Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Eltan
Posty: 20
Rejestracja: 22 wrz 2010 19:14

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Eltan »

Gerdia pisze:Przesadzacie.
Z "trudniejszymi" problemami odsyłacie z kwitkiem i tekstem 'zapytaj na arce'
a tak banalna rzecz, która wymaga jedynie przebiegnięcia się po sklepach podajecie jak na tacy.

G. :twisted:
Popieram.

Na cholere dajecie tutaj kolejne konkretne rozwiazanie i to prostej rzeczy. Dostal odpowiedz ze mozna, to niech cos zrobi.

Potem jest taka sytuacja, ze na Arce mamy 1. starych wyjadaczy-napierdalaczy i 2. nieliczny nowy czy tez troche odgrzewany ( ludzie ktorzy kiedys grali i teraz wracaja ) narybek, ktory 'powiedz' i 'ob' uzywa raz od swieta i generalnie nie bardzo wie po co sa poczty poza tym ze bierze sie na nich paczki.

Z grupa 1. wiele sie nie zrobi, sa jacy sa, ale z 2. jeszcze moze cos byc.
E.
Aylett
Posty: 18
Rejestracja: 11 lut 2011 21:01

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Aylett »

Jest jeszcze taka grupa, ktora nie wie nawet, ze mozna brac paczke z poczty i na niej zarobic a ma b doswa np i trzy dni na liczniku ;)
Arvak
Posty: 87
Rejestracja: 21 lut 2010 13:08

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Arvak »

Mam pytanie odnośnie naliczania stażu.

Jak wiadomo co tydzień wskakuje nowa pula treningów po "wyrobieniu" x godzin...
Jak wygląda x w ramach zawodu AJ, a jak wygląda x w ramach zawodu masowego?
czy jest to wciąż ten sam czas?

Ile trzeba siedzieć w AJ, aby treningi zawodu masowego były dostępne na full od ręki? (gdzieś obiło mi się o uszy, że przy dostępnym zawodzie masowym można go mieć na max po upływie około 6 mc-y, warunkiem jest oczywiście wyrabianie owego x - ale nie wiem czy to prawda, proszę o weryfikację :) )
Vrust
Posty: 13
Rejestracja: 17 lut 2011 09:56

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Vrust »

Arvak pisze:Mam pytanie odnośnie naliczania stażu.

Jak wiadomo co tydzień wskakuje nowa pula treningów po "wyrobieniu" x godzin...
Jak wygląda x w ramach zawodu AJ, a jak wygląda x w ramach zawodu masowego?
czy jest to wciąż ten sam czas?

Ile trzeba siedzieć w AJ, aby treningi zawodu masowego były dostępne na full od ręki? (gdzieś obiło mi się o uszy, że przy dostępnym zawodzie masowym można go mieć na max po upływie około 6 mc-y, warunkiem jest oczywiście wyrabianie owego x - ale nie wiem czy to prawda, proszę o weryfikację :) )
Te 25% zawodu masowego od ręki to na 99% max który możesz wyidlować w AJ
Zorrid
Posty: 168
Rejestracja: 22 lut 2010 21:47

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Zorrid »

Eltan pisze:
Gerdia pisze:Przesadzacie.
Z "trudniejszymi" problemami odsyłacie z kwitkiem i tekstem 'zapytaj na arce'
a tak banalna rzecz, która wymaga jedynie przebiegnięcia się po sklepach podajecie jak na tacy.

G. :twisted:
Popieram.

Na cholere dajecie tutaj kolejne konkretne rozwiazanie i to prostej rzeczy. Dostal odpowiedz ze mozna, to niech cos zrobi.

Potem jest taka sytuacja, ze na Arce mamy 1. starych wyjadaczy-napierdalaczy i 2. nieliczny nowy czy tez troche odgrzewany ( ludzie ktorzy kiedys grali i teraz wracaja ) narybek, ktory 'powiedz' i 'ob' uzywa raz od swieta i generalnie nie bardzo wie po co sa poczty poza tym ze bierze sie na nich paczki.

