TF - pomocy!

Forum techniczne Arkadii.
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: TF - pomocy!

Post autor: Werbat »

Nie urażaj się - forum z pomocą techniczną klientów rzeczywiście się tam znajduje. Wątek o TF-ie ma kilkadziesiąt stron, można w nim znaleźć fajne smaczki.
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Lathilla
Posty: 4
Rejestracja: 01 mar 2011 21:53

Re: TF - pomocy!

Post autor: Lathilla »

Nie było żadnej urazy ;)
Po prostu znalazłam osobę chętną pomóc konkretnie i w sposób jaki mi odpowiada, więc nie widzę powodu by zaśmiecać moimi problemami forum.

Tak czy owak - dziękuję pięknie wszystkim za podpowiedzi - szczególnie Tobie Werbat ;) ale i pozostałym.
@Victorin również - za przykładowy skrypt, z którego na pewno coś wykorzystam.

Jeszcze raz dzięki!
Awatar użytkownika
Werbat
Posty: 1357
Rejestracja: 12 lut 2009 21:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: TF - pomocy!

Post autor: Werbat »

Z perspektywy osoby "chętnej pomóc konkretnie i w sposób jaki Ci odpowiada" (nie bój, nie wygadam, że to o mnie) przypomnę, że jednak forum jest po to, żeby pytać tutaj. Bo wiesz, jak za miesiąc ktoś inny będzie miał problem identyczny, zmarnuje tylko swoje 3 minuty życia na przeczytanie wątku i znalezienie odpowiedzi, nie będzie musiał czekać na chętnego pomóc poza forum.

Uwaga: to nie znaczy, że dotychczasowa forma współpracy mi nie odpowiada i wypominam. W życiu. Tylko tak sobie bazgrolę, jaki mam pogląd na tę sprawę.
I aim to misbehave.
Systematycznie dążę do wyrugowania hejtu z arsenału swoich środków wyrazu.
Stjorl
Posty: 20
Rejestracja: 19 cze 2011 16:22
Lokalizacja: Brno

Re: TF - pomocy!

Post autor: Stjorl »

Piszę tutaj, bo bez sensu zakładać nowy temat.

Ma ktoś może gdzieś na dysku pliki TinyCartographera i mógłby udostępnić? Na twojnetowym forum jest link do rapidshare, który oczywiście nie działa.

Z góry pięknie dziękuję.
Dhogrin
Posty: 167
Rejestracja: 16 lut 2009 00:34
Lokalizacja: Konin / Poznań

Re: TF - pomocy!

Post autor: Dhogrin »

Stjorl pisze:Piszę tutaj, bo bez sensu zakładać nowy temat.

Ma ktoś może gdzieś na dysku pliki TinyCartographera i mógłby udostępnić? Na twojnetowym forum jest link do rapidshare, który oczywiście nie działa.

Z góry pięknie dziękuję.
http://77.65.109.250/TinyCartographer.rar

Edit: Link już kaput.
Stjorl
Posty: 20
Rejestracja: 19 cze 2011 16:22
Lokalizacja: Brno

Re: TF - pomocy!

Post autor: Stjorl »

Komuś może się przyda, lekko zmodyfikowany przeze mnie skrypt do prowadzenia statystyk ciosów zwykłych chyba autorstwa Rindarina. Łapie i gaguje niecelne ciosy na poziomie GP i AJ, wyżej nie wiem, może triggery trzeba będzie trochę pozmieniać.

Kod: Zaznacz cały

;;;; Statystyki zwykłych ciosów


/set _cios_ledwo_muska=0
/set _cios_lekko_rani=0
/set _cios_rani=0
/set _cios_powaznie_rani=0
/set _cios_bardzo_ciezko_rani=0
/set _cios_masakruje=0
/set _cios_niecelny_unik=0
/set _cios_niecelny_tarcza=0
/set _cios_niecelny_zbroja=0
/set _cios_niecelny_bron=0


/set _ciosnamnie_ledwo_muska=0
/set _ciosnamnie_lekko_rani=0
/set _ciosnamnie_rani=0
/set _ciosnamnie_powaznie_rani=0
/set _ciosnamnie_bardzo_ciezko_rani=0
/set _ciosnamnie_masakruje=0
/set _ciosnamnie_niecelny_unik=0
/set _ciosnamnie_niecelny_zbroja=0
/set _ciosnamnie_niecelny_bron=0
/set _ciosnamnie_niecelny_tarcza=0

