Sen postaci - wypoczynek podczas wylogowania.

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.

Czy postać powinna w racjonalny sposób wypoczywać podczas snu (wylogowania)?

Czas głosowania minął 03 maja 2011 15:17

Tak, zgadzam się z tą propozycja
6
50%
Tak, ale propozycja w tym kształcie jest do kitu
0
Brak głosów
Nie, to zupełna bzdura
3
25%
Nie mam zdania - nie obchodzi mnie to
3
25%
 
Liczba głosów: 12

Awatar użytkownika
Khristoff
Posty: 191
Rejestracja: 13 lut 2011 09:30
Lokalizacja: Inis Ard Skellig

Sen postaci - wypoczynek podczas wylogowania.

Post autor: Khristoff »

Witam,
Chciałbym poruszyć temat wypoczynku postaci.

Obecnie stan wylogowania jest traktowany wprost jako save i load podczas logowania do gry. Logujemy się w karczmach i innych miejscach, gdzie nasza postać "spała". Tak to wszyscy traktujemy. Czy jednak rzeczywiście ma to przełożenie na stan naszej postaci ? Zdecydowanie nie.
Po ponownym zalogowaniu, nasza postać jest w dokładnie takim stanie w jakim zakończyliśmy rozgrywkę i co warto zaznaczyć nie ma znaczenia, czy postać była wylogowana kilka sekund czy kilka dni, miesięcy a nawet lat.
Z przyczyn oczywistych rozpatrywanie wylogowania kilka miesięcy czy lat nie ma sensu, bo logowali byśmy się umierającym starym dziadkiem :-)
Jednak wydaję mi się logiczne i słuszne by uwzględniać czas wylogowania i traktować go "sen" kodowo.

Oczywiście nie może być tak, że relegowanie oznacza 'wyspanie się postaci'.
Nie mniej wydaję mi się słuszne w prosty sposób przełożyć czas wylogowania (snu) postaci na jej 'wyspanie' przy logowaniu.
Widział bym to np. tak:
Doba arkadiowa to ok 40 min na naszych zegarkach, więc idąc za tym przeliczeniem. Postać "śpiąca" owe 40min-1h, budzi się / loguje wyspana (przez co rozumiem ustawione full hp, full mana, zmęczenie 0, trzeźwa).
Oczywiście ta propozycja jest tylko obrazowym przedstawieniem zagadnienia, ustawienie odpowiednich wartości, czasów itp to już działka odpowiednich czarodziejów.

Zachęcam do dyskusji, tworzę też ankietę.
Może nie zrobimy więcej niż jesteśmy w stanie, ale postarajmy się, żeby to nie było dużo mniej.
— Andrzej Sapkowski "Pani Jeziora"
Rennz
Posty: 546
Rejestracja: 12 sty 2010 17:09
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Sen postaci - wypoczynek podczas wylogowania.

Post autor: Rennz »

Ankieta nie działa, nie ma opcji 'tesh bym się napił' i 'autor sondy jest gupi'. A pomysł mi się podoba (-:
Awatar użytkownika
Sigard
Posty: 145
Rejestracja: 20 gru 2009 12:40

Re: Sen postaci - wypoczynek podczas wylogowania.

Post autor: Sigard »

Khristoff pisze:Logujemy się w karczmach i innych miejscach, gdzie nasza postać "spała". Tak to wszyscy traktujemy.
Niekoniecznie wszyscy. Postacie wchodza do swiata Arkadii, nie zas budza sie w nim, byc moze nie bez powodu. :) Postac "jest" z graczem, w innym przypadku istnieje tylko potencjalnie, gdzies poza czasem i przestrzenia, dlatego nie podlega zadnym zmianom, nie starzeje sie itd. ;)
Khristoff pisze:Postać "śpiąca" owe 40min-1h, budzi się / loguje wyspana (przez co rozumiem ustawione full hp, full mana, zmęczenie 0, trzeźwa).

Wtedy powinna tez budzic sie glodna i spragniona... Ba, nawet umrzec z glodu podczas snu, jezeli trwal by on zbyt dlugo. :p
Tararni
Posty: 49
Rejestracja: 12 lut 2009 21:10

Re: Sen postaci - wypoczynek podczas wylogowania.

Post autor: Tararni »

Jak dla mnie to brakuje zdecydowanie "tesh bym sie napil"...
I bylaby to wg. mnie jedyna sensowna odpowiedz na tak postawione pytanie.
Dlaczego?
Bo nie wyobrazam sobie aby ktokolwiek z arkowiczow chcial sobie rzucac klody pod nogi. A tutaj jak dostaje cos, co nie ma zlych stron (czyt. nie jest zbalansowane) to kazdy sie na to zgodzi.
A to by bylo przeciez piekne pole do przekretow.
Przykladowo:
Mam 4 postacie:
loguje postac A.
Expie 10 minut (spada mi do ledwo hp)
wylogowuje postac A, loguje postac B
Expie 10 minut (spada mi do ledwo hp)
wylogowuje postac B, loguje postac C
Expie 10 minut (spada mi do ledwo hp)
wylogowuje postac C, loguje postac D
Expie 10 minut (spada mi do ledwo hp)
wylogowuje postac D, loguje postac A
Postac A, jako w pelni wypoczeta nadaje sie na ponownego expa!

