Jak przeklinac na Arkadii?

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Boldegar
Posty: 28
Rejestracja: 04 cze 2011 16:18
Lokalizacja: Kraina Zgromadzenia

Re: Jak przeklinac na Arkadii?

Post autor: Boldegar »

@Sigard:

http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazk ... dla_dzieci

Posłuchajcie sobie. "Dzięcielina pała" :lol:
Awatar użytkownika
Radgast
Posty: 129
Rejestracja: 06 gru 2010 15:31

Re: Jak przeklinac na Arkadii?

Post autor: Radgast »

To jak już lecimy cytatami z sagi, to ja tak tylko sobie pozwole na takie skromne podsumowanie tematu, jednym z moich ulubionych:

Kod: Zaznacz cały

"I przybieżali natenczas ku niemu oficerowie a rycerze konia podając świeżego, wołając, by uchodził, by ratował życie. Ale nieustraszone biło serce w piersi nilfgaardzkiego marszałka. "Nie godzi się", zawołał, odpychając wyciągane ku niemu wodze. 'Nie godzi się, bym miał jak tchórz umykać z pola, na którym pod moją komendą tylu dobrych mężów padło za cesarza'. I dodał mężny Menno Coehoorn... 

-Nie ma już którędy spierdalać- dodał spokojnie i trzeźwo Menno Coehoorn, rozglądając się po polu."
Pomyślałem zrazu, że kłamie każdym słowem
Ów chromy dziadyga ze swym złośliwym okiem


https://www.youtube.com/watch?v=NT5-bXQSWy8
Awatar użytkownika
Shulz
Posty: 96
Rejestracja: 09 lis 2011 16:05
Lokalizacja: Kraina Zgromadzenia

Re: Jak przeklinac na Arkadii?

Post autor: Shulz »

No topic jest smieszny, warto sie troche posmiac i porobic sobie mixy z tymi ostrzejszymi slowkami w polaczeniu z tymi smieszno ocenzurowanymi:D
Chocby po to zeby jak bedziecie robic pk to zamiast skupiac sie na klikaniu alt+f1, alt+f1, alt+f(n+1) to moze sobie porozmawiacie jak wrogowie z wrogami. Moze mniej osob wtedy bedzie wstydzic sie pokazywac logi gildiowe.

Sugestia odstaje od zalozen tematu ale ciagle miesci sie w jego ramach.

:arrow: Shulz
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Jak przeklinac na Arkadii?

Post autor: Herenvarno »

Nie zapominajmy tez o przekleństwach sugerujących "niejasne pochodzenie" przodków:
(zdenerwowanie na kogoś kto się nie chce z czymś zgodzić/wykonać czegoś)
"A szczał Ci kundel na onuce, synu dziewki stajennej i capa z Novigradu"
a takze:
"Śmierdzisz waść niezgoła bardziej, niźli troll któren chendorzyl twoja babkę"

oraz wiele rożnych innych epitetów zwany wiąchami.

Jakieś ciekawe "wiązki" godne arki chętnie bym poczytał (jak tez ich kombinacje rożne)
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Awatar użytkownika
Shulz
Posty: 96
Rejestracja: 09 lis 2011 16:05
Lokalizacja: Kraina Zgromadzenia

Re: Jak przeklinac na Arkadii?

Post autor: Shulz »

No to moze czas na hardcorowe logi z niezlymi wiąchami???

S :arrow:
Awatar użytkownika
Mahaila
Posty: 73
Rejestracja: 19 lip 2011 00:48
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jak przeklinac na Arkadii?

