszają innymi.

Abraham Lincoln
Gość

Re: Wierzę w Arkadię!

Post autor: Gość »

Sigard pisze:Wiara ma to do siebie, ze jest irracjonalna, a co za tym idzie ma niewiele wspolnego z logika i faktem.
Nie myl pojęcia wiary z łatwowiernością/naiwnością.
Rozsądny człowiek wierzy tylko w rzeczy poparte logiką i faktami.

A Fuggazi użył zwrotu "wierzę, że" przewrotnie i wymienił rzeczy, których nie będzie ;)
Awatar użytkownika
Miuosh
Posty: 408
Rejestracja: 16 maja 2009 18:31
Lokalizacja: JaworznoCity

Re: Wierzę w Arkadię!

Post autor: Miuosh »

Mimi pisze:A Fuggazi użył zwrotu "wierzę, że" przewrotnie i wymienił rzeczy, których nie będzie ;)
Wielokrotnie zaskakuje mnie i jednocześnie przeraża fakt, w jakim stopniu Arkadia jest taką miniaturą i jednocześnie skrzywionym odbiciem naszego prawdziwego świata :)
To, czy Arkadia będzie chujowa, czy nie zależy ode mnie, od Ciebie, od Buluara, od Rafgarta, od pana Ziutka itd.
Wszyscy widzą, że jest lipa (mniejsza lub większa), ale olewają. ("A chuj, dobiję wroga poranionego na expie, bo jak ja jutro będę expił w złej, to on mi na pewno nie odpuści" albo "A niech ginie sukinsyn i później odrabia pół roku, bo ja też musiałem ostatnio odrabiać").
Jak wyjdę czasem z domu na ulicę, to słyszę: "Ale mi źle, pracy nie ma, podatki wysokie, a ten złodziej Tusk wozi się w Alpy za moje piniondze. Ale i tak na niego zagłosuję, bo przecież nie na Kaczyńskiego, a głosować trzeba! Poza tym mój głos i tak nie ma znaczenia."
Nie idź głosować.
Nie czyń drugiemu co Tobie nie miłe.
Moja wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się Twoja.
Alleluja i do przodu!
Brzmi nierealnie? W RL może i tak. Ale Arkadia to zabawa. Wystarczy, że dziś uzgodnimy między sobą, że np. okres od 1.10 do 7.10 ogłaszamy tygodniem bez dobijania. Widzę wroga w ledwo - przestaję walczyć.
Tak z ciekawości, zobaczymy co się stanie. Przed oczyma duszy mojej widzę epickie starcia na łąkach Bretonii, gdzie naparzają się 4 niezależne drużyny, przełamują, zasłaniają, opluwają się, kopią i dobrze bawią, bo nikt nie ma w perspektywie zgona, który odbierze mu chęć gry na następne pół roku ;)
To ponapisau muj,
Saman.
Ogre!
Awatar użytkownika
Auglenn
Posty: 133
Rejestracja: 14 lut 2009 02:09

Re: Wierzę w Arkadię!

Post autor: Auglenn »

Miuosh pisze: Wielokrotnie zaskakuje mnie i jednocześnie przeraża fakt, w jakim stopniu Arkadia jest taką miniaturą i jednocześnie skrzywionym odbiciem naszego prawdziwego świata :)
Brzmi nierealnie? W RL może i tak. Ale Arkadia to zabawa. Wystarczy, że dziś uzgodnimy między sobą, że np. okres od 1.10 do 7.10 ogłaszamy tygodniem bez dobijania. Widzę wroga w ledwo - przestaję walczyć.
Jak dobrze napisałeś - Arkadia jest miniaturą i jednocześnie skrzywionym odbiciem naszego prawdziwego świata. I jak w prawdziwym świecie są Ci, którzy na takie hasło zareagują pozytywnie i będą przestrzegać "dżentelmeńskiej umowy", tak i są nasze własne arkadiowe dresy, które nie umiejąc czytać ze zrozumieniem, z czystej złośliwości, bo tak! tudzież każdego innego możliwego powodu nie będą jej przestrzegać i będą czerpać dziką satysfakcję z dowalenia komuś innego. Wszak to takie polskie...
Gdy wieczorne zgasną zorze, zanim głowę do snu złożę, modlitwę moją zanoszę, Bogu Ojcu i Synowi. Dopi.....lcie sąsiadowi! Dla siebie o nic nie wnoszę, tylko mu dosrajcie, proszę! Kto ja jestem? Polak mały! Mały, zawistny i podły! Jaki znak mój? Krwawe gały! Oto wznoszę swoje modły do Boga, Maryi i Syna! Zniszczcie tego skur....a! Mojego rodaka, sąsiada, tego wroga, tego gada! Żeby mu okradli garaż, żeby go zdradzała stara, żeby mu spalili sklep, żeby dostał cegłą w łeb, żeby mu się córka z czarnym i w ogóle, żeby miał marnie! Żeby miał AIDS-a i raka, oto modlitwa Polaka!
Ruda Paskuda :twisted:
Obrazek
Goldfinger
Posty: 240
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Wierzę w Arkadię!

Post autor: Goldfinger »

Arkadia ma jednak coś czego nie ma świat. Ma czarodziei i MG. Tych, którzy powinni czuwać żeby rozgrywka przynosiła największą zabawę. Oni mogą ruchem ręki zasady zmienić (i na szczęście coraz częściej to robią).

A co do graczy. Pierwsze uderzenie powinno przyjść w grupę "hardcore". Masochistów głoszących hasła "trzeba być twardym nie mientkim" i tym racjonalizujących niegrywalne odrabianie itp. Najlepsze, że Ci "hardcorowi" nie wyżynają się między sobą, o nie. Oni wyżynają innych! Bo gdyby tak zaczęłi rywalizować między sobą, mogłoby się okazać, że reszta arki niezwykle dobrze bawi się bez ich udziału. Ale wtedy nie mogliby jej zgnoić małym nakładem sił.
ODPOWIEDZ