Sen postaci - wypoczynek podczas wylogowania.

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.

Czy postać powinna w racjonalny sposób wypoczywać podczas snu (wylogowania)?

Czas głosowania minął 03 maja 2011 15:17

Tak, zgadzam się z tą propozycja
6
50%
Tak, ale propozycja w tym kształcie jest do kitu
0
Brak głosów
Nie, to zupełna bzdura
3
25%
Nie mam zdania - nie obchodzi mnie to
3
25%
 
Liczba głosów: 12

Visborg
Posty: 406
Rejestracja: 15 maja 2009 03:09

Re: Sen postaci - wypoczynek podczas wylogowania.

Post autor: Visborg »

Zumberto trafił w samo sedno. Jeśli bycie wylogowanym - z racji snu, miało by pozwalać postaci się regenerować, domagam się prawa do okradnięcia, zabicia, zgwałcenia śpiącej postaci!

Co więcej, w ramach powracającego WPUAŻu proponuję aby regeneracja z ledwo żywego trwała przynajmniej arkowy miesiąc, jeśli nie kilka, a zioła przyspieszały zdrowienie dopiero po kilkudniowym regularnym stosowaniu.
Awatar użytkownika
Khristoff
Posty: 191
Rejestracja: 13 lut 2011 09:30
Lokalizacja: Inis Ard Skellig

Re: Sen postaci - wypoczynek podczas wylogowania.

Post autor: Khristoff »

To tylko propozycja, sonda i temat jest po to żeby poznać opinie innych graczy.

Niestety niezbyt fortunnie umieściłem ten temat w wieściach, zamiast w banku pomysłów.
Proszę więc administratora o przeniesie tematu do banku pomysłów.
Może nie zrobimy więcej niż jesteśmy w stanie, ale postarajmy się, żeby to nie było dużo mniej.
— Andrzej Sapkowski "Pani Jeziora"
Zumberto

Re: Sen postaci - wypoczynek podczas wylogowania.

Post autor: Zumberto »

Chyba nie napisałem dość ważnego zdania.
Nie chodzi o to, że ten konkretny pomysł jest zły.
On ma swoje plusy szczególnie dla osób grających okazyjnie i sam w sobie pomysł i rozumiem i nie potępiam.

Chodzi o to, że ten pomysł wprowadzony do gry byłby pewnym złamaniem zasady, które zbliży Arkę w stronę gier typu wspomnianego Ogame.
Nawet dobry pomysł ale zmieniający status postaci w trybie offline sprawia, że moja postać "gra nadal" nawet jak ja w rl jestem w robocie/na uczelni/na wakacjach.

Tworząc taki precedens:
Mam kasę na koncie w banku. Dlaczego nie miałaby "pracować" jak jestem wylogowany. Czas leci. Niech mi rosną odsetki.
Um gornictwo jak kilka innych charakterystyk spada podczas gry nie rozwijany. Dlaczego ktoś budząc się po miesiącu nie grania dalej ma mieć go na niezle skoro nie kopal przez miesiąc? Niech mu spadnie do zera.

Celowo podaję przykłady na plus i minus. Po prostu zasada: jak gram - to gram, jak daję zakoncz - to gra się koczy, to bardzo normalizuje podejście do arka vs rl. I nawet jak proponowana zmiana ma sens to postać moim skromnym zdaniem po komendzie zakoncz powinna zostać zamrożona.

Zumb
Jaques
Posty: 86
Rejestracja: 13 lis 2010 23:16

Re: Sen postaci - wypoczynek podczas wylogowania.

Post autor: Jaques »

A ja, choc zdanie me z czego zdaje sobie sprawe, nie jest zbyt powazane w kregach ze tak powiem decyzyjnych, uwazam ze ten pomysl jest idiotyczny. I wrecz niesprawiedliwy. Minimum hardcoru musi byc zachowane.
Jestes w swiecie, jesz, odpoczywasz, expisz itd. Wylogowujesz sie, znikasz. Koniec kropka.
Awatar użytkownika
Pier
Posty: 205
Rejestracja: 21 paź 2010 16:19

Re: Sen postaci - wypoczynek podczas wylogowania.

Post autor: Pier »

Khristoff pisze:Nie wiem jaki w tym widzisz, przekręt.
U pewnego npca, za 3PLN możesz w niecała minutę wyleczyć postać od 1 do full hp.
Mhm, pewnie na Skellige. :twisted:
Nie mam nic do korsarzy, wręcz mam Was za ulubionego wroga, szczególnie obecną ekipę. To nie zmienia faktu, że Skell od dawien dawna było wylęgarnią przekrętów, więc trudno mi się pozbyć wrażenia, że coś tu jednak śmierdzi. Wporzo niech się ktoś z Was zwizuje i to zakoduje, obecnie koderów nie jest zbyt wiele i mimo, że pomysł brzmi dobrze, przynajmniej od strony idealistycznej, to jest mase ważniejszych rzeczy do zakodowania.

Pozatym niby pole do przekretów dla wszystkich, ale te Wasze statki... coś mi tu cuchnie, no nie kazujcie mi być naiwnym idiotom :P
Emes
Posty: 3
Rejestracja: 28 kwie 2011 21:22

Re: Sen postaci - wypoczynek podczas wylogowania.