/def -F -mregexp -t'ledwo muskasz' ledwo_muskam = /set _cios_ledwo_muska=$[++_cios_ledwo_muska]
/def -F -mregexp -t'lekko ranisz' lekko_ranie = /set _cios_lekko_rani=$[++_cios_lekko_rani]
/def -F -mregexp -t'^ranisz' ranie = /set _cios_rani=$[++_cios_rani]
/def -F -mregexp -t'powaznie ranisz' powaznie_ranie = /set _cios_powaznie_rani=$[++_cios_powaznie_rani]
/def -F -mregexp -t'bardzo ciezko ranisz' bardzo_ciezko_ranie = /set _cios_bardzo_ciezko_rani=$[++_cios_bardzo_ciezko_rani]
/def -F -mregexp -t'masakrujesz' masakruje = /set _cios_masakruje=$[++_cios_masakruje]
/def -F -ag -mregexp -t'(nie udaje ci sie trafic|probujesz trafic ([a-z ]+), lecz t(en|a) unika twojego ciosu)' unikm = /set _cios_niecelny_unik=$[++_cios_niecelny_unik]
/def -F -ag -mregexp -t'trafiasz ([a-z ]+), lecz caly impet uderzenia zostaje (wyparowany|zatrzymany na)' zbrojae = /set _cios_niecelny_zbroja=$[++_cios_niecelny_zbroja]
/def -F -ag -mregexp -t'(robisz|wyprowadzasz|wykonujesz) ([a-z ]+), lecz t(en|a) oslania sie' tarczae = /set _cios_niecelny_tarcza=$[++_cios_niecelny_tarcza]
/def -F -ag -mregexp -t'(wyprowadzasz|wykonujesz) ([a-z ]+), lecz t(en|a) (paruje go|zbija je z linii ataku)' brone = /set _cios_niecelny_bron=$[++_cios_niecelny_bron]

/def -F -p10 -mregexp -t'lekko rani cie' lekko_rani_mnie = /set _ciosnamnie_lekko_rani=$[++_ciosnamnie_lekko_rani]
/def -F -p10 -mregexp -t'powaznie rani cie' powaznie_rani_mnie = /set _ciosnamnie_powaznie_rani=$[++_ciosnamnie_powaznie_rani]
/def -F -p10 -mregexp -t'bardzo ciezko rani cie' bardzo_ciezko_rani_mnie = /set _ciosnamnie_bardzo_ciezko_rani=$[++_ciosnamnie_bardzo_ciezko_rani]
/def -F -mregexp -t'ledwo muska cie' ledwo_muska_mnie = /set _ciosnamnie_ledwo_muska=$[++_ciosnamnie_ledwo_muska]
/def -F -mregexp -t'rani cie' rani_mnie = /set _ciosnamnie_rani=$[++_ciosnamnie_rani]
/def -F -mregexp -t'masakruje cie' masakruje_mnie = /set _ciosnamnie_masakruje=$[++_ciosnamnie_masakruje]
/def -F -ag -mregexp -t'trafia cie ([a-z ]+), lecz caly impet uderzenia zostaje wyparowany' zbroja_mnie = /set _ciosnamnie_niecelny_zbroja=$[++_ciosnamnie_niecelny_zbroja]
/def -F -p10 -ag -mregexp -t', lecz( tobie|) udaje( ci|) sie oslonic' tarcza_mnie = /set _ciosnamnie_niecelny_tarcza=$[++_ciosnamnie_niecelny_tarcza]
/def -F -p10 -ag -mregexp -t'(lecz( tobie|) udaje( ci|) sie (je zbic|zbic je) z linii ataku|szybkim(.*?) zbijasz na bok|lecz tobie udaje sie go sparowac)' bron_mnie = /set _ciosnamnie_niecelny_bron=$[++_ciosnamnie_niecelny_bron]
/def -F -ag -mregexp -t'(, lecz tobie udaje sie uniknac tego ciosu|nie udaje sie trafic ciebie)' unik_mnie = /set _ciosnamnie_niecelny_unik=$[++_ciosnamnie_niecelny_unik]

/def suma = \
 /let x=0%; \
   /while ({#}) \
     /test ({x}:={x}+{1}) %;\
   /shift %;\
 /done %; \
 /result {x}
 

