Drobne Pomysły

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Sara
Posty: 14
Rejestracja: 08 kwie 2011 01:12

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Sara »

Z zawodem trapera wytniesz dużo więcej, niż skórę zająca i daje on jakiś zarobek, chociaż może nie tak wielki, jak zielarz czy handlarz. Nie można zapomnieć, że jest on bardziej "bojowy" niż te dwa. Moim zdaniem wszystko jest z nim w porządku.
Awatar użytkownika
Ursa
Posty: 57
Rejestracja: 29 kwie 2011 18:02

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Ursa »

Moim zdaniem - skóry są zdecydowanie zbyt nisko cenione i odkupowane w skupie. Zważywszy, że na przykład zawód myśliwego nie jest zawodem bojowym, więc alternatywą powinnien być większy zarobek. :D
"Ni ma gorszyj bestyi na świcie, niżli uzbrojona krasnoludzka baba w pełnym galopie"
Haern
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 14:03

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Haern »

Drobny pomysł - otwórzcie gildie.
Hunrim
Posty: 342
Rejestracja: 13 lip 2011 15:52

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Hunrim »

Ursa pisze:Moim zdaniem - skóry są zdecydowanie zbyt nisko cenione i odkupowane w skupie. Zważywszy, że na przykład zawód myśliwego nie jest zawodem bojowym, więc alternatywą powinnien być większy zarobek. :D

Akurat przy myśliwym się nie zgodzę:

- Najlepsze tropienie i spostrzegawczość - bezcenny dla każdej drużyny, dostrzeże najlepszych ukrywaczy, wytropi każdego

- Najlepszy atak z zaskoczenia połączony z najlepszym ukrywaniem się i skradaniem - jeżeli wróg jest ciężko poraniony, to może się bardzo zdziwić, bez względu na zawód

- zielarstwo na tyle dobre, by znajdować bez problemu cenne zioła typu deliona, świetlik

Za to wybrakowany jest mimo wszystko moim zdaniem traper - zbyt mało się da zarobić w stosunku do możliwości bojowych innych zawodów AJ

Jeszcze na koniec taki mały płacz - można by pomyśleć o przywróceniu połączenia Nuln - Novigrad ? Aż się prosi, żeby takie wielkie miasto jak Nuln miało połączenie interkontynentalne/międzywymiarowe :)
Choć przyznam, że najbardziej mi zależy ze względów sentymentalnych, bo kiedyś wszystko byłó ładniejsze, lepsze i bardziej kolorowe :D
Awatar użytkownika
Ursa
Posty: 57
Rejestracja: 29 kwie 2011 18:02

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Ursa »

A ja głupia myslałam, że myśliwy jest od wycinania skór :D
"Ni ma gorszyj bestyi na świcie, niżli uzbrojona krasnoludzka baba w pełnym galopie"
Awatar użytkownika
Ilane
Posty: 371
Rejestracja: 11 mar 2010 19:15
Lokalizacja: Z krainy jednoroszcuf

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Ilane »

Ja mam taki mały pomysł nie wiem na ile łatwy do zakodowania. Czy nie można by dodać do każdego klubu/pochodzeniówki/stowarzyszenia/zawodu komendy: *zglos blad/pomysl? A skutkowałoby to tak jakby zgłoszeniem błędu/pomysłu w npcu dającym pochodzenie, zawód, etc.
Nie trzeba by było latać do npców za każdym razem jak się znajdzie jakąś literówkę, czy wpadnie na pomysł emota.
She dealt her pretty words like Blades —
How glittering they shone —
And every One unbared a Nerve
Or wantoned with a Bone —
Emily Dickinson 479
Zurwen
Posty: 756
Rejestracja: 13 lut 2009 09:37

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Zurwen »

Można zgłaszać globalny pomysł/błąd, albo pomysł/błąd w postaci. Trafi to do odpowiedniego czarodzieja tak czy inaczej.
Do kontaktów z czarodziejami służy komenda ‚zglos’ (błąd/pomysl/mg).
Gość

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Gość »

Fajnie by bylo moc przelac olej z jednej butelki do drugiej (dopelniac). Skoro mozna wlac olej do lampy, to czemu by nie mozna do innej butelki? zamiast targac 5 butelek w polowie pelnych, mozna by cale 2 lub 3.
Rouan
Posty: 32
Rejestracja: 08 gru 2009 11:09

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Rouan »

W pewnym temacie istnieje dyskusja odnośnie strażnicy na Ziemiach Czaszki, może lepszym pomysłem jest puszczenie tam patrolu mutantów, taki wypasiony patrol by trochę dokuczył chętnym na zwiedzanie ZC.
Taki patrol miałby blok 100% na przejście dalej do ZC ale puszczałby chętnych na wycofywanie się z takiego zwiedzania. Złożony z 6-8 jednostek, z ogłuszaniem, wytracaniem, świetnym zasłanianiem i walką w szyku, silnym specem bojowym, sprzęt średnie klasy aby nie kusiło mutantów aby ich wybijać :P.


Podobny patrol mógłby istnieć by bronić Imperium przed hordami Chaosu.
Tylko ten byłby dużo słabszy patrząc na możliwości bojowe jednych i drugich.

R.
Coronius
Posty: 778
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Coronius »

I z magią, łukami i na koniach.
Zablokowany