Drobne Pomysły

Wszelkie pomysły dotyczące Arkadii.
Kagain
Posty: 122
Rejestracja: 16 lut 2009 13:23
Lokalizacja: Szczecin

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Kagain »

Gram postacią z ukrywaniem i uważam to za dobry pomysł. Przy takim rozwiązaniu widać by było różnicę między skradającymi się ogrami, a elfami czy gnomami. ;]
Coronius
Posty: 778
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Coronius »

Jedyna różnica by była taka, że ogrom mana by się szybciej kończyła.
Ukrywacze mają już i tak sporo wymogów do spełnienia, żeby być dobrze ukrytym, a jak zwykle ktoś chce to ucinać.
Muirenn
Posty: 18
Rejestracja: 11 lut 2011 09:43

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Muirenn »

Pomysl: wieksz zroznicowanie w doborze broni w AJ.

Powod:

Zalozmy ze chce w moim docelowym zawodzie masowym walczyc mieczem
(czy to bedzie fanatyczka czy gladiatorka jeszcze nie zdecydowalam).

Nie chcac zrezygnowac z bonusu do stazu jaki daje zawod AJ musze wybrac AJ wykidajly, ktory jest powiazany zarowno z zawodem fanatyka i gladiatora.
Troche do glupie ze aby w przyszlosci walczyc mieczem/mieczami teraz musze latac z mlote/toporem/maczuga.

Miecz byl tak powrzechna bronia ze spotykany byl wlasciwie wszedzie, w kazdej profesji.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Pier
Posty: 205
Rejestracja: 21 paź 2010 16:19

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Pier »

Trochę marudzisz ;) Trening broni od zera kosztuje zaledwie kilkanaście mithryli.
W podobieństwie zawodów AJ do masowych nie chodzi o to, żeby były pierwszym poziomem wtajemniczenia bojowego, a pomostem miedzy RÓŻNYMI zawodami.
Muirenn pisze:Pomysl: wieksz zroznicowanie w doborze broni w AJ.
Miecz byl tak powrzechna bronią ze spotykany byl wlasciwie wszedzie, w kazdej profesji.
Masz na myśli fakty historyczne czy realia fantazy? Ale pozwól, że zgadnę. Zapewne masz na myśli wizję faktów historycznych wykreowaną przez świat fantazy :mrgreen:
Miecz był bronią rzadką, kosztowną przede wszystkim i zarezerwowaną dla klas wyższych, względnie funkcji bojowych "z urzędu". Cała reszta hołoty posługiwała się różnymi niemniej śmiertelnymi narzędziami mordu. Obok wszelakich maczug i toporów w użytku różnych zawalidróg była oczywiście też broń tnąca, ale zazwyczaj w formie pospolitego kordelasa albo różnych wariacji wielgachnych noży, uogólniając broń tnąca o zakrzywionym ostrzu i jednosiecznej głowni. A do miecza temu daleko :twisted:
Muirenn
Posty: 18
Rejestracja: 11 lut 2011 09:43

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Muirenn »

Nie chodzi mi o trening od zera.

Chodzi o to ze albo cierpi wizerunek mojej postaci przez to
ze biega z calkowicie niepasujaca do niej bronia (nie miecz), albo bede cierpiec
pozniej czekajac dlugo na treningi biorac AJ niepowiazany z
docelowym zawodem masowym.
Awatar użytkownika
Pier
Posty: 205
Rejestracja: 21 paź 2010 16:19

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Pier »

Jak przed partyzantem biegałem z zawodem przepatrywacza, który jest na drzewcach, to używałem docelowej broni na umach GP. Jeśli traktujesz AJ jako zawód przejściowy też tak zrób.
Awatar użytkownika
Violla
Posty: 174
Rejestracja: 11 maja 2009 19:42
Lokalizacja: Fandall

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Violla »

