Drobne pomysly

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Hunrim
Posty: 342
Rejestracja: 13 lip 2011 15:52

Re: Drobne pomysly

Post autor: Hunrim »

Proponowałbym drobną zmianę w systemie oceniania obiektu. Otóż wszystko zostawałoby bez zmian - z jednym wyjątkiem - każdy gracz powinien oceniać daną broń co najmniej na takim poziomie, na jakim nią walczy , czyli w większości zawodów, każdy oceniałby ostatecznie doskonale trenowaną przez siebie broń. Przecież to logiczne, że ktoś, kto na co dzień walczy toporem i uczył się walki nim latami, potrafi po kilku wymachach lepiej ocenić jakość topora, niż nawet największy teoretyk w tej dziedzinie. Zmiana byłaby logiczna i czyniła grę trochę mniej upierdliwą. Nie naruszałaby też zbytnio interesów kupca - zostałyby im pancerze, tarcze , kamienie, a nawet samą broń i tak dzięki umom mimo wszystko ocenialiby najlepiej.
Gość

Re: Drobne pomysly

Post autor: Gość »

Wg powszechnej opinii graczy tak mniej więcej jest w tej chwili ;)
Hunrim
Posty: 342
Rejestracja: 13 lip 2011 15:52

Re: Drobne pomysly

Post autor: Hunrim »

Można wiedzieć od kiedy mniej więcej wprowadzono taką zmianę? Na pewno nie było tak od zawsze
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Drobne pomysly

Post autor: Rafgart »

Wiesci 79
Aby ulatwic wam znajdywanie dobrego sprzetu, dodalismy przy
ocenie przedmiotu dodatkowy opis zalezny od statystyk i zmodyfikowany
przez umiejetnosci waszej postaci (umiejetnosci walki odpowiednia
bronia, tarczownictwa lub przede wszystkich ocene obiektu).
Meksor
Posty: 5
Rejestracja: 05 lip 2009 12:54

Re: Drobne pomysly

Post autor: Meksor »

Aby plecaki/woreczki/worki etc ktore sa rozerwane znikaly po 10 minutach od odlozenia.
Garar
Posty: 50
Rejestracja: 10 lis 2011 18:30

Re: Drobne pomysly

Post autor: Garar »

Dobry!

To ja mam taki pomysł: Właśnie widziałem "nowych" piratów i tak pomyślałem ze fajnie by było zwiększyć trochę załogę i pozwolić, by po zdobyciu statku można nim było pływać. W sensie tak jak korsarze teraz maja, to jak odbije się statek można było do apokalipsy pływać. Żeby to nie był żaden safelock ani nic, tylko żeby po prostu można było statkiem pływać. I odbić/zając może każdy tak naprawdę, czyli jak na przykład, zostawia mc statek bez opieki, można go im ukraść. Wydaje mi się ze cześć mechaniczna (pływanie statkiem) już jest dla korsarzy zrobiona, także to ułatwia sprawę.

Garar
Hunrim
Posty: 342
Rejestracja: 13 lip 2011 15:52

Re: Drobne pomysly

Post autor: Hunrim »

W ogóle statki są zbyt fajnym pomysłem, żeby ograniczać go do jednej gildii, moim zdaniem tego typu rzeczy powinny być uwolnione, żeby zwiększyć atrakcyjność muda. Dotyczy to także innych fajnych rzeczy, jak na przykład walki z egzotycznymi zwierzętami na arenie, na które wyłączność mają gladiatorzy.
Awatar użytkownika
Mahaila
Posty: 73
Rejestracja: 19 lip 2011 00:48
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Drobne pomysly

Post autor: Mahaila »

Garar pisze:Dobry!

To ja mam taki pomysł: Właśnie widziałem "nowych" piratów i tak pomyślałem ze fajnie by było zwiększyć trochę załogę i pozwolić, by po zdobyciu statku można nim było pływać. W sensie tak jak korsarze teraz maja, to jak odbije się statek można było do apokalipsy pływać. Żeby to nie był żaden safelock ani nic, tylko żeby po prostu można było statkiem pływać. I odbić/zając może każdy tak naprawdę, czyli jak na przykład, zostawia mc statek bez opieki, można go im ukraść. Wydaje mi się ze cześć mechaniczna (pływanie statkiem) już jest dla korsarzy zrobiona, także to ułatwia sprawę.

Garar
Hunrim pisze:W ogóle statki są zbyt fajnym pomysłem, żeby ograniczać go do jednej gildii, moim zdaniem tego typu rzeczy powinny być uwolnione, żeby zwiększyć atrakcyjność muda. Dotyczy to także innych fajnych rzeczy, jak na przykład walki z egzotycznymi zwierzętami na arenie, na które wyłączność mają gladiatorzy.
Czekajcie, czekajcie, z rpgowego punktu widzenia... chcielibyscie, zeby ktos, kto cale zycie spedzil na ladzie, wsiadl sobie na fuste i nia poplywal? To nie jest lodeczka rybacka z wioseleczkami, zeby kazdy ot tak nia mogl plywac, to znacznie bardziej skomplikowana sprawa.
Choc nie mam nic przeciwko temu. W koncu moze jakies bitwy statkow by sie wywiazaly. Ale niech to rpgowo ma choc troche sensu. Bo ja osobiscie nie wyobrazam sobie pierwszego lepszego "barana" (no offence), ktory w zyciu mial co najwyzej doczynienie z lowieniem ryb w Tilei/Baccali jako "kapitana" okretu :D
— A przysięgałem sobie, że gdy cię spotkam, padnę ci do nóg…
— Podziękuj — przytuliła się do niego. — Tak, jak należy. I padnij mi do nóg. Śniłam o tym, że padasz mi do nóg.
— Nikoletto…
— Nie tak. Inaczej.
Gość

Re: Drobne pomysly

Post autor: Gość »

To taka propozycja w stylu "szarża dla każdego, bo fajnie jest móc zaszarżować" :mrgreen:
Rhar
Posty: 23
Rejestracja: 04 mar 2009 14:00

Re: Drobne pomysly

Post autor: Rhar »

W Mlotku kazdy mogl zaszarzowac :P Ale nie kazdy mogl bez ryzyka poprowadzic statkiem :)
ODPOWIEDZ