Mowiac prosciej: Poki pomysl nie ma ZADNYCH zlych stron nie ma wedlug mnie mozliwosci aby ktos z wizow choc pomyslal o zakodowaniu. Niezaleznie od tego ile glosow bedzie na tak w tej ankiecie.
Szukasz nowego nalogu?
Spróbuj tego
Awatar użytkownika
Huggus
Posty: 238
Rejestracja: 12 lut 2009 21:13
Lokalizacja: Inis Ard Skellig

Re: Sen postaci - wypoczynek podczas wylogowania.

Post autor: Huggus »

dodać do tego 30 minutową przerwę między zmianą zalogowanej postaci, taka przerwa i tak chyba była kiedyś rozpatrywana
We shall fight on the beaches, we shall fight on the landing grounds,
We shall fight on the fields and in the streets, we shall fight in the hills.
We shall never surrender!


Większość ludzi wolała by umrzeć, niż myśleć. I tak zresztą robią.
Gość

Re: Sen postaci - wypoczynek podczas wylogowania.

Post autor: Gość »

Khristoff pisze:Postać "śpiąca" owe 40min-1h, budzi się / loguje wyspana (przez co rozumiem ustawione full hp, full mana, zmęczenie 0, trzeźwa).
Popatrz, a w realu po pracowitej nocy (40min-1h snu) budzisz się niewyspany (ledwo zywy, u kresu sil, wycienczony i z potwornym kacem) :P

Pomysł mi się nie podoba, bo nie za dużo daje poza możliwością do przekrętów.


odp na ponizej:
Sam czytaj ze zrozumieniem, Khristoffie.
Pierwszy akapit tego posta jest dosyć jaskrawie żartobliwy.
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2011 18:53 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Khristoff
Posty: 191
Rejestracja: 13 lut 2011 09:30
Lokalizacja: Inis Ard Skellig

Re: Sen postaci - wypoczynek podczas wylogowania.

Post autor: Khristoff »

Mimi czytaj ze zrozumieniem, 40 min w świecie arkadii to jest doba. Skoro się nie wysypiasz w dobę to idź do lekarza.

Owe 40 min to tylko rzucona liczba, już po przemyśleniu śmiało napiszę ze ten czas to min 2-3h na naszych zegarkach (nie arkadii, bo widzę że nie każdy rozróżnia czas arkadiowy od rzeczywistego.

Terenes: Nie wiem co widzisz złego w tym, chcesz sobie grać na 20 postaci -graj Twoja sprawa. Loguj się na nie co 4h i za każdym logowaniem będziesz wypoczęty, zdrowy, trzeźwy .....
Czas jaki by był wymagany na pełne wypoczęcie to jak już pisałem wyżej kwestia ustalenia przez odpowiednie osoby z drużyny aob - gdyby pomysł się spodobał w gronie kreatorów.
Nie wiem jaki w tym widzisz, przekręt.
U pewnego npca, za 3PLN możesz w niecała minutę wyleczyć postać od 1 do full hp.
Może nie zrobimy więcej niż jesteśmy w stanie, ale postarajmy się, żeby to nie było dużo mniej.
— Andrzej Sapkowski "Pani Jeziora"
Belmaras
Posty: 7
Rejestracja: 29 maja 2009 08:54

Re: Sen postaci - wypoczynek podczas wylogowania.

Post autor: Belmaras »

Huggus pisze:dodać do tego 30 minutową przerwę między zmianą zalogowanej postaci, taka przerwa i tak chyba była kiedyś rozpatrywana
Przyjmijmy, że mam jedną aktywną postać i resztę ktorymi gram sporadycznie. Dlaczego po kilku godzinach expa pierwsza postacią miałbym czekać pół godziny, aby móc zalogować się na chwilkę inną postacią dla sprawdzenia poczty lub tylko po to aby nie zostala skasowana podczas czystki? Co z tymi, ktorym na jakiś czas zerwie polączenie i zostana wylogowani z automatu?
Moim zdaniem ten pomysl jest kiepski.
Rennz
Posty: 546
Rejestracja: 12 sty 2010 17:09
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Sen postaci - wypoczynek podczas wylogowania.

Post autor: Rennz »

Uzależnić odpoczywanie od zalogowania się jakąkolwiek postacią z konta i problem mamy rozwiązany (bez blokowania przelogowania się na inne postacie itp.).
Awatar użytkownika
Tengel
Posty: 18
Rejestracja: 10 kwie 2011 11:42

Re: Sen postaci - wypoczynek podczas wylogowania.

Post autor: Tengel »

Też bym się napił :shock:


Zbędne udogodnienie. W końcu po wylogowaniu opuszczasz ten świat, a więc Twoja postać wisi gdzieś między życiem, a śmiercią. To nie cukierkowe diablo.
vita sine libertate nihil est

Nie wdawaj się w dyskusje z idiotą. Ściągnie Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.
ODPOWIEDZ