To może i ja sobie pozwolę na drobne marudzenia tyczące się zawodu straznika i broni jakimi włada.
Po pierwsze:
bedąc nieludziem nie ma się możliwości podjęcia zawodu aj, który współgrałby z późniejszym zawodem straznika. A to oznacza, że żaden nieludź nie ma możliwości wczesniejszego "wyrobienia" stażu we wspomnianym zawodzie;

Po drugie:
broń!Ja tam nawet lubię swoje drzewce, którym sięgam do kolan... ale!
Strażnik nie ma możliwości zmiany rodzaju broni. Początkowo myślałam, że to dlatego, iż drzewcem najlepiej się wytrąca bronie. Ale przecież znane są ma arce przykłady, gdzie bronie wytrącane są na przykład mieczami czy młotami, przytoczmy tu pierwszego z brzegu Damarisa :>

Po trzecie:
jakość drzewców! Ktoś już nadmienił, że aby mieć dobry drzewiec trzeba ubić jakiego gwardzistę. I faktycznie, jest to racja. Dobre drzewce są naprawde trudno dostepne. Moze dałoby się jakies drzewce wyrabiane u kowali doprowadzić do stanu używalności? Może nawet wszystkie! nie ograniczajmy się 8-)

Z góry dziekuję!

Violla Proudfoot
Zabójca Smoka
Niziołki wszystkich krajów - łączcie się!

"[...] hobbity to naprawdę zadziwiające stworzenia. Możesz się nauczyć o nich wszystkiego w ciągu miesiąca, a jednak, po stu latach, mogą cię dalej zadziwić"/Gandalf Szary

http://www.pajacyk.pl/
Vrust
Posty: 13
Rejestracja: 17 lut 2011 09:56

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Vrust »

Violla:

Drzewce i owszem, troszkę niesmaczne jakościowo.... Ale brak zawodu? No może nie lubi tej gorszej odmiany halflinga ;p Ale istnieje. Zresztą nie bez powodu są ograniczenia rasowe/broniowe - wyznaczają drogę do danego zawodu odpowiednią wg góry a kto się nie stosuje ten za to płaci ;)
Awatar użytkownika
Pier
Posty: 205
Rejestracja: 21 paź 2010 16:19

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Pier »

A milicjant halfliński to nie daje stażu do strażnika? Bo cos sie chyba jakby zmieniało/miało zmieniać?
Są zawody z którymi jest bieda większa niż brak mieczy u wykidajły ;)
Ale myślę że to jest związane z pewną wyjątkowością niziołki z zawodem strażnika, dlatego trudniej zrobić ten staż, ale przecież da się ;)

Inna sprawa, że o dobrego drzewca trudno, bo to rzutuje już na długi okres gry i dotyczy równowagi między graczami.

Pytanie do Czarodziejów:
Czy możliwość wydłubywania kamyczków z niechcianych pochw/temblaków zostanie udostępniona graczom? Już jakiś czas to wisi i zastanawiam się czy jest sens aby na to czekał ;)
Awatar użytkownika
Violla
Posty: 174
Rejestracja: 11 maja 2009 19:42
Lokalizacja: Fandall

Re: Drobne Pomysły

Post autor: Violla »

No to jeszcze krótko odnośnie powiazania aj...
Powiązanie, z nieludzi, mają tylko halflingi... ale te się nie liczą... :P
Może dlatego ich nie ujęłam :roll:
Ale do nieludzi zaliczamy jeszcze: elfy, ogry, półelfy, krasnoludy i gnomy.
No to w końcu nie wiem... jesli kodowo zablokowane, to mam rozumiec, ze straznik to zawód tylko dla ludzi i halflingów? Halflingów? To jest dyskryminacja! :P
Niziołki wszystkich krajów - łączcie się!

"[...] hobbity to naprawdę zadziwiające stworzenia. Możesz się nauczyć o nich wszystkiego w ciągu miesiąca, a jednak, po stu latach, mogą cię dalej zadziwić"/Gandalf Szary

http://www.pajacyk.pl/
Zablokowany