Drobne pomysly

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Huggo
Posty: 206
Rejestracja: 19 kwie 2009 11:25

Re: Drobne pomysly

Post autor: Huggo »

Re,

Mi tam ogólnie zwisa długość mojego titla, a już w szczególności kogoś, jak ktoś lubi niech ma tak jak mu się podoba. Panie Vooks, ja tu się nie do końca zgodzić mogę, chociaż też widzę atuty, a raczej urok tej unikalności, i braku szablonowości.

Każdy medal ma dwie strony, tą urokliwość można odczytać też jako ograniczenie wyboru. Twórcom gier mmo jako że są to zazwyczaj wieloosobowe grupy, ciężko by pewnie było pracować bez jakichś ciasnych ram, bo róbcie co chcecie to nadal faza koncepcyjna, a nie produkcyjna.
A to że od większości graficznych gier mmo zbiera na wymioty tego chyba nie trzeba nikomu kto miał tylko styczność z Arka tłumaczyć. :D

Co do samych standardów itd. myśle że to tylko kwestia wyobraźni, do większości problemów da się chyba jakoś logicznie podejść. Co do np. ras a pochodzenia/nazwisk/itd. przecież wystarczy uznać rase za jedną z wytycznych, tzn. jak w przypadku ograniczenia dostępu do niektórych autojonów dla niektórych ras.

I tak np. wprowadzając te nazwiska można by to zrobić jako rasówki. ( Nie jako gildie, taka namiastkę odnoszącą się jedynie do więzów rodzinnych [ znaczy się miejsce w którym tylko ustalamy nazwisko swojej postaci.] - dla każdej rasy z osobna. ) Dla ogrów raczej bardziej odpowiednie były by plemiona czy tam szczepy. ( A jak już herby to też raczej różne musiały by być dla różnych ras, dla ogra nabazgrany smołą łeb krasnoluda z wbitym weń toporem, a dla elfa pięknie wymalowane różowe storczyki na tarczy były
by szczytem własnej estetyki i rodowej dumy, a taki halfling dwie kiełbasy skrzyżowane za bochenkiem chleba.)

Ps. Mimo że może wyglądać na to że Mud jest lata świetlne za innymi grami, mam wrażenie że jest spokojnie w stanie poradzić sobie z o wiele większymi wyzwaniami od graficznych kuzynów. Jak narazie to dziekuje ślicznie za depozyty, wozy, i zmiany w temblakach.
Huggo
Posty: 206
Rejestracja: 19 kwie 2009 11:25

Re: Drobne pomysly

Post autor: Huggo »

Taki pomysł mały -> Dopasować wagę temblaków/pochw z mithrylu do plotek o tym że mithryl niby jest lekki. ( Co to za przyjemność wydać paredziesiąt mithryli by nosić cięzki kloc o wadze kolczugi. ) Może to bez sensu ale waga temblaka mogła by iść proporcjonalnie w dół, gdy jego cena idzie w górę.
Gość

Re: Drobne pomysly

Post autor: Gość »

Przypięta pochwa waży zero (niezależnie od materiału).
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Drobne pomysly

Post autor: Herenvarno »

Huggo
To Ogry mialy system kastowy? (Bo w nich zaczely sie tworzyc herby)
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Huggo
Posty: 206
Rejestracja: 19 kwie 2009 11:25

Re: Drobne pomysly

Post autor: Huggo »

Zielony jestem w tym temacie, ale patrząc na to że nawet stada zwierząt mają przywódców, podręcznik od bitewniaka też pokazuje jakieś chorągwie, to jakieś podziały mogły tam zachodzić. Więc nie czy miały, ale jak to widział twórca który wymyślił ogry ( ogry to nie ludzie to twór wyobraźni, więc tu raczej idzie o odpowiedniki podziałów które mamy w świecie ), z tym że to pytanie nie do mnie bo wódki z nim nie piłem. Ale czy to naprawdę jest istotne ?
Obrazek

Re Mimi, faktycznie dzięki za info, wydawało mi się że kiedyś było trochę inaczej.
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Drobne pomysly

Post autor: Herenvarno »

Nie, pytalem z ciekawosci, ogry akurat zawsze wydawaly mi sie ta czescia raczej dopiero starajaca sie kroczyc w kierunku "cywilizacji". Oczywiscie to moje wrazenie i nie bronie miec nikomu swojego zdania.

Ahmmmm, jeszcze jedno, hereldyka nie kierowala sie tym, co zastosowano do "nabazgrania" herbu (wiec czy to byly farby, czy tylko wzor wyryty rylcem w skale nie ma znaczenia)...
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Huggo
Posty: 206
Rejestracja: 19 kwie 2009 11:25

Re: Drobne pomysly

Post autor: Huggo »

Też właśnie mi się tak wydaje, że swój "herb" i snotling może wymalować własnymi odchodami. Nie zachodzi tu konieczność by było to coś ściśle na kształt herbów średniowiecznych, ze względu na to że poza ludzmi mamy różne rasy. Każda z ras będzie troche inaczej do niego podchodzić.