/def suma_ciosow = /set ciosy=$(/suma $(/listvar -v _cios_*))
/def suma_ciosow_na_mnie = /set ciosy_na_mnie=$(/suma $(/listvar -v _ciosnamnie_*))
/def suma_ciosow_niecelnych_na_mnie = /set _suma_ciosy_niecelne_na_mnie=$(/suma $(/listvar -v _ciosnamnie_niecelny_*))
/def suma_ciosow_niecelnych = /set _suma_ciosy_niecelne=$(/suma $(/listvar -v _cios_niecelny_*))
/def _licz_procenty_ciosow = \
 /set _cioslm_proc=$[substr(expr({_cios_ledwo_muska}*100.00/{ciosy}), 0, 5)]%; \
 /set _cioslr_proc=$[substr(expr({_cios_lekko_rani}*100.00/{ciosy}), 0, 5)]%; \
 /set _ciosrn_proc=$[substr(expr({_cios_rani}*100.00/{ciosy}), 0, 5)]%; \
 /set _ciosprn_proc=$[substr(expr({_cios_powaznie_rani}*100.00/{ciosy}), 0, 5)]%; \
 /set _ciosbcr_proc=$[substr(expr({_cios_bardzo_ciezko_rani}*100.00/{ciosy}), 0, 5)]%; \
 /set _ciosmsk_proc=$[substr(expr({_cios_masakruje}*100.00/{ciosy}), 0, 5)]%; \
 /set _cioslmnm_proc=$[substr(expr({_ciosnamnie_ledwo_muska}*100.00/{ciosy_na_mnie}), 0, 5)]%; \
 /set _cioslrnm_proc=$[substr(expr({_ciosnamnie_lekko_rani}*100.00/{ciosy_na_mnie}), 0, 5)]%; \
 /set _ciosrnnm_proc=$[substr(expr({_ciosnamnie_rani}*100.00/{ciosy_na_mnie}), 0, 5)]%; \
 /set _ciosprnm_proc=$[substr(expr({_ciosnamnie_powaznie_rani}*100.00/{ciosy_na_mnie}), 0, 5)]%; \
 /set _ciosbcrnm_proc=$[substr(expr({_ciosnamnie_bardzo_ciezko_rani}*100.00/{ciosy_na_mnie}), 0, 5)]%; \
 /set _ciosmsknm_proc=$[substr(expr({_ciosnamnie_masakruje}*100.00/{ciosy_na_mnie}), 0, 5)]%; \
 /set _ciosniecelnyun_proc=$[substr(expr({_cios_niecelny_unik}*100.00/{ciosy}), 0, 5)]%; \
 /set _ciosniecelnyzb_proc=$[substr(expr({_cios_niecelny_zbroja}*100.00/{ciosy}), 0, 5)]%; \
 /set _ciosniecelnyta_proc=$[substr(expr({_cios_niecelny_tarcza}*100.00/{ciosy}), 0, 5)]%; \
 /set _ciosniecelnybr_proc=$[substr(expr({_cios_niecelny_bron}*100.00/{ciosy}), 0, 5)]%; \
 /set _ciosniecelnynmun_proc=$[substr(expr({_ciosnamnie_niecelny_unik}*100.00/{ciosy_na_mnie}), 0, 5)]%; \
 /set _ciosniecelnynmzb_proc=$[substr(expr({_ciosnamnie_niecelny_zbroja}*100.00/{ciosy_na_mnie}), 0, 5)]%; \
 /set _ciosniecelnynmta_proc=$[substr(expr({_ciosnamnie_niecelny_tarcza}*100.00/{ciosy_na_mnie}), 0, 5)]%; \
 /set _ciosniecelnynmbr_proc=$[substr(expr({_ciosnamnie_niecelny_bron}*100.00/{ciosy_na_mnie}), 0, 5)]%; \
 /set _ciosyniecelne_proc=$[substr(expr({_suma_ciosy_niecelne}*100.00/{ciosy}), 0, 5)]%; \
 /set _ciosyniecelnenm_proc=$[substr(expr({_suma_ciosy_niecelne_na_mnie}*100.00/{ciosy_na_mnie}), 0, 5)]

 

