Przyszłość Arkadii, a właściwie servera na którym działa.

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Marcinson
Posty: 47
Rejestracja: 13 lut 2009 03:02
Kontakt:

Przyszłość Arkadii, a właściwie servera na którym działa.

Post autor: Marcinson »

Czy Administracja może się podzielić z nami wiedzą odnośnie przyszłości Arkadii po 30.04.2012?

http://www.aster.pl/strefa_klienta/gry_online_serwery

Właściwie to pytanie brzmi:
Czy macie już nowy dom dla serwera, czy potrzebujecie pomocy graczy :)
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Przyszłość Arkadii, a właściwie servera na którym działa

Post autor: Werbat »

Właśnie miałem wkleić to samo ;-)

Szkoda, że dowiadujemy się z innych źródeł, niż lokalnie.
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Aphazel
Posty: 148
Rejestracja: 13 maja 2009 09:44

Re: Przyszłość Arkadii, a właściwie servera na którym działa

Post autor: Aphazel »

Czyżby jednak w 2012 miał nastąpić zapowiadany koniec świata? :evil:

A tak btw - jakieś dziwne szopki z wpisem DNS dla arkadia.rpg.pl już zdarzają się nie pierwszy raz w tym roku. Jakieś testy?
Awatar użytkownika
Umbar
Posty: 51
Rejestracja: 07 sty 2012 10:12

Re: Przyszłość Arkadii, a właściwie servera na którym działa

Post autor: Umbar »

Może zrobić jakieś opłaty za Arkadię? Jakiś drobny abonament który z pewnością większość by płaciła z chęcią, wiedząc że jest on dobrze gospodarowany a wpływa na takie właśnie rzeczy jak stabilność serwera.
Visborg
Posty: 406
Rejestracja: 15 maja 2009 03:09

Re: Przyszłość Arkadii, a właściwie servera na którym działa

Post autor: Visborg »

Umbar pisze:Może zrobić jakieś opłaty za Arkadię? Jakiś drobny abonament który z pewnością większość by płaciła z chęcią, wiedząc że jest on dobrze gospodarowany a wpływa na takie właśnie rzeczy jak stabilność serwera.
Jak już wielokrotnie było to wspominane, specyfika praw autorskich do świata Warhammera i Sapkowskiego sprawia, że Arkadia może funkcjonować tylko i wyłącznie jako projekt całkowicie zwolniony od opłat, nawet dobrowolnych. Jakikolwiek cień podejrzenia o czerpanie korzyści majątkowych czy produkowanie dochodu może zakończyć się zamknięciem MUDa i procesami sądowymi.

Dlatego nie ma, nie było i nie będzie nigdy abonamentów, premium, reklam ani zrzutek na serwer. Wszystkie koszty są ponoszone dobrowolnie i z własnej kieszeni przez twórców.
Awatar użytkownika
Umbar
Posty: 51
Rejestracja: 07 sty 2012 10:12

Re: Przyszłość Arkadii, a właściwie servera na którym działa

Post autor: Umbar »

Hmm. A darmowe np shardy Ultimy? Często mają item shopy, jakiś rodzaj donate, dobrowolne składki. Nie wiedziałem że to aż taki problem, huh.
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Przyszłość Arkadii, a właściwie servera na którym działa

Post autor: Rafgart »

Nie ma problemu ani z serwerem, ani z pieniedzmi.
Rennz
Posty: 546
Rejestracja: 12 sty 2010 17:09
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Przyszłość Arkadii, a właściwie servera na którym działa

Post autor: Rennz »

Rafgarcie, a czy można prosić o nieco więcej szczegółów? Wiadomo już (tak przynajmniej wynika z ogłoszenia Astera), że w obecnej sieci serwer nie będzie funkcjonować. Maszyna, na tyle na ile mi wiadomo, nie jest własnością Astera więc o to raczej nie ma zmartwienia. Czy tajemnicą jest w takim razie w jakiej sieci po 30 kwietnia będzie stał serwer Arkadii?
Awatar użytkownika
Vooks
Posty: 91
Rejestracja: 07 maja 2011 11:44
Lokalizacja: Kraina Zgromadzenia

Re: Przyszłość Arkadii, a właściwie servera na którym działa

Post autor: Vooks »

Zaraz, zaraz, chwila, chwila.

Czyli jakbym chciał kiedyś z własnej kieszeni zrobić reklamę Arkadii to jest to w jakimś stopniu nielegalne? A raczej, co dla mnie bardziej istotne, jest to wbrew woli/postanowieniom twórców(wizów)?

Prosiłbym o odp, bo kiedyś nawet myślałem o tym, żeby stypendium wydać jakoś ciekawiej niż żywienie się chińczykiem przez miesiąc.

re: dół Werbat
To przepraszam, jakoś się wcześniej nie spotkałem.

re: Werbat kolejny raz.
Przepraszam Cie ponownie - przeceniłem Twoją inteligencje.
Wątek tym bardziej nie jest o moich błaganiach o wybaczenie, a nie każdy chce mieć 600 postów, to po co to kontynuować w kolejnych wiadomościach (naprawdę nie jesteś tu sam). W dodatku sam nie masz na tyle charakteru, żeby przeprosić kogoś na forum, jak wykaże, że pierdolisz głupoty, więc naprawdę szkoda było mi na Ciebie tego kolejnego posta.
Ostatnio zmieniony 20 sty 2012 02:14 przez Vooks, łącznie zmieniany 2 razy.
MAKE FOOD NOT WAR!
[*] BRAMA W MAHAKAMIE [*] - R.I.P. - Nie Zapomnimy!
ODPOWIEDZ