Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Jaqen
Posty: 3
Rejestracja: 10 sie 2011 09:59

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Jaqen »

Kilka pytan:

1. Czy przystępując do AJ jest nakładane jakieś ograniczenie expa na postać?
2. Czy mud zawsze podpowiada składnie komendy, czy czasami trzeba samemu wcelować w odpowiedni zapis? Chodzi mi o miejsca ukryte. Jestem w miejscu gdzie opis jednoznacznie podpowiada w jaki sposób należy się przedostać dalej, ale przy wpisaniu podanej komendy ( i kilku innych) nie wyświetla się żadna podpowiedz (np. Gdzie chcesz się przecisnąć?)
3. Czy umiejętności bojowe spadają?
4. Jak mi się coś przypomni to dopisze.
Awatar użytkownika
Morglum
Posty: 95
Rejestracja: 26 lut 2009 23:06

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Morglum »

1. Nie bezposrednio. Wraz ze wzrostem umow bojowych i twoich cech rosnie twoja sila bojowa i dostajesz mniej expa z mobkow ktore byly wczesniej dla ciebie np rowne a teraz sa juz duzo slabsze.
2. Powinna byc podpowiedz. Ale zdarzaja sie pewnie miejsca gdzie trzeba trafic cala komende.
3. Moga spasc tylko czasowo pod wplywem alku. Jak wypijesz za duzo to czesc umom spadnie, cechy tez sie zmeiniaja od alku. Zbadaj sobie jak.
Aha i spadaja w przypadku zmiany zawodu. Te ze starego zawodu beda powoli spadaly.
Hunrim
Posty: 342
Rejestracja: 13 lip 2011 15:52

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Hunrim »

1. W zasadzie nie, jednak, do oceny Twojej siły bojowej doliczane są bojowe umiejętności danego zawodu ( nawet jeżeli ich nie wytrenowałeś, a masz tylko taką możliwość) i ze względu na to zabijając potwora x , będziesz za niego dostawał mniej expa niż wcześniej, bo nie będzie już tak wysoko w stosunku do ciebie oceniany, ale da się to zniwelować, trenując umy na bieżąco i dobierając odpowiednie expowisko

2.Jeżeli dostajesz odpowiedź " słucham?" to mud nie ma pojęcia o co chodzi, jak jesteś blisko, najczęściej daje odpoowiedź. Napisz na priv o jakie miejsce chodzi, pomogę.

3. Nie

Pytanie ode mnie. Czy wprowadzono trenera gp, który uczy zielarstwa lepiej niż gnom z mahakamu. Niekoniecznie chodzi mi od razu o podanie miejsca
Ravlin
Posty: 1
Rejestracja: 16 sie 2011 22:54

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Ravlin »

1. Zachcialo mi sie zwiedzic wiezienie w Mari od zamknietego srodka i tu prosba o jakas podpowiedz bo chyba latwiej sie dostac niz wydostac :)
Bjoern
Posty: 58
Rejestracja: 19 maja 2009 16:32

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Bjoern »

Ravlin pisze:1. Zachcialo mi sie zwiedzic wiezienie w Mari od zamknietego srodka i tu prosba o jakas podpowiedz bo chyba latwiej sie dostac niz wydostac :)
Jeśli zostałeś zamknięty w celi, to musisz odsiedzieć swoje. (dawno nie siedziałem, ale to było chyba kilka godzin w RL)
Jeśli nie siedzisz w celi, to prędzej czy później sam wpadniesz na rozwiązanie. Generalnie jest to część zadania, więc podawanie gotowych rozwiązań na forum nie jest zbyt mile widziane.
Coronius
Posty: 778
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Coronius »

Dawno dawno temu dawało się jakoś przekupić strażnika.
Awatar użytkownika
Ismena
Posty: 4
Rejestracja: 12 lut 2009 22:32
Lokalizacja: Stargard Szczeciński/Poznań

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Ismena »

Coronius pisze:Dawno dawno temu dawało się jakoś przekupić strażnika.
Do tej pory się daje.
Mehlgart
Posty: 5
Rejestracja: 14 lip 2011 17:16

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Mehlgart »

Skoro siła bojowa i zarazem poziom zdobywanego expa jest liczona w przypadku AJ i zawodów na podstawie dostępnych umiejętności do wytrenowania, to czy z GP jest tak samo? Każdy ma tą samą wartość jeżeli chodzi o umy, bo każdy może wytrenować wszystko od razu, czy też jest to wartość wyliczana dynamicznie w zależności od tego co się wytrenowało?
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Herenvarno »

Ostatatni wniosek/pytanie jest prawidlowy/e.
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Rennz
Posty: 546
Rejestracja: 12 sty 2010 17:09
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Rennz »

Nie bardzo Herenvarno. Z tego co pisał Rafgart dawno temu siła bojowa liczona jest nie od tego co się wytrenowało, a od tego co można wytrenować. Wcześniej była liczona w zależności od tego ile się faktycznie wytrenowało, ale ze względu na np. nietrenowanie ciosu specjalnego (zwiększającego drastycznie siłę bojową) podczas szkolenia zawodu masowego zostało to zmienione.
Zablokowany