Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Gotmir
Posty: 176
Rejestracja: 12 lut 2009 21:48
Lokalizacja: Bristol

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gotmir »

Hunrim pisze:Nie zgadzam się, można to sprawdzić na przykładzie uma pływanie. Na gp można go wytrenować na nieźle, ale tak ledwo ledwo na nieźle, dokładnie 42 treningi, czyli tylko o jeden więcej niż pobieżnie. Kiedy pijemy, um nie spada aż do poziomu wstawiony- wtedy spada do pobieżnie, a jeżeli to jest ledwo wstawiony, prawie graniczący z podpitym, nie zaobserwujemy już spadku uma, nawet o ten jeden trening. Stąd wniosek, że na podpitym już nie spada wcale, a na niższych tym bardziej. Zaznaczam, że podaję przykłady na krasnoludzie, może w innych rasach jest inaczej.

To widocznie rozne umy spadaja inaczej. Ja CI moge powiedziec ze parowanie spada juz na lekko podpitym.

parowanie mam 71 - doskonale (przedzial 71-80) i na koncowce lekko podpitego spada mi parry na znakomicie (przedzial 61-70)
"Każda mutacja musi mieć czas rozwoju. Najpierw jest taki mutant, taki mutant... A później taki duży mutant"- A.Kwasniewski
Meitner
Posty: 9
Rejestracja: 19 lip 2011 17:45

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Meitner »

Zawód mam tyle co ajotkę, ale mówię jakie są szkoły picia, i fakt ma to się na pewno do rasy, nie wiem jak AJ. Niziołkowi czy elfowi lepiej się nie upijać do mocno wstawionego, bo zręka słabsza niż jakby się podpił. Każdy ma inne podejście w sumie, trzeba wybrać.
Awatar użytkownika
Vae
Posty: 62
Rejestracja: 07 sie 2011 04:25

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Vae »

Jak w zyciu. jeden wypije 2 browary i nieprzytomny drugi 10 i niesmiertelny :)
Awatar użytkownika
Morglum
Posty: 95
Rejestracja: 26 lut 2009 23:06

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Morglum »

Z b. doswa do zwiedzil nieznakow +- 120.
Ja jestem zwolenniiem podpitego. Jak masz zawod i um broni wysoko to zreka do trafienia az tak nie potrzebna. Do tego jak masz zawod z defem tarczy to sila tu daje boosta. No i wytrzymalosc tez przyzwoicie podniesiona.
Jak zawod na unikach to bym sie dopiero zastanawial czy lekko podpity nie lepiej. Ale to jeszcze zalezy jaki lvl postaci i jakie moby tluczesz.
Vayn
Posty: 21
Rejestracja: 31 paź 2011 21:17

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Vayn »

Jak długo jest przystopowany exp bojowy dla nowej postaci?
Zgon zabiera expa z questów?
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Werbat »

Vayn pisze:Zgon zabiera expa z questów?
Teraz już (niestety) nie ma podziału expa na battle i quest :( Zatem zgon zabiera z jakiegokolwiek expa, bo to jeden typ tak naprawdę. Ale wydaje mi się, że istnieje jakiś tam minimalny poziom, poniżej którego spaść nie sposób.
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Vera
Posty: 3
Rejestracja: 20 paź 2011 03:10

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Vera »

Vayn pisze:Jak długo jest przystopowany exp bojowy dla nowej postaci?
Na moje - żadnych stopperów nie ma, plotki i pomówienia.
Gość

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gość »

Kiedyś był podobno taki stoper, ale już nie ma.
Zarbur
Posty: 13
Rejestracja: 06 wrz 2011 16:24

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Zarbur »

Dzieki za pomoc i sugestie, po wielu probach najlepiej expi mi sie na podpitym. (najszybsza regeneracja hp) - rasa krasnolud
Kalio
Posty: 2
Rejestracja: 26 kwie 2009 16:16

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Kalio »

Od pewnego czasu zbieram się do kolejnego powrotu do Arki (można powiedzieć, że prawdziwym graczem byłem dobre... 8-9 lat temu chyba, później były już tylko nieudane powroty), więc zapytam kontrolnie...

Skoro nie ma podziału na qexp i exp bojowy + nie ma brutalności i - z tego co zrozumiałem z ostatnich wypowiedzi - nie ma "stopera" spadku expa uzależnionego od ilości qexpa przykładowo, to... Skopanie w zamierzchłej przeszłości kilku większych zadań w zasadzie niczym wielkim obecnie nie skutkuje? (poza tym, że ma się po prostu nieco mniej expa za nie)

Pytam, bo jak już wracać, to raczej do postaci, która żyje na serwerze od początku tego wieku ;-)
Zablokowany