Zmiana kary za zgon

Forum wieści z Arkadii.

Czy potrzebna jest zmiana kary za zgon postaci?

Tak
21
70%
Nie
4
13%
Tesh bym siem napiu
5
17%
 
Liczba głosów: 30

Buluar
Posty: 607
Rejestracja: 12 lut 2009 21:49

Re: Zmiana kary za zgon

Post autor: Buluar »

Gunnar pisze:A czemu karac osoby, ktore wyoraly poziom, poswiecily te xxx godzin na to i lubia sie lognac tylko, zeby zobaczyc 'jestes wielce doswiadczony' dajmy na to? A moze wykoksaly fajny poziom i nagle straca dostep do sieci, urodzi im sie dziecko, cokolwiek co uniemozliwi logowanie takie normalne (gdzie zablokowanie postaci nie jest najlepszym pomyslem, bo a noz sie zachce wejsc na 30 minut i zobaczyc jak sie zrobilo pakerne cechy) i nagle po tym czasie absencji sie zaloguja i zobacza, ze stracily wszystko nad czym pracowaly rok/dwa/piec?
Na ksiazeczkach mieszkaniowych ludzie oszczedzali cale zycie. Az tu nagle obudzili sie na poczatku lat 90 i sie okazalo, ze nie maja prawie nic.

Jesli nie dbasz o cos na bierzaco, to traci to wartosc. Ponadto z punktu widzenia grywalnosci, gra powinna premiowac aktywnych graczy, a nie jakies relikty.
Jesli urodzilo Ci sie dziecko, to powinienes sie w 100% nim zajac, a nie grac w jakas glupia gre.
Każde społeczeństwo dzieli sie na trzy warstwy. Ludzi nieruchomych, ludzi ruchomych i tych, którzy poruszają innymi.

Abraham Lincoln
Awatar użytkownika
Vooks
Posty: 91
Rejestracja: 07 maja 2011 11:44
Lokalizacja: Kraina Zgromadzenia

Re: Zmiana kary za zgon

Post autor: Vooks »

Hasp pisze: (...) ZAWSZE mnie dziwilo, iz zabicie smoka nie dawalo praktycznie expa, a zabicie 100 goblinow tak. Daloby jakas alternatywe dla PK i stworzylo jakis ciut bardziej rozbudowany system PvE. W tej chwili PvE ogranicza sie do przygildiowego expa + wyciagania magikow i etatow. To byloby cos jeszcze. :) A nie, wyprawa raz na miesiac, bo akurat ktos chce zmienic zawod.
Myślę, że tu został poruszony ważny wątek. Nawet nie wspominając o smoku, ogólnie jest zła proporcja expa za duże grupy/"bossów" itp. a mocy jaką trzeba mieć i ryzykiem. Ostatnio byłem bliski zaatakowania z grupą gp (jakieś niezłe spasy się trafiły) smoczego ogra. Jednak odpuściłem, bo jedyny ewentualny zysk byłby dla mnie (magik), a ryzyko dla nich duże. Możeby dostali nieznaczne postępy, czyli według tabeli expa Rafgarta 40~60 minut efektywnego expa.
To nie dziwne, że ludzie wolą expić godzinami niż bić coś wymagającego. Mniejsze ryzyko i też drużyn nie trzeba składać.

A ja osobiście bym wolał poświęcić godzinę na rpegowanie po karczmach, żeby zebrać drużynę i wybrać się na jakiegoś bossa i być pewny chociaż tych nieznaków niż siedzieć przez godzinę na expowisku i bić kolejnego orka.

Przykładem obecnego stanu jest właśnie exp na orkach w Kraince czy hobgoblinach w Wazen. Zdarza się, że na orkach biją jakieś dwie grupki graczy, a namiot i tak stoi nie ruszony, no bo po co? 12 złotych monet na tyle osób to majątek nie jest, a jeszcze w namiocie ogłuszą/przebiją i będzie problem. A ja bym właśnie wolał, żeby ci gracze się spiknęli, zaryzykowali i ruszyli na ten namiot. Ale coś ich musi do tego ryzyka zachęcić.

Powiększenie expa za bossów promowałaby także te osoby, które ogarniają świat i podróżują po nim. Zebrałeś drużynę, ubiłęś bossa - lęć po kolejnego.
Obecnie to promowani są expiarze, którzy właściwie siedzą na dwóch expowiskach na zmianę i czekają na respawn.
MAKE FOOD NOT WAR!
[*] BRAMA W MAHAKAMIE [*] - R.I.P. - Nie Zapomnimy!
Awatar użytkownika
Miuosh
Posty: 408
Rejestracja: 16 maja 2009 18:31
Lokalizacja: JaworznoCity

Re: Zmiana kary za zgon

Post autor: Miuosh »

Vooks ma rację.
A Buluarowi za to:
Jesli urodzilo Ci sie dziecko, to powinienes sie w 100% nim zajac, a nie grac w jakas glupia gre.
należy się najwyższa piątka ;)
Ogre!
Deli
Posty: 355
Rejestracja: 12 lut 2009 22:28

