Nowy punkt regulaminu.

Forum wieści z Arkadii.

Czy proponowany punkt regulaminu powinien zostać dodany?

Tak.
4
29%
Nie.
3
21%
Też bym się napił.
7
50%
 
Liczba głosów: 14

Vayn
Posty: 21
Rejestracja: 31 paź 2011 21:17

Re: Nowy punkt regulaminu.

Post autor: Vayn »

@Miłosz

Czekamy na diss :)
Awatar użytkownika
Vooks
Posty: 91
Rejestracja: 07 maja 2011 11:44
Lokalizacja: Kraina Zgromadzenia

Re: Nowy punkt regulaminu.

Post autor: Vooks »

Chyba mamy jakąś inną wrażliwość, ale imiona Goldfinger i Miuosh jakoś nigdy mi nie przeszkadzały. Jak gram to lubię myśleć o sobie, że współtworzę ten świat przez odgrywanie postaci i moja postać nie pomyślałaby sobie: "O, Goldfinger, co za nieklimatyczne imię.", a raczej spytała skąd takie nietypowe imię u elfa. Natomiast nie przepadam jak imię mi się z czymś za bardzo kojarzy i taka Marylka, jak dla mnie skasowana za zdrobnienie, byłaby Marylą... Oczywiście imię Goldfinger kojarzy się z Bondem, a Miuosh z raperem (masz coś z nim wspólnego?;)) (na pewno nie kojarzy mi się z Miłoszem! wpiszcie sobie Miuosh w http://translate.google.pl/ i odsłuchajcie jak to się wymawia w j. polskim! ;) Swoją drogą nie wiem dlaczego Miuosh na j. niemiecki przetłumaczył mi sie jako Erbsen, co znaczy groszek...) W każdym razie są to dalekie skojarzenia i jakoś tak akceptowalne przynajmniej dla mnie.

Natomiast imię, które naprawdę mi nie pasowało to Quad ;)
MAKE FOOD NOT WAR!
[*] BRAMA W MAHAKAMIE [*] - R.I.P. - Nie Zapomnimy!
Awatar użytkownika
Elander
Posty: 42
Rejestracja: 16 lut 2009 19:54

Re: Nowy punkt regulaminu.

Post autor: Elander »

Hiof pisze:
Godar pisze:
Hiof pisze:Ja tam się cieszę, że nie mamy Zdzichów i innych. Co zaś do poświęconego czasu przez graczy, to sam zostałem skasowany (imię: Hiob) i jakoś nie czuję się bardzo pokrzywdzony.
I dlatego zmieniłeś w tym imieniu 1 literkę i już jesteś klimatyczny?
Nie że klimatyczny. W zapytaniu o kasację dotałem odpowiedź, że (o ile dobrze pamiętam) Hiob jest ogólnie znaną postacią biblijną, Hiof zaś nie, dlatego pewnie gram nim do dziś.

Wiem że Homer jest ogólnie znaną postacią także, chyba nawet bardziej niż Hiob. Nie wiem czym się kiedyś kierowała Administracja dopuszczając wiele dziwnych imion, nie wiem czym dziś przepuszczając jedne, a kasując inne o podobnym poziomie kontrowersji. Widać sito jest nie do końca szczelne, albo zajmuje się tym kilka osób z Administracji.

Poza tym cały czas powołujesz się na "konwencję fantasy", a cały czasu rozpatrujemy tu jej cząstkę czyli "konwencję Arkadii" tworzonej przez Wizów, podobnie jak w przypadku Sagi tworzonej przez Sapkowskiego.
Tzw. kasacja za imię ma charakter subiektywny i zależy wyłącznie od oceniającego listę imion wiza. Ponieważ skład drużyny MG ulegał w przeszłości częstym zmianom podejście do owych imion bywało różne. Niestety w tym wypadku nie jest możliwe ustalenie sztywnych reguł, iż Miłosza kasujemy, a Miuosha nie. Od kilku lat mam przyjemność pracować w składzie MG i staram się o utrzymanie w miarę jednolitej linii w podejściu do tego problemu.

