Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Coronius
Posty: 778
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Coronius »

I widać poziom tej gry... :D
Haern
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 14:03

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Haern »

Może inaczej rozumiemy termin "swobodne poruszanie po wszystkich terenach". A może powinienem był napisać "sprawne" zamiast "swobodne".
Fantaji
Posty: 61
Rejestracja: 28 maja 2011 06:20

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Fantaji »

Mam pytanie odnośnie złotych spinek. Jak długo trzeba kopać, żeby je mieć?
Rozumiem, że po inkrustowanych złotem zaczyna się jakiś dławik, bo zawsze na lepsze wystarczały mi 2-3 dni kopania, a teraz od 1,5 miesiąca kopię dość często, wrażenie, że moje umiejętności górnicze wzrosły nieznacznie odniosłam tak 20-30 razy i nic.

To jest kwestia właśnie jakiegoś dławika czy powinnam na przykład pokopać też chwilę przy Błękitnej Wstędze? Czy może po prostu osoby ze zbyt niskim poziomem nie mogę mieć lepszych spinek?
"Życie jest piękne przy odpowiedniej definicji."
Awatar użytkownika
Auglenn
Posty: 133
Rejestracja: 14 lut 2009 02:09

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Auglenn »

Haern pisze:Może inaczej rozumiemy termin "swobodne poruszanie po wszystkich terenach". A może powinienem był napisać "sprawne" zamiast "swobodne".
Wydaje mi się że podobnie rozumiemy termin swobodne tudzież sprawne. Oczywiście mapper ma pewną przewagę nad leceniem z palca, ale to tak jak gps... kiedy jedziesz gdzieś na nawigacji nie patrzysz na teren dookoła i jeśli jadąc tam drugi raz nawigacji nie masz, to mimo że już tam byłeś masz problem z trafieniem. Mapper wyłącza myślenie :P

Dużo pomaga robienie sobie mapek na kartkach, szczególnie dla ludzi którzy mają pamięć fotograficzną :)
Ruda Paskuda :twisted:
Obrazek
Atan
Posty: 40
Rejestracja: 02 sty 2010 00:43

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Atan »

Auglenn pisze: ... Od lat nie wiem ilu gram bez mappera... czasem jest lepiej, czasem gorzej, ale grac się sprawnie da. ...
Kto bez mappera sprawnie / swobodnie poprowadzi druzyne w bitwie w obu domenach? Niech sie pochwali.
Papierowe mapy sa z pewnoscia bardzo dobre, ale papierowa mapa calej arki to bedzie spora biblioteka jak sadze.
Wysypal sie mapper - no wstyd .. a jak sie skrypty wysypia to wstyd mniejszy?

jaja ....
pulkownik Jurgen von Krall zwany Gryfem
Davith
Posty: 88
Rejestracja: 09 gru 2010 17:16

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Davith »

Atan pisze:
Kto bez mappera sprawnie / swobodnie poprowadzi druzyne w bitwie w obu domenach? Niech sie pochwali.
Zatem to pewnie chichot przeszlosci ze najlepiej wspominani (czytaj znakomici dowodzacy) wywodzili sie z czasow kiedy mapper uznawany byl za pomoc dla potrzebujacych (mowiac delikatnie) i nie korzystali z niego. Bez urazy dla obecnych, pewnie wysmienitych dowodzacych.

Sam w sobie mapper to zwyczajne uproszczenie gry i pozbawienie sie pewnych (czasem niepozadanych) emocji. Daletego decyzja o uzywaniu/nieuzywaniu powinna zalezec od gracza ktory lubi/nie lubi emocjonowac sie gra (zasadniczo pewnym aspektem gry). Dzis mapper jest swego rodzaju standardem wiec ciezko byc 'pro' dowodzacym bez niego ale mowienie ze nie mozna dobrze dowodzic bez mappera to zwyczaja bzdura i ignorancja. To samo tyczy sie uciekania/gonienia 'pro pvp' moze nie bedziesz ale nikt mi nie powie ze bez mappera nie da sie bezpiecznie uciec badz pogonic skutecznie kogos. Wybor zatem nalezy do Ciebie.
Awatar użytkownika
Emet
Posty: 57
Rejestracja: 18 sty 2011 14:05

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Emet »

Davith pisze:
To samo tyczy sie uciekania/gonienia 'pro pvp' moze nie bedziesz ale nikt mi nie powie ze bez mappera nie da sie bezpiecznie uciec badz pogonic skutecznie kogos. Wybor zatem nalezy do Ciebie.
Czego nie mozna powiedziec o ziolach. Serio, zrobcie cos z tym.
Atan
Posty: 40
Rejestracja: 02 sty 2010 00:43

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Atan »

re Davith
moze zamiast zarzucac mi ignorancje, przeczytaj ze zrozumieniem i pochwal sie, ze ty, Davith jestes w stanie poprowadzic wojne w obu domenach - na blisko 20 000 lokacji - bez mappera?
Jesli okaze sie to prawda, chetnie bede Ci bil brawo.
pulkownik Jurgen von Krall zwany Gryfem
Davith
Posty: 88
Rejestracja: 09 gru 2010 17:16

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Davith »

Atan pisze:re Davith
moze zamiast zarzucac mi ignorancje, przeczytaj ze zrozumieniem i pochwal sie, ze ty, Davith jestes w stanie poprowadzic wojne w obu domenach - na blisko 20 000 lokacji - bez mappera?
Jesli okaze sie to prawda, chetnie bede Ci bil brawo.
Politolog ze mnie marny ale wydawalo mi sie ze piszac slowo 'mowienie' zwracam sie bezosobowo i nie atakuje nikogo. Motywem przewodnim bylo uswiadomienie mlodego ze mapper nie jest koniecznoscia i zalezy to tylko od niego samego jak bedzie chcial grac.

Btw. Jesli chodzi o mnie to moge sie pochwalic na dzien dzisiejszy perfekcyjnym dowodzeniem krokodylami z zamkowej fosy. Ale wjechales mi na ambicje wiec postaram sie zrobic postepy...i to nie jest ironia.
Eidur
Posty: 21
Rejestracja: 26 gru 2011 19:46

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Eidur »

Z tego co mi wiadomo Hathaldir, uwazany swojego czasu za jednego z najlepszych jesli nie najlepszego prowadzacego nie uzywal mappera, a poruszal sie dosc sprawnie w obu domenach.
Zablokowany