Re: Zmiana kary za zgon

Post autor: Deli »

Buluar: A masz dzieci?
Jeśli nie to się nie wypowiadaj :)

Nie ma to jak wyjać jakiegoś magika sprzed nosa OK zaraz po tym jak dzieciaki pójdą spać;)

Wtedy się dopiero relaksuję.
Populacja graczy arkadyjskich nie dorasta - gracze z reguły się tylko starzeją.
Awatar użytkownika
Brygu
Posty: 115
Rejestracja: 13 lut 2009 14:34

Re: Zmiana kary za zgon

Post autor: Brygu »

Gunnar pisze:A czemu karac osoby, ktore wyoraly poziom, poswiecily te xxx godzin na to i lubia sie lognac tylko, zeby zobaczyc 'jestes wielce doswiadczony' dajmy na to? A moze wykoksaly fajny poziom i nagle straca dostep do sieci, urodzi im sie dziecko, cokolwiek co uniemozliwi logowanie takie normalne (gdzie zablokowanie postaci nie jest najlepszym pomyslem, bo a noz sie zachce wejsc na 30 minut i zobaczyc jak sie zrobilo pakerne cechy) i nagle po tym czasie absencji sie zaloguja i zobacza, ze stracily wszystko nad czym pracowaly rok/dwa/piec?
Nie twierdzę że to rewelacyjne rozwiązanie. Ale nie ma przeważnie takich żeby podobały się wszystkim. Jednak gra powinna stawiać na grających, a nie na tych sentymentalnych/okazyjnych.

Kwestia ustawienia wysokości tego progu i prędkości spadku. Exp z założenia też ma szybciej lecieć. Więc może to być tak że starczy się lognąć w tygodniu raz na "małe" i masz wyrównany spadek. A posiedzisz do niedużych to jesteś do przodu.

Niećwiczone mięśnie zanikają.
Awatar użytkownika
Loptak
Posty: 152
Rejestracja: 17 cze 2011 14:13

Re: Zmiana kary za zgon

Post autor: Loptak »

Spadek expa to najgłupsze co kiedykolwiek słyszałem.
Wyorałem legende. Nie gram pół roku/miesiąc/cokolwiek bo mi się nie chce. Wracam a tu zwiedził.
Idiotyzm.

Taka zmiana dałaby tyle, że wszyscy powyżej tego magicznego poziomu, po którym spada exp przestaliby całkiem grać.

Może jeszcze spadek umów, znikająca kasa z banku i powrót znikającego ekwipunku, bo aktywnych trzeba promować?
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2012 17:11 przez Loptak, łącznie zmieniany 2 razy.
Człowiek może być biedny, ale dopóki ma jakiś cel i stara się go osiągnąć jest piękny - Masutatsu Oyama
Rennz
Posty: 546
Rejestracja: 12 sty 2010 17:09
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zmiana kary za zgon

Post autor: Rennz »

Miesien nie używany z czasem zanika, umiejętności nietrenowane też spadają, kasę w banku zjadła inflacja i podatki, a sprzęt ci ukradli (-:
Ulav
Posty: 327
Rejestracja: 27 wrz 2009 00:44

Re: Zmiana kary za zgon

Post autor: Ulav »

Boze, ile stron gadania. Wymyslanie glupot, zamiast po prostu obnizyc kare za zgon i dodac jakis system pvp i pve ciekawszy. Eventy i wieksze areny.
Awatar użytkownika
Loptak
Posty: 152
Rejestracja: 17 cze 2011 14:13

Re: Zmiana kary za zgon

Post autor: Loptak »

Dokładnie tak jak Ulav napisał. Obniżyć kare za zgon do 50% danego lvlu. Czyli z wielce spadamy do połowy zwiedził, z połowy zwiedził do początku zwiedził itd.
Najprostsze i najlepsze.
Człowiek może być biedny, ale dopóki ma jakiś cel i stara się go osiągnąć jest piękny - Masutatsu Oyama
Visborg
Posty: 406
Rejestracja: 15 maja 2009 03:09

Re: Zmiana kary za zgon

Post autor: Visborg »

Loptak, Ulav, doczytajcie. Dylemat jest - co zrobić żeby 1) gracze nie rzucali arki z powodu zgona (a rzucają bo nie chcą odexpiać), 2) średnia poziomów graczy dalej wynosiła b.dośw (czyli żeby niektórzy mieli mniej, inni więcej, statystyczny gracz który troche pada i troche expi mniej więcej tyle), a 3) expiarze się nie popłakali że nic nie mają za stostysięcznego skavena. I do tego 4) żeby większość graczy uważała że system jest mniej niesprawiedliwy niż obecny. Wasza propozycja nie spełnia ani 1), ani 2) i tylko 3) jest zadowolone bardziej niż teraz.
ODPOWIEDZ