Duży pomysł

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Augustin
Posty: 52
Rejestracja: 03 cze 2012 21:56

Duży pomysł

Post autor: Augustin »

Grałem ostatnio w taką grę Realm of mad god. Całkiem ciekawy system rozwoju postaci mają. Przepisując go na arkę:

Zmniejszyć ilość expa która potrzebna jest na cechy. W zamian można zwiększyć stratę expa nawet do 1/2.

Dodać licznik wylosowanych speców GP i Zawodowych postaci. Im większa różnica poziomu tym spec losuje się rzadziej atakującemu. (Nie dotyczy atakujących NPC i graczy)

I z tą liczbą można robić cuda:
- Tytuł gildiowy, Tytuł dla gildii (Średnia z postaci)
- Dostępność umiejętności AJ/Zawodowych (Progi)
- Dodatkowe podcechy zgodnie z zawodem i ewentualnie stowarzyszeniem np: gladiator w sile.

Kiedy istotne zmniejszenie tej liczby?
- Opuszczenie w jakikolwiek sposób gildii
- Zmiana zawodu (??)
- Dołączenie do gildii(??)

Extra:
Dodać po kilka npc które odbierają różne przedmioty lub kamienie szlachetne z silnych potworów. np. zapleśniała księga z ducha oddana na makulaturę daje +100 do wylosowanych speców.


Żeby złożyć normalna postać do gry nie trzeba wiele wysiłku ani zasobów. Sama wpada po jakimś czasie. Żeby złożyć* naprawdę silną postać trzeba poświęcić wiele czasu na wyciąganie itemków, a jeśli się padnie to.. Traci się tylko dwa tyg expa.

*celowo pisze złożyć - bo można próbować swojego zawodu z różnym ustawieniem cech i nie zajmuje to miliona lat.
Awatar użytkownika
Ilane
Posty: 371
Rejestracja: 11 mar 2010 19:15
Lokalizacja: Z krainy jednoroszcuf

Re: Duży pomysł

Post autor: Ilane »

A po co? :>
She dealt her pretty words like Blades —
How glittering they shone —
And every One unbared a Nerve
Or wantoned with a Bone —
Emily Dickinson 479
Augustin
Posty: 52
Rejestracja: 03 cze 2012 21:56

Re: Duży pomysł

Post autor: Augustin »

Żeby było po mojemu :P
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Duży pomysł

Post autor: Werbat »

Nie 'po Twojemu', tylko 'po myśli ziomków od realm of cośtam' - jakimkolwiek gównem by to nie było.
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Augustin
Posty: 52
Rejestracja: 03 cze 2012 21:56

Re: Duży pomysł

Post autor: Augustin »

To nie są twoi "ziomkowie" tylko ludzie którzy w mojej opinii stworzyli naprawdę dobry system rozwoju postaci dla swojej gry. Prosty i grywalny, a takie pomysły warto przekazywać dalej. Może czarodzieje w perspektywie coś z tego wyciągną, a wtedy będzie po mojemu, bo chciałbym widzieć taki system rozwoju postaci na Arce.
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Duży pomysł

Post autor: Werbat »

To miłe, że nie rozumiesz słowa 'ziomek' i kojarzysz je tylko z przekręconym znaczeniem współczesnej młodzieży.
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Augustin
Posty: 52
Rejestracja: 03 cze 2012 21:56

Re: Duży pomysł

Post autor: Augustin »

Na szczęście to tylko twoje zdanie. :)
ODPOWIEDZ