Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Pulp
Posty: 274
Rejestracja: 21 maja 2009 00:44

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Pulp »

Dalan pisze:Czy jest jakaś szansa na zwiększenie szansy, że rybka się nie zerwie bądź szybciej ją przyciągniemy? (czy jest to zależne od siły postaci?)
Jest to jedna z tych rzeczy, które są niemal niemożliwe do zmierzenia przez graczy, bez determinacji nieproporcjonalnej do wagi problemu. Jeżeli coś ma wpływ to zgaduję, że: cena/rodzaj wędki/kotwiczki/haczyka, rodzaj przynęty > łowiectwo > każda z cech prócz odwagi
Dalan pisze:Czy jak im dłużej łowie w jednym miejscu tym dłużej czekam na nową rybkę by porwała przynętę?
Wydaje mi się, że tak, ale jak wyżej, trudno zmierzyć.
Awatar użytkownika
Gerdia
Posty: 562
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gerdia »

Od rodzaju wędki, którą łowimy na pewno zależy jak często się ona połamie.
Jak ktoś był AJ-otowym wędkarzem to miał możliwość oceniania wytrzymałości wędki, a także zasobności łowiska.
Nie pamiętam jak to się miało do haczyków i kotwiczek.

Swoją drogą szkoda, że tego AJ juz nie ma. Może nie cieszył się popularnością, ale niektórzy chcieli go wytrenować :/

G. :evil:
Urodziłam się po to, żeby umrzeć
Ale urodze się jeszcze raz i wytrwam tak do konca świata.
Bo ja jestem duchem wiecznego przeczenia,
Choć ronie łzy, choć gniewam sie...
Inaczej postąpić nie umiem.
Dogid
Posty: 136
Rejestracja: 26 lis 2010 17:48

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Dogid »

Im bardziej licha tym większa szansa, ale sprawnie operujac nawet najtansza mozesz uzytkowac dlugi czas.

Tak. Wyłapiesz ryby i dluzej czekasz. Zabezpieczenie przed siedzeniem na kilku najlepiej ulokowanych lowiskach. Wymusza ganianie pomiedzy lowiskami.
Emes
Posty: 3
Rejestracja: 28 kwie 2011 21:22

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Emes »

Pojawiły się nowe ciekawe OPCJE, zachęcam do sprawdzenia.
Rennz
Posty: 546
Rejestracja: 12 sty 2010 17:09
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Rennz »

Poza nowymi opcjami zmieniły się też zasłony w trakcie walki (trzeba zasłaniać przed konkretnym przeciwnikiem). Nie było żadnej informacji na ten temat więc nie wiem czy to błąd (w pomocy wciąż zasłony są opisane tak jak działały do tej pory) czy powrót do starego stanu rzeczy (zanim usunięto konieczność podania przeciwnika w parametrze zasłony), ale dla pewności zgłosiłem globalny błąd.
Haern
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 14:03

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Haern »

I nie działa 'przestań walczyć', radzę uważać. Też zgłoszone.
Awatar użytkownika
Garlan
Posty: 34
Rejestracja: 05 lut 2011 17:31

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Garlan »

Najwyraźniej arka nie działa bez Cechu... ;)
Awatar użytkownika
Denea
Posty: 246
Rejestracja: 16 mar 2010 01:30
Lokalizacja: Legionowo

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Denea »

Ile lini moga posiadac maksymalnie ksiazki? Dzielic dzielo standardowo na 800 linii czy wrzucac jak leci? Zawsze sadzilem ze tak jak listy maks 800 a tu sie okazuje ze wiecej...
Ksiazki zawijaja sie wraz z opcja szerokosci ekranu czy pozostaja na standardowej szerokosci listow (80 znakow)?
Ujednolicono juz standard bibliotek czy nadal kazda jest odmienna od drugiej? Najnowsza chyba biblioteka w Val'kare prezentuje sie chyba nieco inaczej niz pozostale? Ktos z gory moglby sie wypowiedziec?
Ble... Ble? Ble!
Urs
Posty: 61
Rejestracja: 09 lis 2011 17:05

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Urs »

Czolem.
Przez prawie rok odgrywalem swoja postacia tragarza. Targajac nieludzkim wysilkiem (bo ogrzym) tony sprzetu do cechu. Wiadomo, zelastwo za zloty krazek ktory potem szedl do jednej ze skrytek/kont kupca (bo tak wedle ogrzego rozumku bezpieczniej). Teraz moje pytanie. Czy wraz z blokada cechy caly moj majatek (godziny pracy) przepadly czy po otwarciu cechu te pieniadze beda do odzyskania. Sadze ze nie tylko ja jestem w takiej sytuacji i sporo ludzi grajacych zbierajacych na szkolenie ma przyblokowana droge rozwoju.

Poprosze o odpowiedz ktoregos z kupcow.

I kolejne pytanie. Czy jest szansa na to ze cech kupiecki stanie otworem dla ogrow (bez wywazania drzwi)... nie mowie juz o samym zawodzie kupca (marzenia) baaa bojowy etat tez sobie daruje ale taki tragarz pelna geba na kontrakcie u kupcow z mozliwoscia wnoszenia sprzetu do srodka to juz jest cos) i niech mi nikt nie pisze ze moglem brac czlowieka...

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Morglum
Posty: 95
Rejestracja: 26 lut 2009 23:06

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Morglum »

Jak sie znajda tam rozsadni ludzie u wladz to mysle, ze bez problemu. Czy jako tragarz czy jako np ochroniarz. Jesli dawales kase konkretnemu kupcowi to pisz do niego o zwrot.
Zablokowany