Dyskusja o wiedzminach (koniach, lukach, magii itp)

Forum wieści z Arkadii.
Hunrim
Posty: 342
Rejestracja: 13 lip 2011 15:52

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Hunrim »

Wracając jeszcze do tematu wiedźmina, to uważam, że stworzenie takiej gildii nie spowodowałoby, że nagle zaczęliby sami wiedźmini po arce biegać. Nie mówimy o metinie czy innej Tibii, gdzie latają same dzieciaki ze zlasowanymi mózgami, tylko o dojrzałej społeczności graczy. Poza tym bycie w takiej gildii nie byłoby wcale takie proste. Można zapomnieć o PK, bo musiałaby być raczej neutralna - ograniczenie w zabijaniu niektórych npc, na przykład smoka, ze względu na kodeks honorowy. Myślę, że wielu ludziom szybko by się znudziło.

Przychylam się do zdania, które padło wcześniej, że bardzo brakuje wiedźminów i Nilfgaardu, zwłaszcza na tle kilku gildii, bez których, moim zdaniem, ten mud by się obył. Wprowadzenie wiedźminów miałoby też aspekt marketingowy. Teraz jest wielki boom na wszystko, co zawiera słowo wiedźmin. Mój brat ma stronę ze starymi grami i nawet jakaś stara, prymitywna przygodówka o wiedźminie jest pobierana nawet do 100 razy dziennie.

I na koniec - gdzie mniej więcej powinienem szukać tego wiedźmińskiego medalionu? Na razie nie spotkałem żadnego posiadacza.
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Rafgart »

Hunrim pisze:Nie mówimy o metinie czy innej Tibii, gdzie latają same dzieciaki ze zlasowanymi mózgami
Gorzej, mowimy o Arkadii. Dlatego tez powinienes z gory okreslic, czy tacy wiedzmini beda czescia 'dobrej' lub 'zlej' strony mocy. Tylko wtedy nie dojdzie do zamieszania na bilansie zgonow i nie bedzie trzeba modyfikowac skryptow!
Buluar
Posty: 607
Rejestracja: 12 lut 2009 21:49

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Buluar »

Sluszna uwaga Czarodzieja Rafgarta, wszak wiedzmini jakby nie patrzec to...mutanci, a zaden mutant nie uchroni sie przed gniewem Sigmara Mlotodzierzcy!



Do kretynow:
Tak wiem, ze ciezko wrzucic do jednego worka isztarowskiego wiedzimina z mrocznym sluga chaosu.
Każde społeczeństwo dzieli sie na trzy warstwy. Ludzi nieruchomych, ludzi ruchomych i tych, którzy poruszają innymi.

Abraham Lincoln
Amavandrel
Posty: 82
Rejestracja: 23 mar 2009 07:29

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Amavandrel »

Hunrim pisze:Można zapomnieć o PK, bo musiałaby być raczej neutralna - ograniczenie w zabijaniu niektórych npc, na przykład smoka, ze względu na kodeks honorowy. Myślę, że wielu ludziom szybko by się znudziło.
Nie wyobrazam sobie gildii elitarnej, ktora z zalozenia ma byc neutralna i nie wiklac sie w PK. Nie na arce, gdzie 90% graczy szybciej jest w stanie wyslac komendy: 'zabij drugiego przypadkowego stojacego gracza;przelam obrone drugiego przypadkowego stojacego gracza;wskaz drugiego przypadkowego stojacego gracza;rozkaz druzynie zabic drugiego przypadkowego stojacego gracza' niz chocby 'popatrz chlodno'.

Zacznij moze od zebrania graczy w postaci nieformalnego klubu, tak powstalo czesc gildii na arce. Mysle, ze latwiej bedzie w ten sposob przekonac graczy (przede wszystkim tych, ktorym zmiany nie podobaja sie tak z zalozenia) i wizow, zwlaszcza jesli klub bedzie sprawnie funkcjonowal i wnosil cos do swiata.
Awatar użytkownika
Orling
Posty: 77
Rejestracja: 15 mar 2009 23:50

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Orling »

Hunrim pisze:Można zapomnieć o PK, bo musiałaby być raczej neutralna - ograniczenie w zabijaniu niektórych npc, na przykład smoka, ze względu na kodeks honorowy.
Nie ograniczajmy wiedźminów do Geralta.
Hunrim
Posty: 342
Rejestracja: 13 lip 2011 15:52

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Hunrim »

Nie ograniczam, kodeks honorowy obowiązywał wszystkich wiedźminów.
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Rafgart »

Z tego co pamietam, to Geralt sam go sobie wymyslil (jest tam chyba pewna niekonsekwencja u Sapkowskiego).

Niezaleznie od tego miejscem na dyskusje o wiedzminach powinien byc jakis inny temat na forum.
Awatar użytkownika
Paulie
Posty: 527
Rejestracja: 12 lut 2009 21:15
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Paulie »

Rafgart pisze:
Hunrim pisze:Nie mówimy o metinie czy innej Tibii, gdzie latają same dzieciaki ze zlasowanymi mózgami
Gorzej, mowimy o Arkadii. Dlatego tez powinienes z gory okreslic, czy tacy wiedzmini beda czescia 'dobrej' lub 'zlej' strony mocy. Tylko wtedy nie dojdzie do zamieszania na bilansie zgonow i nie bedzie trzeba modyfikowac skryptow!
Mam nadzieje, ze to notka mocna iroczna, w przeciwnym wypadku naprawde musisz oceniac nas, graczy, bardzo nisko!
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.


<@thran> jakby postac miala byc odbiciem gracza sin gralby w kz
Awatar użytkownika
Hefren
Posty: 11
Rejestracja: 13 maja 2009 09:29
Lokalizacja: Komorka pod schodami

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Hefren »

Hunrim: A czytales sage? Tak jak napisal Rafgart, nie istnialo nic takiego jak odgornie przyjety wiedzminski kodeks honorowy. Kazdy wiedzmin mial (badz nie, gwoli swojego widzimisie) jakis tam kodeks, ktory adaptowal do wlasnych celow. Jako, ze Geralt byl zbyt miekki, zeby zabijac mimiki, driady czy inne smoczydla, wykrecal sie wyimaginowanym kodeksem od podjecia sie zlecenia. Proste i wygodne.

Co do samego klubu, jestem podobnego zdania, ktore wyrazilo juz kilka osob przede mna. Obecne mechanizmy i przedmioty pozwalaja na odgrywanie w zasadzie jakiejkolwiek postaci, wlaczajac w to wiedzminow. Trzeba tylko ruszyc glowa i poerpegowac, a nie skomlec o jakies coraz to nowsze dodatki, ktore imho moglyby przyczynic sie tylko do zalewu arkadii fala wiedzminskich niedojdow.

Suma sumarum: Zdecydowane NIE dla jakichkolwiek nowych mechanizmow Kwestii Wiedzminskiej!
Seks jest jednym z dziewięciu powodów reinkarnacji. Pozostałych osiem jest bez znaczenia.
Arcadio
Posty: 20
Rejestracja: 24 maja 2009 21:06

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Arcadio »

re: up

Odgrywam Nilfgaardczyka, mam pochodzenie odkad sie tylko pojawilo. Nie jest latwo a wiec z tym, ze erpeg wystarczy to gruba przesada.
ODPOWIEDZ