Płacze do Czarodziejów. Komentarze / Przemyslenia.

Archiwum zamkniętych tematów.
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Płacze do Czarodziejów. Komentarze / Przemyslenia.

Post autor: Herenvarno »

Topic założony z myślą o tym, by czasami, gdy ktoś chce skomentować pytanie które padło na forum, a kierowane było do Administracji czy Wizów, mógł swobodnie wypowiedzieć się w przykładowym temacie.
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Pytania do Czarodziejów. Komentarze / Przemyslenia.

Post autor: Herenvarno »

Jako pierwszy się odezwę bo samo pytanie kolegi Relika mną targnęło nieco.

Nikt nie powiedział ze świat jest czarny i biały, swiat arki do takiego nie należy. Skoro masz pewność iz Sigmaryta ma mutacje, pewnikiem jest szpiegiem MC? Czy kodowo chcesz zakazać opcji faktycznego szpiegowania? "Podwójnego Agenta" oskarż publicznie, niech odbędzie się sąd na arce i niech spalą go na stosie.
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Gość

Re: Pytania do Czarodziejów. Komentarze / Przemyslenia.

Post autor: Gość »

Relik:
Obstawiam, że ze wszystkich gildii poza jedna natychmiast wylatujesz za shorta mutant. Szczególnie z tych, które z chaosem się zmagają.
No i mutacje to jednak większy kłopot niż bonus. Trochę zabawy z ukrywaniem tego jest.
Co innego jakieś tymczasowe częściowe mutacje, których można się łatwo nabawić (np. walcząc z chaosem), ale i łatwo pozbyć...

edit:
Ale z drugiej strony Stary Świat jest przesiąknięty chaosem, więc jak jakiś mutek ma tyle jaj, żeby ukrywać swoje mutacje i łazić z DS, to czemu nie. Tylko ubarwia grę. Szczególnie jak zauważą, gdy wchodzi do gry :mrgreen:
Rennz
Posty: 546
Rejestracja: 12 sty 2010 17:09
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Płacze do Czarodziejów. Komentarze / Przemyslenia.

Post autor: Rennz »

Zakładam, że Relikowi chodzi raczej o to, że spora część graczy po tzw. jasnej stronie mocy przyznaje się otwarcie do posiadania mutacji, której nie zbijają tylko przez własne lenistwo (tj. brak chęci na podrzucenie złomu do urny).

Były Mistrz Zakonu ginący od ochrony pewnej faktorii za widoczne mutacje, zmutowani najemnicy czy gladiatorzy to niestety aktualnie całkowicie normalny stan - problem jest tylko taki, że za same mutacje (które można ukryć) nikomu nic nie grozi tak z poziomu systemu jak i z poziomu innych członków gildii, którzy dają na to po prostu ciche przyzwolenie ('Oj zmutował się, ale jakoś to będzie - w końcu Sigmar pozna swoich').
Grrid
Posty: 158
Rejestracja: 15 lut 2009 20:05

Re: Płacze do Czarodziejów. Komentarze / Przemyslenia.

Post autor: Grrid »

Tylko jak krasnoludy z Gor np maja sie dowiedziec czy ktorys ich sojusznik ma mutacje? Ja moge wiedziec ze niegubienie sie w burzy swiadczy o mutacji, ale juz moja postac jak ma sie o tym dowiedziec? O ataku w faktorii tez nic nie wiem. W gorach swego czasu lamacze atakowali nawet ukryte mutacje i to bylo fajne, nie wiem jednak czy nadal to robia. Nie mniej jednak podzielam zdanie poprzednikow co do tego jak jest i jak powinno byc. Mi sie sytuacja nie podoba ale niewiele moge z nia zrobic.

ps. Kto to Relik?
Rennz
Posty: 546
Rejestracja: 12 sty 2010 17:09
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Płacze do Czarodziejów. Komentarze / Przemyslenia.

Post autor: Rennz »

Grrid:

Rozumiem, że w przypadku całkowitego niemieszania światów można by tak powiedzieć, ale wydaje mi się, że po prostu się tym zasłaniasz bo tak ci jest wygodnie. Tak samo było kiedy Grung łaził w szacie z Saurgla, albo magicznym sposobem zdobył klucz do więzienia w Quenelles (do czego trzeba zabić naczelnika więzienia o czym dobrze wiecie). Dlatego też 'płacze' te nie są skierowane do graczy tylko do Czarodziejów, którzy mają szersze pole widzenia i nie mają potrzeby czy konieczności się czymkolwiek zasłaniać.

A co do PS - to też bardzo dobre pytanie.
Grrid
Posty: 158
Rejestracja: 15 lut 2009 20:05

Re: Płacze do Czarodziejów. Komentarze / Przemyslenia.

Post autor: Grrid »

Wierz mi Wojtek, ze chcialbym moc sprawdzac w sensowniejszy sposob czy dana postac ma mutacje czy nie, niz poprzez np rozbieranie jej.

Masz prawo uwazac moje podejscie za wygodne, ale masz tez racje - odrozniam swiaty. Grunga w szacie nie widzialem, a w przypadku klucza to nie wiem skad mieli go w Nuln, tak samo jak nie wiedzialem wtedy skad go mozna w ogole pozyskac. Dalem sie zrobic jak dziecko pozwalajac zamknac cala druzyne w wiezieniu.
Torgen
Posty: 405
Rejestracja: 13 lut 2009 12:23

Re: Płacze do Czarodziejów. Komentarze / Przemyslenia.

Post autor: Torgen »

A i nie zawsze mozna wierzyc w to co na kanalach ircowych ludzie pisza. Wiem to z wlasnego doswiadczenia bo czesto takie pierdoly ludziom wstawiam ze potem sie za glowe ze smiechu lapie jak sluchacze w to wierza. Wiec ciezko z tym jest. Ale w takich miejscach jak twierdze krasnoludzkie, las loren czy zamek sigmara to nawet najmniejsza mutacja ukryta czy nie nie powinna miec racji bytu. I npce powinny za to atakowac od strzala.
Gość

Re: Płacze do Czarodziejów. Komentarze / Przemyslenia.

Post autor: Gość »

W Loren atakują nawet zanim pojawi się mutacja. Trochę przesada, mogłoby być np. za poziom zmutowania => 2 minimuty - ale wprowadzone właśnie we wszystkich tych trzech miejscach.

Wtedy, jak tylko zauważy się pierwszą mutę, to jest sporo czasu na zbicie (które zajmie max 20 minut)
Rennz
Posty: 546
Rejestracja: 12 sty 2010 17:09
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Płacze do Czarodziejów. Komentarze / Przemyslenia.

Post autor: Rennz »

Grrid pisze:(...) a w przypadku klucza to nie wiem skad mieli go w Nuln, tak samo jak nie wiedzialem wtedy skad go mozna w ogole pozyskac. (...)
Paweł proszę cię - nie rób ze mnie większego idioty niż jestem w rzeczywistości. Mogłeś nie wiedzieć skąd go mają, ale z pełną premedytacją nawet o to nie zapytałeś, bo (tak jak napisałem wyżej) było to dla ciebie wygodniejsze.

Torgen:
A jak widać jest wręcz przeciwnie, a że nikt z szefostwa gildii nic z tym nie robi to pojawił się ten temat na forum.
Zablokowany