Post autor: Mahaila »

Wklejalam juz kiedys na logach, ale zdecydowanie pasuje do tematu. ;)

Kod: Zaznacz cały

Radgast mowi ochryple do ciebie: Panne to ja moge nauczyc klnac jak zawodwy zebrak.
Radgast siada przy kominku.
Mowisz do Radgasta: Oj watpie.
Mowisz do Radgasta: Nikt nie klnie bardziej obelzywie niz ja.
Mowisz z rozbawieniem: Toc nawet krasnoludom uszy wiedna.
Namyslasz sie. Tak... 
Radgast mowi ochryple do ciebie: Zalozmy sie. Klne sie na ten zafajdany przybytek, gdzie karczmarz dolewa szczyn do piwa! A placki robi chyba ze szczurzego scierwa, takego jego psia mac natura, ze Stary Radgast moglby takich panny obelg nauczyc, ze i krasnoludzki grabarz, ktory dyma trupy na boku, zarumienilby sie slyszac te kurewskie wiazanki!
Radgast spoglada oniesmielajaco na ciebie.
W ostatniej chwili decydujesz sie nic nie mowic.
Mrugasz lekko.
Mowisz krotko: O kur... - nie dokonczyla slowa zaslaniajac usta dlonia
— A przysięgałem sobie, że gdy cię spotkam, padnę ci do nóg…
— Podziękuj — przytuliła się do niego. — Tak, jak należy. I padnij mi do nóg. Śniłam o tym, że padasz mi do nóg.
— Nikoletto…
— Nie tak. Inaczej.
Awatar użytkownika
Pier
Posty: 205
Rejestracja: 21 paź 2010 16:19

Re: Jak przeklinac na Arkadii?

Post autor: Pier »

Saga to kraina absurdów i to w niej uwielbiam, dlatego powinniśmy być otwarci na niebanalne pomysły.

Jak ktoś ma wątpliwości co do tego to proszę:
  • Na sihillu runami poważne zaklęcie głosi: "Na pochybel skurwysynom!"
  • Natomiast okrutny Bonhart przed radosną rzeźnia zwykł mawiać: "Graj muzyko..."
Moim osobistym "Miszczem" jest Jaskier. Nieraz miałem ochotę, obdarować jego tekstem moich najulubieńszych wrogów, szkoda tylko, że tak szybko kończą :(
- No, cóż to z wami? - zapytał wyniośle. - Czego się tak gapicie, rycerzu? Tak, do was mówię, panie słupie czarny! Czemu miny robicie? Ktoś wam powiedział, że jeśli zmrużycie oczy i wysuniecie w przód dolną szczękę, będziecie wyglądać po męsku, mężnie, dostojnie i groźnie? Nabrał was ten ktoś. Wyglądacie na kogoś, kto od tygodnia nie miał szczęścia porządnie się wysrać!
Moim kandydatem nr 2 na "Miszcza" jest Feldmarszałek Duda, ten to zawsze wiedział jak skomentować należy sytuacje.
Ostatnio zmieniony 23 lis 2011 20:24 przez Pier, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Godar
Posty: 309
Rejestracja: 07 mar 2009 17:46
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak przeklinac na Arkadii?

Post autor: Godar »

"Kurew (tzn. zamiast slowa kurwa - slowo kurew, wstawienie jednej literki powoduje ze slowo ma troche slabszy wydzwiek i jest akceptowalne)"

Nie wiem czy akceptowalne, ale z pewnością brzmi kretyńsko. Moim zdaniem, jeśli już przeklinać, to normalnie. Nie wiem też, dlaczego słowa takie jak "dziwka", "kurwa", "kutas" albo "pierdolić" miałyby nie pasować do realiów arkadii. Na pewno są lepsze niż jakiś "kurew".

"Chocby po to zeby jak bedziecie robic pk to zamiast skupiac sie na klikaniu alt+f1, alt+f1, alt+f(n+1) to moze sobie porozmawiacie jak wrogowie z wrogami."

Od kiedy wrogowie na polu bitwy prowadzą dyskusje?

EDIT poprawka
Awatar użytkownika
Shulz
Posty: 96
Rejestracja: 09 lis 2011 16:05
Lokalizacja: Kraina Zgromadzenia

Re: Jak przeklinac na Arkadii?