Post autor: Emes »

Pier pisze: Mhm, pewnie na Skellige. :twisted:
To nie tam.
Adamson
Posty: 29
Rejestracja: 28 kwie 2011 22:01

Re: Sen postaci - wypoczynek podczas wylogowania.

Post autor: Adamson »

Witam.
W zasadzie - Koniec, czy też zakończ, to inna komenda, od śpij, albo wypoczywaj.
Komendy śpij, albo odpoczywaj używane są w mudach typowo bitewnych, na których, prócz bijatyki niewiele się dzieje.
Taki sen pomaga się regenerować, ale cały czas wiemy, co się dzieje z naszymi postaciami.
Skoro zakończenie ma byćsnem regenerującym, wygładzającym nas, ITD., to taka postać powinna gdzieś się znajdować, bo jak to sobie leży niby, ale tak naprawde to nikogo nie ma. :-)
To może lepiej umożliwićpoprostu sen jako taki - zresztą chyba nadal dostępny w pewnym miejscu, (z tym, że zacznie nas regenerować) ale nie będący tym samym co zakończ?
Cóż, wkońcu w wiedźminie, czy Warhammerze mogli spaćw środku lasu, i czasem udawało im się przeżyć :)
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Khristoff
Posty: 191
Rejestracja: 13 lut 2011 09:30
Lokalizacja: Inis Ard Skellig

Re: Sen postaci - wypoczynek podczas wylogowania.

Post autor: Khristoff »

Pier: Masz klapki na oczach jak przysłowiowy koń. Nawet nie kryjesz swojej stronniczości nie ważne co jest proponowane, ważne dla Ciebie kto proponuje - zupełnie jak na Wiejskiej :-)

Widać błąd, że napisałem ten post z konta znanej postaci.
Na skellige to by się nam akurat do niczego nie przydało, pisząc to myślałem raczej o innych - głównie nie zgildiowanych, którzy nie maja gdzie w świętym spokoju odpocząć.
Zakodowanie takiego mechanizmu, gdyby administracja uznała go za słuszny nie powinno zająć więcej niż 15 min - większy kłopot sprawił by drużynie aob niż koderowi.

Kiedy czytam ostatnie komentarze, dochodzę do wniosku, że należało by raczej postulować by postać logowała na tej samej lokacji na której zakończyła :-)

Widzę po sondzie i komentarzach, że pomysł nie przypadł do gustu szerszemu gronu graczy. Trochę jestem zaskoczony, ale dało mi to do myślenia.
Może nie zrobimy więcej niż jesteśmy w stanie, ale postarajmy się, żeby to nie było dużo mniej.
— Andrzej Sapkowski "Pani Jeziora"
Zumberto

Re: Sen postaci - wypoczynek podczas wylogowania.

Post autor: Zumberto »

Khristoff pisze: Kiedy czytam ostatnie komentarze, dochodzę do wniosku, że należało by raczej postulować by postać logowała na tej samej lokacji na której zakończyła :-)
Na prawdę nie o to mi chodzi.
"zakoncz" to tylko mechanizm rozróżniający kiedy gram a kiedy nie gram. I tyle.

Są zmiany w trakcie wylogowania np. w ekwipunku. Ja to rozumiem. Nie idzie o totalny freez postaci. Chodzi o zasadę.
Jeśli wiek postaci leci tylko jak jestem "logon" i wtedy zmieniają się wszelkie charakterystyki. To czemu staż miałby nie lecieć podczas "snu".?
Postać gra w trybie online - wtedy ginie, odpoczywa, zdrowieje. A to co potocznie nazywamy "snem" jest tylko zwrotem, który ma w miarę w rpgowy sposób dać znać innym graczom, że grę kończymy.
Bo nie powiem przecież nie łamiąc dobrych zasad rpg, że "kończę" albo że się "wyloguję". Potocznie od dawna mówimy - idę się położyć.

Cytując klasyczne źródło, prosto z Arki:
> spij
Slucham?
> idz do lozka
Slucham?
> wal w kimono
Slucham?
> tnij komara
Slucham?
> odpoczywaj
Slucham?
> zasnij
Slucham?
> poloz sie spac
Nie widzisz tutaj zadnego miejsca, w ktorym moglbys sie polozyc...
> walnij na wyro
Slucham?
> '
W ostatniej chwili decydujesz sie nic nie mowic.
> zakoncz
Nagrywam postac.
Zdejmujesz z siebie biala lniana koszule.
Zdejmujesz z siebie skorzany trojskrzydly kapelusz.
Zdejmujesz otwarty plocienny podrozny plecak.
Do zobaczenia!
Kiedyś jeszcze było "Opuszczasz realny swiat"
Można pomyśleć np w banku opisów nad dodaniem mechanizmy snu. Ale niezależnego od "zakoncz".
"zakoncz" nie równa się "spij"

EOT
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2011 22:13 przez Zumberto, łącznie zmieniany 1 raz.
Dhogrin
Posty: 167
Rejestracja: 16 lut 2009 00:34
Lokalizacja: Konin / Poznań

Re: Sen postaci - wypoczynek podczas wylogowania.

Post autor: Dhogrin »

Kiedyś jeszcze było "Opuszczasz realny swiat"
"zakoncz" nie równa się "spij"

EOT
A nawet nadal jest, na zmianę z "Do zobaczenia!". :)
ODPOWIEDZ