Płacze do czarodziejów.

Forum wieści z Arkadii.
Hunrim
Posty: 342
Rejestracja: 13 lip 2011 15:52

Re: Płacze do czarodziejów.

Post autor: Hunrim »

Przecież mają jeszcze Cech, prawie nigdy jeszcze nie miałem problemów z kupnem tam broni, a po odrodzeniu Cechu prawie zawsze można kogoś spotkać
Gleanevall
Posty: 258
Rejestracja: 13 sie 2011 21:08

Re: Płacze do czarodziejów.

Post autor: Gleanevall »

Nie miałeś problemów, Einsteinie, bo dotąd sprzęt nie znikał z ekspowiska po pięciu minutach. Wpływ tej zmiany na ekonomię w grze nie został chyba dostatecznie przemyślany. Sklepy rzeczywiście stoją puste.
Hunrim
Posty: 342
Rejestracja: 13 lip 2011 15:52

Re: Płacze do czarodziejów.

Post autor: Hunrim »

Co ma piernik do wiatraka
Gleanevall
Posty: 258
Rejestracja: 13 sie 2011 21:08

Re: Płacze do czarodziejów.

Post autor: Gleanevall »

Zawsze było tak, że sprzęt z npców leżał sobie na ziemi i z godzinę. Typowy żółtek zbierał go i sprzedawał w sklepie za parę srebrników. Były postaci z zawodem tragarza, przynoszące sprzęt do cechu. Teraz tego sprzętu nie ma, bo znika chwilę po wyjściu drużyny z ekspowiska.
Kosh
Posty: 83
Rejestracja: 14 lut 2009 09:33

Re: Płacze do czarodziejów.

Post autor: Kosh »

Gleanevall pisze: Wpływ tej zmiany na ekonomię w grze nie został chyba dostatecznie przemyślany.
Może ma to napędzać współpracę/interakcję innych gildii z Cechem.
Inną niż sprzedaż kamieni.
A kto broni gp ubijać npc-e dla sprzętu ?
Jak dla mnie powoduje to wymuszenie większej interakcji graczy.
Także GP. (typu drużynowa wyprawa po sprzęt połączona z expem)
Rouan
Posty: 32
Rejestracja: 08 gru 2009 11:09

Re: Płacze do czarodziejów.

Post autor: Rouan »

Młoda jak i doświadczona postać mogła ze sklepu kupić interesujący ją przedmiot. Ktoś przecież sprzedawał egzemplarz broni, którą nie walczył a był on na tyle dobry by inna postać go kupiła. A w Cechu, cóż może być tak, że też nie będzie skoro wszystko rozsypuje się po chwili.

Nie mówiąc już o idei rpgowej sklepu jako takowego, kupić i drożej sprzedać.

Uważam, że to jest błąd, gdzie system traktuje sprzęt w sklepie tak samo jak ten leżący na expowisku.
Deith
Posty: 7
Rejestracja: 15 gru 2011 06:45

Re: Płacze do czarodziejów.

Post autor: Deith »

Tego właśnie nie wiemy na pewno i dobrze byłoby, aby jakiś wiz się na ten temat wypowiedział.

Prosimy.
Awatar użytkownika
Merkava
Posty: 258
Rejestracja: 28 lis 2011 15:09

Re: Płacze do czarodziejów.

Post autor: Merkava »

Pytania do Czarodziejów w związku ze zmianami w znikaniu sprzętu:

Znikanie zaczyna się 10 minut po wyjściu graczy z lokacji. Czy ponowne na nią wejście przed lub po upływie tego czasu 'resetuje' licznik i daje kolejne 10 minut?

Ani w kategorii "będą znikać" ani w "nie będą znikać" nie zauważyłem m.in. kluczy. Jak z nimi wygląda sprawa?

Przy okazji: Dziękuję za wprowadzenie wozów i w ogóle całą pracę przy Arkadii.
Rennz
Posty: 546
Rejestracja: 12 sty 2010 17:09
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Płacze do czarodziejów.

Post autor: Rennz »

Ja też dorzucę swoje pytanie - napisałeś Rafgarcie, że apokalipsy są teraz częściej niż kiedyś co nijak ma się do tego kiedy była chociażby ostatnia apokalipsa (grubo powyżej czterech i pół dnia temu). Ilość graczy też nie jest tak wysoka jak (nazwijmy to) w czasach największej świetności (aczkolwiek wyższa niż przed reklamami na kwejku). Na tyle na ile pamiętam starałeś się też zoptymalizować sporą część starego kodu powodując, że byłby on mnie wymagający. Nie pojawiło się też dużo nowych terenów, nie ma nowych gildii - skąd zatem znacznie wyższe obciążenie samego MUDa?

PS. W sumie przemyślałem sobie nieco głębiej sprawę i dochodzę do wniosku, że bardziej może chociażby nieznikający sprzęt przy graczu obciążać (-:
Ostatnio zmieniony 19 gru 2011 12:11 przez Rennz, łącznie zmieniany 1 raz.
Haern
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 14:03

Re: Płacze do czarodziejów.

Post autor: Haern »

Rennz: zwykle bylo 3 dni, potem przy okolo 4 robily sie mega lagi albo wrecz padala. te 4,5 dnia to pewnie wlasnie sprawdzanie nowego systemu;)

Merkava: samo wejscie pewnie nie, ale wziecie ich i odlozenie powinno. Zgaduje, ale to logiczne by bylo.
ODPOWIEDZ