Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Volmar
Posty: 37
Rejestracja: 26 kwie 2009 14:16

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Volmar »

Melvin pisze:Czesc,

Czy lowienie na robale i chleb, a tym samym uzywanie haczyka miast kotwiczki, generuje wyciaganie duzo mniejszych sztuk? Ja tak mam. Aczkolwiek zaznaczam, ze haczyka uzywam sporadycznie. Czy tez sie z tym spotkaliscie?
Jesli tak, to jaki sens ma lowienie na haczyk?
Mnie również się tak wydaje, jednak praktycznie zawsze łowiłem używając kotwiczki więc może to kwestia małej próbki i złego łowiska. Łowiąc na tym samym, na którym używałem kotwiczek wyciągałem mniejsze sztuki.

Mam pytanie:
Jak rozumiem trenerem przepatrywaczy jest ten elf w lesie mutków koło Loren. Czy ktoś zdradzi mi tajemniczą komende jak przystąpić do szkolenia? Zapytałem o wszystko co mi do głowy przychodziło i nic.

Edit:
Jeszcze jedno pytanie - jedna z moich postaci miała AJ wikidajły wytrenowany w walce maczugami. Po zmianie na rozbójnika ta umiejętność spadła na "zadowalająco" a miałem wytrenowane "niezle". Czyżby rozbójnik miał broń tak nisko, czy też po prostu zresetowało mi zawód i musze od początku trenować? Jeżeli zresetowało to chyba nie powinno tak być skoro drugi zawód również posiada tą umiejętność?
Awatar użytkownika
Magog
Posty: 127
Rejestracja: 07 sty 2011 00:05

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Magog »

Lowienie ryb mialo byc rpegowe z zalozenia, nie botowalne zarabianie kasy. Moze docencie, ze ktos kiedys usiadl i zrobil kawal dobrej roboty. Niektore gatunki ryb biora tylko na robaki, albo tylko na chleb, i tylko przy odpowiedniej porze roku. A to, ze najwieksze sztuki: sumy, jesiotry, tunczyki i rekiny biora na zywca, to juz pytanie do nauczycielki biologii.

Gdybym mial wiecej czasu, chetnie bym pomogl skonczyc ten projekt (wprowadzenie jakiegos klubu/AJ, ktory moglby pomoc rozwijac i stworzyc jaka mikrospolecznosc wedkarzy)
Ostatnio zmieniony 20 lis 2011 12:39 przez Magog, łącznie zmieniany 1 raz.
Podstawowa zasada RPG - "Less QQ, More Pew Pew"
Ughro
Posty: 3
Rejestracja: 20 lis 2011 02:07

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Ughro »

Ograniczenia w expie ze względu na wiek nie ma już od pewnego czasu.
Podcechy mają to do siebie, że wskakują 'grupowo', szczególnie gdy ustawia się je po równo.
Ja rozumiem ze grupowo wskakuja jak sa ustawione po rowno.

Moja postac nie ma ustawione po rowno. Po drugie z tego co wypytalem bardziej doswiadczonych graczy to niejedno ma okolo 15 nieznakow, swoje okolo 20 nieznakow - wg ciebie to normalne Zurwenie ze od momentu jak mialem nabite 15 nieznakow na niejedno i bylem na przelomie poziomow i od tego czasu naexpilem lacznie 31 nieznakow ( czyli tyle ze powinienem miec juz doswa z duzym hakiem i byc o ok 10-13 minicech wyzej - jak wskazuje licznik) i uroslem tylko 2 minicechy i to nie razem "grupowo" tylko jedna po ok 22 nieznakach i druga minicecha po kolejnych 9 nieznakach???Wszyscy doswiadczeni gracze jakich pytalem o to uwazaja ze cos tu jest nie tak.

To postac zostala stworzona za czasow kiedy byla ta blokada - pozniej lezala zakurzona i niedawno zaczalem nia znow grac. Czy mozliwy jest jakis blad w postaci?? np ze nie zniknela ta blokada w tej postaci - czy takie blokady to kwestia globalna kodu arkadii a nie danej konfiguracji postaci.