Elander
Aveth
Posty: 27
Rejestracja: 02 mar 2011 02:37

Re: Nowy punkt regulaminu.

Post autor: Aveth »

Czy jest zatem jakiś sposób aby jeszcze przed założeniem postaci dowiedzieć się czy jej imię będzie zaakceptowane przez Wizów?

Edit: Przeczytałem dokładniej temat i dalsza część posta byłaby wyważaniem otwartych drzwi.
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Nowy punkt regulaminu.

Post autor: Herenvarno »

Albo tez, czy jest mozliwosc zaproponowania graczowi "zmiany" imienia bez kasowania pozostalego dorobku postaci w zadaniach, itemkach, goldzie, cechach (z pominieciem przynaleznosci do organizacji tworzonych przez samych graczy jak stowarzyszenia itp) Cos jakby "narodziny" nowej postaci, ale z dorobkiem treningow itp, ktore uzyskalo sie postacia o kontrowersyjnym imieniu?
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Buluar
Posty: 607
Rejestracja: 12 lut 2009 21:49

Re: Nowy punkt regulaminu.

Post autor: Buluar »

Nie mozna poprostu wymyslec normalnego imienia? Jak widze swiezo zarejestrowanego 2114 uzytkownika forum o imieniu Yaeyvyinn no to witki mi opadaja.

Tak wiem, pewnie ma dluga historie zwiazana z powstaniem tego imienia i pewnie epregowo jest super.
Każde społeczeństwo dzieli sie na trzy warstwy. Ludzi nieruchomych, ludzi ruchomych i tych, którzy poruszają innymi.

Abraham Lincoln
Awatar użytkownika
Elander
Posty: 42
Rejestracja: 16 lut 2009 19:54

Re: Nowy punkt regulaminu.

Post autor: Elander »

Aktualnie nie ma możliwości technicznych (i personalnych) pozwalających na wstępną akceptację imion.

Zmiana imienia także jest bardzo pracochłonna ze wzgledu na rozbieżności kodowe obu domen.

Pozostaje jedynie propozycja Buluara jw. :)

Elander
Awatar użytkownika
Magog
Posty: 127
Rejestracja: 07 sty 2011 00:05

Re: Nowy punkt regulaminu.

Post autor: Magog »

Buluar, i tak wiem, ze jeden OK zaraportowalo mojego ciekawie pomyslanego ogra za imie. Beczulkowaty wesoly ogr "Pucus" wg. mnie to byl dobry pomysl. Zniknal nastepnego dnia.
Podstawowa zasada RPG - "Less QQ, More Pew Pew"
Buluar
Posty: 607
Rejestracja: 12 lut 2009 21:49

Re: Nowy punkt regulaminu.

Post autor: Buluar »

Magogiem tez mozesz byc pucusiem, a o niebo lepiej to brzmi.

PS: Tym Ok nie bylem na pewno ja.
Każde społeczeństwo dzieli sie na trzy warstwy. Ludzi nieruchomych, ludzi ruchomych i tych, którzy poruszają innymi.

Abraham Lincoln
Zurwen
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 09:37

Re: Nowy punkt regulaminu.

Post autor: Zurwen »

Moim zdaniem imie nie powinno być 'śmiechowe', a 'klimatyczne' i 'oryginalne'.
'Pucuś', "Wypierdek", "Pajomk", "Rzulf" czy inne tego typu - no dajcie spokój. A nowej postaci nikt nie musi zgłaszać, żeby trafiła na sito z imionami.

Edyta pozdrawia Werbacika
Ostatnio zmieniony 12 cze 2012 21:10 przez Zurwen, łącznie zmieniany 2 razy.
Do kontaktów z czarodziejami służy komenda ‚zglos’ (błąd/pomysl/mg).
ODPOWIEDZ