Z grupa 1. wiele sie nie zrobi, sa jacy sa, ale z 2. jeszcze moze cos byc.
E.
Dlatego zapytałam czy jest, reszty dowiedziałem się na arce - po niewczasie przeczytałem tutaj.Z jednej strony się zgadzam, z drugiej, bez przesady. Jak ktoś zupełnie nowy będzie szukał na przykład butów do misji z Deluvianem ( kiedyś nie zawsze było wcale tak łatwo je znaleźć w imperium, nie wiem jak jest teraz), a Wy mu każecie przeszukiwać cały świat, gdzie może jeszcze dwa razy po drodze zginie, to raczej wątpię, żeby kogokolwiek to zachęciło - nie dlatego, że na początku nie należy poznawać swiata nawet kosztem częstych zgonów - należy,ale robienie sekretów z byle pierdółki to też przesada. Bo skoro z takim drobiazgiem takie halo, to co potem - nikt się nie pyta o magiczną zbroję czy broń przecież.
Już nie wspomnę, że nie raz widziałem nowego, który był znajomym znajomego i bez pytania miał wszystko na tacy, więc nie róbmy afery jak ktoś pyta o kompas czy inną bzdurę.
Żądamy godnych stawek dla łapaczy zwierząt!
Awatar użytkownika
Gerdia
Posty: 562
Rejestracja: 12 lut 2009 22:38

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gerdia »

To, że ktoś pyta nie jest samo w sobie złe, po to jest ten temat.
Ale sposób odpowiedzi co niektórych pozostawia nieco do życzenia.

Jakby nie można było napisać: Tak można, poszukaj w odpowiednich sklepach.

Cóż ...wiać nie można i trzeba 'wychowywać' pokolenie nieporadnych graczy, którzy będą
mieli pretensje, że na forum nie udzielono im odpowiedzi na pytanie jakiego koloru jest biały
maluch.

Rozumiem, że są pewne kwestie, z którymi młodzi mają problem i należy im udzielić pomocy,
ale bez przesady, akurat przykładowy kompas nie jest czymś czego przy odrobinie chęci i wskazówek nie da się odnaleść samemu.

G. :twisted:
Urodziłam się po to, żeby umrzeć
Ale urodze się jeszcze raz i wytrwam tak do konca świata.
Bo ja jestem duchem wiecznego przeczenia,
Choć ronie łzy, choć gniewam sie...
Inaczej postąpić nie umiem.
Gość

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Gość »

Ja uwazam ze przesadzacie z tym 'poszukaj na mudzie' - jezeli ktos pyta tutaj to zakladam ze juz poszukal na mudzie, zapytal kogo mogl ale nie udalo mu sie znalezc rozwiazania, ew. jest zbyt leniwy by go szukac i po prostu oczekuje konkretnej odpowiedzi. Owszem, jest to prosta rzecz, ale w gruncie rzeczy czasochlonna - kto nie wierzy niech obskoczy wszystkie sklepy w poszukiwaniu tego durnego kompasu - wydaje mi sie ze byloby to kilka(nascie) godzin dla kazdej z domen, a co jesli uchowajcie Bogowie taki gracz go przeoczyl, albo okazalo sie ze wszystkie kompasy sa wykupione? Owszem, odnalezienie go samemu daloby nieco satysfakcji, ale trudno powiedziec zeby to dawalo nie wiadomo jaki bonus. Samo szukanie w Gelibolu tez w gruncie rzeczy nie jest latwe z tymi zwijajacymi sie/rozkladajacymi straganami. Nie jest moim celem 'wychowywanie' wyjadaczy czy ciamajd, w gruncie rzeczy malo mnie interesuje ktorych bedzie wiecej na mudzie, po prostu jesli ktos prosi o pomoc, pyta o cos co wiem to pomagam. Czy nalezy winic te osoby, ktore maja mala wiedze o mudzie, ale maja wysokie poziomy w krotkim czasie? Oczywiscie ze nie, po prostu zrozumieli jeden aspekt gry, z czasem byc moze zdobeda ta jakze cenna wiedze, zwlaszcza jesli sie okaze ze zgineli bo nie wiedzieli o...
Ogolnie uwazam ze odpowiedzi powinny byc precyzyjne, nie ogolnikowe, posluze sie przykladem z arkadiawiki odnosnie zawodu - powiedzmy ze jest tam opisany jakis zawod z myslistwem - nie ma zadnej informacji odnosnie tego jak wysoki jest ten um. Dajmy na to ze szukam teraz zawodu, ktory oferuje mi ta umiejetnosc na takim poziomie by wyciac skore z wilka - nie zalezy mi na innych zwierzatkach, zalozmy ze domyslilem sie ze traper ma myslistwo najwyzej, ale....bardziej podobaja mi sie umiejetnosci oferowane przez inny zawod z myslistwem ale...czy to myslistwo bedzie na tyle wysoko zeby wyciac ta skore? Mam teraz poswiecic iles tam dni na nabijanie umiejetnosci myslistwa w traperze zeby moc wyciac ta skore po czym zmienic zawod na ten, ktory mnie pierwotnie interesowal zeby sprawdzic czy mi to myslistwo zostanie na tym samym poziomie czy spadnie i znowu zmieniac?