Jestem poprostu zdesperowany bo dalsza taka gra nie ma najmniejszego sensu.
Nathan
Posty: 34
Rejestracja: 18 sie 2011 00:21

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Nathan »

Co stało się z bagnami koło Wstęgi? Zmieniła się komenda czy może teren zamknięty?
Zurwen
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 09:37

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Zurwen »

Chwilowo odpięty.
---
Już działa.
Ostatnio zmieniony 20 lis 2011 13:19 przez Zurwen, łącznie zmieniany 1 raz.
Do kontaktów z czarodziejami służy komenda ‚zglos’ (błąd/pomysl/mg).
Gleanevall
Posty: 258
Rejestracja: 13 sie 2011 21:08

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gleanevall »

Ughro pisze:Po drugie z tego co wypytalem bardziej doswiadczonych graczy to niejedno ma okolo 15 nieznakow, swoje okolo 20 nieznakow.
Kompletna bzdura i nieprawda, pewnie coś źle zrozumiałeś. Po pierwsze te liczby to około 50 (jeszcze więcej?), po drugie podcechy, postępy dają tylko bardzo przybliżone pojęcie o poziomie, bo taki był przecież zamiar nie pisania "masz 1492 PeDeki".
Ughro pisze:Jestem poprostu zdesperowany bo dalsza taka gra nie ma najmniejszego sensu.
Za bardzo się tym przejmujesz, przecież nie o to chodzi w tej grze.
Ughro
Posty: 3
Rejestracja: 20 lis 2011 02:07

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Ughro »

Ughro napisał(a):
Jestem poprostu zdesperowany bo dalsza taka gra nie ma najmniejszego sensu.

Za bardzo się tym przejmujesz, przecież nie o to chodzi w tej grze.
Aaa skoro nie o to no to cale szczescie. Uspokoiles mnie. Najwyrazniej pomylilem sie. Skoro expienie w tej grze ma zajmowac ponad 20h gry na przeciagu 4 dni aby zyskac dwie minicechy a nizsze poziomy maja po 50 nieznakow lub wiecej to faktycznie lepiej nie wierzyc reklamom.

Ciesze sie ze mnie oswieciliscie juz teraz. Bo faktycznie nie szukam gry w ktorej o taka paranoje chodzi.

Bardzo dziekuje za odpowiedzi i za uzmyslowienie pewnych schematow.

Powodzenia i dziekuje za wspolna gre.
Awatar użytkownika
Shulz
Posty: 96
Rejestracja: 09 lis 2011 16:05
Lokalizacja: Kraina Zgromadzenia

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Shulz »

Czy las kolo Tadrig w ktorym sie znajduje przedmiot z questa do wyznaniowki halflinskiej - Pielgrzyma, jest dostepny dla graczy? (Niedawnoi moglem tam byl wejsc a teraz juz nie).
Hunrim
Posty: 342
Rejestracja: 13 lip 2011 15:52

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Hunrim »

Czy dobrze rozumiem, że gracze, którzy założyli postać przed reformą doświadczenia z jakim się zaczyna ( to i owo) są uprzywilejowane w stosunku do postaci, które zostały założone po tym terminie? Mam wrażenie, że tak, ponieważ postać na to i owo ma wszystkie cechy po równo i niżej spaść nie może, natomiast postaci wcześniejsze od początku mogły grać z wyróżnionymi cechami bojowymi.
Awatar użytkownika
Vooks
Posty: 91
Rejestracja: 07 maja 2011 11:44
Lokalizacja: Kraina Zgromadzenia

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Vooks »

Re: Shulz

A sprawdzałeś czy to nie są sprawy pogodowe? Czy to nie jest to przejście zależne od pory roku? Przyznam się szczerze, że nie pamiętam, ale może chodzić o to.


Re: Hunrim

Tylko człowiek ma wszystkie cechy po równo jak zaczyna.
Co do samego systemu - osobiście wole dostać od razu to i owo niż tłuc się z żółtka. Jeśli nawet jest tak jak piszesz, to na wyższych poziomach, ta różnica w rozłożeniu statów (to że teoretycznie później ustawiłeś cechy), jest co raz mniejsza i dąży do zera.
Ostatnio zmieniony 20 lis 2011 15:21 przez Vooks, łącznie zmieniany 1 raz.
MAKE FOOD NOT WAR!
[*] BRAMA W MAHAKAMIE [*] - R.I.P. - Nie Zapomnimy!
Zablokowany