Cytat z wiki:
Herb (nazwa przyjęta z niem. Erbe) – znak rozpoznawczo-bojowy, wywodzący się z symboliki heroicznej lub znaków własnościowych, od XII w. ustalany według ścisłych reguł heraldycznych, pełniący funkcję wyróżnika osoby stanu rycerskiego, później szlacheckiego, także rodziny, rodu, organizacji kościelnej, mieszczańskiej bądź cechu rzemieślniczego, korporacji, miasta, jednostki podziału terytorialnego lub państwa.

Gdyby tak całość zamknąć w pojęciu " Znak rozpoznawczy " to może by się łatwiej dyskutowało, bo herb to zaraz się kojarzy z rycerstwem i wielkim postępem kulturowym. A do takiego " Znaku rozpoznawczego " każda rasa mogła by podchodzić jak by było dla niej klimatycznie. ( Znaczy się że w momencie pisania czegoś takiego do każdej wymagającej tego rasy powinno się podejść z osobna. I jasne że było by to głupie jak by ogry miały dostęp do rycerskich herbów z podziałem na pięć milionów pól. Więc najlepiej chyba by było uprościć całość wyrzucić podział na pola, zostawić kolory, pojedyńczą figurę, i ewentualnie tło. I tu ewentualnie w zależności od rasy dać możliwość wyboru innych figur. :D )
Awatar użytkownika
Shulz
Posty: 96
Rejestracja: 09 lis 2011 16:05
Lokalizacja: Kraina Zgromadzenia

Re: Drobne pomysly

Post autor: Shulz »

Pomysl wyglada tak:

Zrobic kazdemu stowarzyszeniu, przed wejsciem - magazynek, schowek, urne etc. (z przyzwoita pojemnoscia) do ktorego kazdy moze cos wlozyc ale wyciagnac moga tylko czlonkowie gildii.

S.
Huggo
Posty: 206
Rejestracja: 19 kwie 2009 11:25

Re: Drobne pomysly

Post autor: Huggo »

Bardzo dobry pomysł, ja bym dodał jeszcze coś takiego:

Niech rzeczy podaje się pojedyńczo npcowi, przyjmować będzie tylko nowe niezniszczone rzeczy, po każdej rzeczy będzie zapisywał na liście co kto mu podał.

Było by to chyba idealne w czasach gdy coraz ciężej się spotkać, członkowie gildii wiedzieli by np. kto z kandydatów stara się jakoś. Logowanie straszyło by też przed umyślnym zdobywaniem dla gildii sprzetu sekundami.

Mniej więcej tak to widze:

Magazyny kupieckie.
Po sam sufit pełno tutaj skrzyń i innych pakunków poukładanych na dziesiątkach regałów. Ksząta się tu wielu tragarzy, którzy co chwile to coś wnoszą to wynoszą. Miedzy regałami dostrzegasz opasłe biurko zawalone sterta papierów, jest to najwyrazniej miejsce pracy kogoś kto panuje nad tym całym chaosem.
Jest tutaj jedno widoczne wyjscie: poludnie.
Bysty zmeczony gnom.

daj bronie gnomowi
Bystry zmeczony gnom mówi z oburzeniem: Oszalałeś ?! Chcesz mnie tym zabić, zwolnij troche i podawaj mi wszystko pojedynczo.

zapytaj gnoma o pomoc
Bystry zmeczony gnom mówi do ciebie: Jeżeli chcesz coś dostarczyć dla Cechu kupieckiego, daj to mi a ja już się zajme tym by trafiło to we właściwe ręce.
Bystry zmeczony gnom mówi: Możesz być spokojny skrupulatnie zapisuje co trzeba ilekroć cokolwiek trafia do tego magazynu bądz jest z niego pobierane.

daj miecz gnomowi
Bystry zmeczony gnom odbiera od ciebie srebrzysty długi miecz.
Bystry zmeczony gnom znika gdzieś między regałami, by po chwili wrócić mamroczą coś pod nosem.
Bystry zmeczony gnom podchodzi do biurka zapisując coś w grubej księdze.
Bystry zmeczony gnom mówi: Coś jeszcze ?


przejrzyj ksiegi / przeczytaj liste czy coś tam.

Dlugi srebrzysty miecz__________Kaspian
Dlugi srebrzysty miecz__________Kaspian
Magiczne liczydło______________Ulik
Pogieta cynowa chochla________Tuzzio
Awatar użytkownika
Shulz
Posty: 96
Rejestracja: 09 lis 2011 16:05
Lokalizacja: Kraina Zgromadzenia

Re: Drobne pomysly

Post autor: Shulz »

Drugi pomysl:

Niech do etatow beda kolejki.
ODPOWIEDZ