Rozszerzenie komendy spojrz

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Pulp
Posty: 274
Rejestracja: 21 maja 2009 00:44

Rozszerzenie komendy spojrz

Post autor: Pulp »

spojrz <kierunek>

Wyswietla to co zerknij dla sasiedniej lokacji w danym kierunku, opcjonalnie z ujemnym modyfikatorem do spostrzegawczości. Ponadto od tej pory dostajemy komunikaty z tamtej lokacji w formie:

> spojrz s
Przestronna komnata.
Trfog i Pulp.
>
Na poludniu: Pulp uderza Trfoga w leb swa wielka lapa.
Na poludniu: Trfog mowi: Aua.

Wydanie komendy spojrz bez parametru lub komendy kierunku anuluje otrzymywanie komunikatow z sasiedniej lokacji.

Umożliwiłoby to improwizowanie różnego rodzaju scen czy aren. Ponadto zdecydowanie brakuje możliwości obejrzenia sasiedniej lokacji bez wchodzenia na nia, bo w niektórych miejscach np. wrócić już sie nie da.
Awatar użytkownika
Ralandil
Posty: 231
Rejestracja: 02 sty 2012 13:07
Lokalizacja: Athel Loren

Re: Rozszerzenie komendy spojrz

Post autor: Ralandil »

Pulp: Coś podobnego funkcjonowało na Barsawii. Można było sobie zobaczyć kto np. stoi na poczcie, nie wchodząc do niej.

Otrzymywanie komunikatów to jednak przesada. Wystarczy sam widok np. po 3 sekundach. Bez możliwości zobaczenia osób ukrytych.
> Spojrz na s
Spogladasz na poludnie.
Wielki Plac Targowy w Nuln.
Jest tutaj osiem widocznych wyjsc: xxxxxxx
Wiekowa tablica ogloszeniowa.
Oszalaly zablizniony mezczyzna.
Athel Loren shall not suffer the presence of Men, nor Orcs, nor Dwarfs, nor Beastmen. If a foe takes a single step upon such sacred soil, they shall not take another.

TinTin++ Mud Client Manual
Awatar użytkownika
Sivlaryan
Posty: 255
Rejestracja: 13 lut 2009 19:03
Lokalizacja: Reykjavik

Re: Rozszerzenie komendy spojrz

Post autor: Sivlaryan »

Na Arkadii nie ma ustalanych stałych odległości (np. lokacja to 4 metry kwadratowe) i określonych jakoś szczególnie typów lokacji poza tymi najbardziej podstawowymi (las, góry, trakt, pomieszczenie itp.). Ciężko jest więc zobaczyć lokacje na północ w gęstym lesie, zatłoczonej ulicy w Nuln czy spojrzeć na jakiś plac manewrowy z parteru wieży, bo ta pozwala wyjść na północny-wschód. Za dużo roboty, żeby to fajnie działało a korzyści jakieś niewielkie.
POWER OF FRIENDSHIP
Awatar użytkownika
Hasp
Posty: 133
Rejestracja: 03 gru 2009 00:44

Re: Rozszerzenie komendy spojrz

Post autor: Hasp »

Mi tego bardzo brakuje na arce. Mozna dodac ja tylko np. w miastach, albo lokacjach ktore pod miasto sa podpiete. Tam odleglsoci sa (nie znam wyjatkow) male i wytlumaczenie silvaryana nijak sie ma do nie dodania tej komendy.
Awatar użytkownika
Iluandile
Posty: 149
Rejestracja: 07 cze 2011 00:58

Re: Rozszerzenie komendy spojrz

Post autor: Iluandile »

No i mogłoby być tak, że jak widzisz kogoś na tej innej lokacji, to nie rozpoznajesz po imieniu/szorcie. Tylko widzisz np. kilka osob.
<Gruer> troche wiocha by byla z jakas inna elfka wyjsc na miasto ale ty jestes ziomalka

<3<3<3

Pam pam
Awatar użytkownika
Sivlaryan
Posty: 255
Rejestracja: 13 lut 2009 19:03
Lokalizacja: Reykjavik

Re: Rozszerzenie komendy spojrz

Post autor: Sivlaryan »

Hasp pisze:Mi tego bardzo brakuje na arce. Mozna dodac ja tylko np. w miastach, albo lokacjach ktore pod miasto sa podpiete. Tam odleglsoci sa (nie znam wyjatkow) male i wytlumaczenie silvaryana nijak sie ma do nie dodania tej komendy.
Wydawało mi się, że czegoś oczywistego nie trzeba tłumaczyć, ale dla Ciebie zrobię wyjątek: Nie zobaczysz malutkiego chudego gnoma na placu głównym w Nuln, ponieważ jest tam za dużo osób. Ta komenda po prostu nie ma sensu z powodów, które już wymieniłem.

Być może po jakimś głębszym przemyśleniu pomysł Iluandile mógłby przejść.
POWER OF FRIENDSHIP
Awatar użytkownika
Hasp
Posty: 133
Rejestracja: 03 gru 2009 00:44

Re: Rozszerzenie komendy spojrz

Post autor: Hasp »

Po to mam spostrzegawczosc na doskonale, zeby jednak tego gnoma zobaczyc. ;)
Awatar użytkownika
Iluandile
Posty: 149
Rejestracja: 07 cze 2011 00:58

Re: Rozszerzenie komendy spojrz

Post autor: Iluandile »

Hasp pisze:Po to mam spostrzegawczosc na doskonale, zeby jednak tego gnoma zobaczyc. ;)
Zatem zobaczysz rasę, a nie zobaczysz, kto to jest konkretnie.
<Gruer> troche wiocha by byla z jakas inna elfka wyjsc na miasto ale ty jestes ziomalka

<3<3<3

Pam pam
ODPOWIEDZ