Ogolnie zas, jesli jestem w nowym miescie, to nie biegam jak glupek od sklepu do sklepu tylko pytam kogos, kto moze wiedziec gdzie cos takiego moge znalezc - odpowiadajac na czyjes pytanie jezeli psuje komus gre to tylko tym osobom postronnym, ktore np. chcialy ten nieszczesny kompas znalezc na wlasna reke i nagle dostaly niechciana wskazowke.
Awatar użytkownika
Violla
Posty: 174
Rejestracja: 11 maja 2009 19:42
Lokalizacja: Fandall

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Violla »

Kurcze! Ale się porobiło...
W czasach, kiedy ja rozpoczynałam zabawę na arce (około 4 lat temu?)... nie, źle zaczęłam... bo to nie jest zależne od czasu. W każdym razie, dla mnie bonus za znalezienie czegoś samemu to była mega-satysfakcja a nie nieco-satysfakcja. Poza tym - miałam szczęście spotkać mentora, który często służył mi radą, ale nie taką wprost, oczywistą, tylko lekką wskazówką. Nie było go w grze często, więc na wiele listów (często panikarskich, bo: trucizna, bo okradli, bo zamordowali, bo nie wiem gdzie jestem, bo to i owo...) musiałam czekać dość długo. W tym czasie niekiedy (często) udawało mi się samej rozwiązać problem. O istnieniu forum w ogóle nie wiedziałam :>

Dziś z wielką przyjemnością pomagam nowym... i o dziwo! oprócz tego, że wyłudzą czy tam dostaną w prezencie trochę złota, to nikt nie korzysta z mojego "jakby była potrzebna jaka pomoc, prosze pisać". Ani jednego listu.... pewnie, że część to secondy... ale ani jednego listu na dwa lata gry niziołką?! Bo na odpowiedź by trzeba trochę poczekać...
(no dobra, trochę wyolbrzymiłam, może kilka było... ale to naprawdę rzadkość)
A tu, jest szybciej...
Nie wierzę, że nikt na mudzie nie mógł odpowiedzieć na pytanie związane z kompasem :> I nie uważam błądzenia i poznawania Gelibolu za stratę czasu... Cóż... arkadia wymaga czasu, bo zawsze dłużej się czyta, niż ogląda rysunki ;P
W zasadzie nie uważam też, że podanie tu odpowiedzi jest złe. Zwyczajnie traci się ten według mnie MEGA BONUS jakim jest poznawanie świata, wczuwanie się w realia miejsca, w którym się na czas jakiś przenosimy. Tę MEGA SATYSFAKCJĘ, że się doszło do czegoś samemu!
Niziołki wszystkich krajów - łączcie się!

"[...] hobbity to naprawdę zadziwiające stworzenia. Możesz się nauczyć o nich wszystkiego w ciągu miesiąca, a jednak, po stu latach, mogą cię dalej zadziwić"/Gandalf Szary

http://www.pajacyk.pl/
Awatar użytkownika
Noah
Posty: 73
Rejestracja: 25 sty 2011 16:19

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Noah »

Trzeba wziąć pod uwagę to, że różnym osobom różne rzeczy sprawiają przyjemność, nie każdego bawi bieganie po sklepach i wpisywanie przejrzyj.

Na dodatek kompas można wyłudzić też od gnomów!
How do I reach these kids?
Varen
Posty: 11
Rejestracja: 03 mar 2011 17:23

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Varen »

Ech o czym rozmawiamy

Jak się ktoś pyta o coś banalnego to się odpowiada
po co ta cała dyskusja nic się nie stanie

mam nieodparte wrażenie ze społeczność arkadii zamknęła się dawno temu i największy problem teraz to po prostu ją otworzyć.

Miedzy innym to dlatego nie ma nowych graczy.
Zablokowany