Post autor: Shulz »

Bardzo dobrze, ze sie wypowiedziales Godarze: ]

To moze podasz jakies przyklady: Dziwka, kurwa, kutas i pierdolic ktore pasuja do realiow fantasy oraz takich ktore sa lepsze od slowa "Kurew".

Tylko prosze nie z Sapkowskiego ale z Arkadii. AS 'a juz prawie pol Sagi tu przeklejono.

No i czasem nawet na polu bitwy sie rozmawia.

Edit:

Oczywiscie jesli ktos ma takie przyklady to tez prosze sie podzielic.
Jesli ktos nie ma loga ale pamieta mnie wiecej jak taka sytuacja wygladala to tez niech wklei, nie ma koniecznosci wklejania loga chodzi przeciez o uzwanie o przeklenstw a nie logi.
Awatar użytkownika
Radgast
Posty: 129
Rejestracja: 06 gru 2010 15:31

Re: Jak przeklinac na Arkadii?

Post autor: Radgast »

Nie to, żebym się jakos specjalnie lansował ale z Arkadii też już było.

A twórczośc AS'a rzeczywiscie jest swiętna skarbnicą przykładów i inspiracji do tego jak rzucać mięsem na arkadii.

Jak dla mnie nie ma najmniejszego problemu, jeżelil jakaś postać nie zostawi na mojej suchej nitki, w bardzo dosadnych słowach wyrażając sie na jej temat i o jej trzech pokoleniach wstecz. Wypadałoby się tylko trzymać jednej podstawowej zasady, mianowicie bluzgi powinny iśc od postaci, ktora się odgrywa, a nie przykładowo wynikac z frustracji gracza. A jedno od drugiego zwykle bardzo łatwo odróżnić. No i oczywiście na pewno nie zaszkodzi odrobina wyczucia przy tym.

Jeszcze co do tego 'kurew' i róznych innych tego typu dziwacznych wariacji, tez uwazam, że przez tego typu zabiegi 'zmiekczające', jeżeli to nie ma jakiegos głebszego wytłumaczenia rpgowego, kanwa dark fantasy wiele traci ; ) Miało nie być już cytatów z Sapka, ale co tam!
Nowi? - Rozdarł się sierżant. - Z werbunku? Dawać papiery! Czego kurwa, stoisz jeden z drugim? W miejscu marsz! Nie stać, kurwa! W lewo zwrot! Wróć, kurwa, w prawo! Biegiem marsz! Wróć, kurwa! Słuchać i zapamiętać! Najsampierw, kurwa, do prowiantmajstra! Pobrać rustunek! kolczugę, skórznie, pikę, kurwa, hełm i kord! Potem na musztrę! Być gotowym do apelu, kurwa, o zmierzchu! Maaaaaarsz!
Bez tej zwykłej prostej 'kurwy' to juz na pewno nie byłoby to samo ;)

Z kolei tego 'kruca' zaproponowanego przez Piera, jak i reszty gwary za bardzo nie łapie. Pojedyńcze przypadki odgrywania, dajmy na to lyryjskiego gorala w ten sposob, mogłyby być może orginalne i ciekawe. Ale już jak 90% mahakamu gada ślązaczyzną czy góralszczyzną... Zawsze zastanawiało mnie skąd to się wzieło. A nie pamietam żeby Sapkowski pisał o krasnoludach z Zakopanego. No chyba, że postacie krasnoludów wybiera każdy Ślązak i Goral... :mrgreen: I nie, broń Boże, nie mam nic przeciwko ani jednym ani drugim. Ale to juz tak lekko odchodząc od tematu...

re down: Akurat z tym się zgadzam. Jeżeli to nie idzie od postaci, tylko bezpośrednio od gracza to też mnie to razi. Ale to już nie tylko odnośnie przeklinania.
Ostatnio zmieniony 23 lis 2011 22:39 przez Radgast, łącznie zmieniany 4 razy.
Pomyślałem zrazu, że kłamie każdym słowem
Ów chromy dziadyga ze swym złośliwym okiem


https://www.youtube.com/watch?v=NT5-bXQSWy8
ODPOWIEDZ