Drobne pomysly

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Awatar użytkownika
Umbar
Posty: 51
Rejestracja: 07 sty 2012 10:12

Re: Drobne pomysly

Post autor: Umbar »

Ja z kolei myślałem nad umieszczeniem w głównych miastach obu domen npców - krzykaczów. Można by u takich zapłacić za wykrzykiwanie ogłoszenia w danej, zaakceptowanej formie. Aby uniknąć sytuacji typu: "Mały chorobliwy krzykacz rozwija pergamin i krzyczy zawzięcie: Nijaki Umbar ogłasza, iż sprzeda samochód marki Citroen z małym przebiegiem. 674967833!!" można by ustandaryzować treść ogłoszeń, a zmieniały by się tylko elementy typu imię, nazwa gildii, wysokość wynagrodzenia etc. Co o tym sądzicie? Opisy powoli są robione, ale może nie ma sensu jeśli większość z Was odrzuci pomysł jako średni.
Huggo
Posty: 206
Rejestracja: 19 kwie 2009 11:25

Re: Drobne pomysly

Post autor: Huggo »

Drobny dodatek do wozów, komenda: napelnij woz.

Przydała by sie też komenda pozwalająca odłożyć rzeczy które postać ma przy sobie, działająca podobnie do napełnij, było by to wygodne w momencie odkładania różnych śmieci. ( Jeszcze lepiej gdyby takie napelnij woz, odloz "nie wszystko" omijało rzeczy przez nas zabezpieczone. )
Gość

Re: Drobne pomysly

Post autor: Gość »

Budki z biletami w wiekszych miastach na te wieksze rejsy.
Drobiazg ale czasem przydatny.
Awatar użytkownika
Umbar
Posty: 51
Rejestracja: 07 sty 2012 10:12

Re: Drobne pomysly

Post autor: Umbar »

Przecież bilety kupujesz na miejscu, na każdym statku, więc po co sprzedaż w 'budkach'?
Gleanevall
Posty: 258
Rejestracja: 13 sie 2011 21:08

Re: Drobne pomysly

Post autor: Gleanevall »

Ascoth, też o tym myślałem.

Bez takiej ogólnej "kasy" bilety w ogóle nie mają sensu, bo wygląda to tak:
Placisz kapitanowi za bilet.
Kapitan daje ci bilet.
Dajesz bilet kapitanowi.

Wsiadasz na statek.
A bilety w budkach po to, żeby każdy mógł wsiąść bez przygotowanych aliasów na wez monety;kup bilet;wejdz na statek.
Awatar użytkownika
Mahaila
Posty: 73
Rejestracja: 19 lip 2011 00:48
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Drobne pomysly

Post autor: Mahaila »

No tak, bo przeciez lepiej jest sie telepac do jakiegos duzego miasta po bilet i dopiero potem na przystan niz wklepac nawet z palca kilka linijek do muda.
Nie przemawia do mnie taka budka.
Lepiej bylo zaplacic za rejs po prostu Kapitanowi.
Zamiast kupowac za bilet, lepiej byloby "zaplac za bilet" Kapitan mowi: Mozesz wejsc bla bla bla", jesli juz cos by zmieniac w tym temacie. ;)
— A przysięgałem sobie, że gdy cię spotkam, padnę ci do nóg…
— Podziękuj — przytuliła się do niego. — Tak, jak należy. I padnij mi do nóg. Śniłam o tym, że padasz mi do nóg.
— Nikoletto…
— Nie tak. Inaczej.
Zurwen
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 09:37

Re: Drobne pomysly

Post autor: Zurwen »

Bilet można kupić i go nie zrealizować w danej chwili, albo przekazać komuś innemu etc.
Do kontaktów z czarodziejami służy komenda ‚zglos’ (błąd/pomysl/mg).
Awatar użytkownika
Godar
Posty: 309
Rejestracja: 07 mar 2009 17:46
Lokalizacja: Kraków

Re: Drobne pomysly

Post autor: Godar »

Taa i jeszcze kolejki wprowadźmy, żeby się czekało 2 h jak na PKP.
Realizm!
Awatar użytkownika
Shulz
Posty: 96
Rejestracja: 09 lis 2011 16:05
Lokalizacja: Kraina Zgromadzenia

Re: Drobne pomysly

Post autor: Shulz »

Zurwen nie podoba sie to nie wizuj :mrgreen:
Hunrim
Posty: 342
Rejestracja: 13 lip 2011 15:52

Re: Drobne pomysly

Post autor: Hunrim »

Ha, przypomniało mi się jak przed laty, jeszcze jako nastolatek latałem po Novigradzie i wypytywałem, gdzie kupię bilet na statek, mimo że jako kompletny żółtodziób miałem je za darmo. Strasznie się jakoś martwiłem co będzie w przyszłości, bo nigdzie nie mogłem znaleźć kas :D
ODPOWIEDZ