/def stats = \
  /suma_ciosow %; \
  /suma_ciosow_na_mnie %; \
  /suma_ciosow_niecelnych_na_mnie %; \
  /suma_ciosow_niecelnych %; \
  /_licz_procenty_ciosow %; \
  /echo -p -aCgreen $[strcat("+", strrep("-", 77), "+")] %; \
  /echo -p -aCgreen $[pad("|", 1, "Statystyka  ciosow", 47, "|", 31)] %; \
  /echo -p -aCgreen $[strcat("+", strrep("-", 77), "+")] %; \
  /echo -p -aCgreen $[pad("|", 1, "Cios", 14, "|", 13, "Moje", 13, "|", 11, "Na mnie", 15, "|", 12)] %; \
  /echo -p -aCgreen $[strcat("+", strrep("-", 26), "+", strrep("-", 23), "+", strrep("-", 26), "+")] %; \
  /echo -p -aCgreen $[pad("|", 1, "@{B}Ledwo muska", 17, "@{n}@{Cgreen}|", 27, {_cios_ledwo_muska}, 10, "(", 3, {_cioslm_proc}, -5, "%", 1, ")", 1, "|", 4, {_ciosnamnie_ledwo_muska}, 10, "(", 3, {_cioslmnm_proc}, -5, "%", 1, ")", 1, "|", 7)] %; \
  /echo -p -aCgreen $[pad("|", 1, "@{B}Lekko rani", 16, "@{n}@{Cgreen}|", 28, {_cios_lekko_rani}, 10, "(", 3, {_cioslr_proc}, -5, "%", 1, ")", 1, "|", 4, {_ciosnamnie_lekko_rani}, 10, "(", 3, {_cioslrnm_proc}, -5, "%", 1, ")", 1, "|", 7)] %; \
  /echo -p -aCgreen $[pad("|", 1, "@{B}Rani", 10, "@{n}@{Cgreen}|", 34, {_cios_rani}, 10, "(", 3, {_ciosrn_proc}, -5, "%", 1, ")", 1, "|", 4, {_ciosnamnie_rani}, 10, "(", 3, {_ciosrnnm_proc}, -5, "%", 1, ")", 1, "|", 7)] %; \
  /echo -p -aCgreen $[pad("|", 1, "@{B}Powaznie rani", 19, "@{n}@{Cgreen}|", 25, {_cios_powaznie_rani}, 10, "(", 3, {_ciosprn_proc}, -5, "%", 1, ")", 1, "|", 4, {_ciosnamnie_powaznie_rani}, 10, "(", 3, {_ciosprnm_proc}, -5, "%", 1, ")", 1, "|", 7)] %; \
  /echo -p -aCgreen $[pad("|", 1, "@{B}Bardzo ciezko rani", 24, "@{n}@{Cgreen}|", 20, {_cios_bardzo_ciezko_rani}, 10, "(", 3, {_ciosbcr_proc}, -5, "%", 1, ")", 1, "|", 4, {_ciosnamnie_bardzo_ciezko_rani}, 10, "(", 3, {_ciosbcrnm_proc}, -5, "%", 1, ")", 1, "|", 7)] %; \
  /echo -p -aCgreen $[pad("|", 1, "@{B}Masakruje", 15, "@{n}@{Cgreen}|", 29, {_cios_masakruje}, 10, "(", 3, {_ciosmsk_proc}, -5, "%", 1, ")", 1, "|", 4, {_ciosnamnie_masakruje}, 10, "(", 3, {_ciosmsknm_proc}, -5, "%", 1, ")", 1, "|", 7)] %; \
  /echo -p -aCgreen $[strcat("+", strrep("-", 26), "+", strrep("-", 23), "+", strrep("-", 26), "+")]%; \
  /echo -p -aCgreen $[pad("|", 1, "@{B}Unik", 10, "@{n}@{Cgreen}|", 34, {_cios_niecelny_unik}, 10, "(", 3, {_ciosniecelnyun_proc}, -5, "%", 1, ")", 1, "|", 4, {_ciosnamnie_niecelny_unik}, 10, "(", 3, {_ciosniecelnynmun_proc}, -5, "%", 1, ")", 1, "|", 7)] %; \
  /echo -p -aCgreen $[pad("|", 1, "@{B}Zbroja", 12, "@{n}@{Cgreen}|", 32, {_cios_niecelny_zbroja}, 10, "(", 3, {_ciosniecelnyzb_proc}, -5, "%", 1, ")", 1, "|", 4, {_ciosnamnie_niecelny_zbroja}, 10, "(", 3, {_ciosniecelnynmzb_proc}, -5, "%", 1, ")", 1, "|", 7)] %; \
  /echo -p -aCgreen $[pad("|", 1, "@{B}Tarcza", 12, "@{n}@{Cgreen}|", 32, {_cios_niecelny_tarcza}, 10, "(", 3, {_ciosniecelnyta_proc}, -5, "%", 1, ")", 1, "|", 4, {_ciosnamnie_niecelny_tarcza}, 10, "(", 3, {_ciosniecelnynmta_proc}, -5, "%", 1, ")", 1, "|", 7)] %; \
  /echo -p -aCgreen $[pad("|", 1, "@{B}Bron", 10, "@{n}@{Cgreen}|", 34, {_cios_niecelny_bron}, 10, "(", 3, {_ciosniecelnybr_proc}, -5, "%", 1, ")", 1, "|", 4, {_ciosnamnie_niecelny_bron}, 10, "(", 3, {_ciosniecelnynmbr_proc}, -5, "%", 1, ")", 1, "|", 7)] %; \
   /echo -p -aCgreen $[strcat("+", strrep("-", 26), "+", strrep("-", 23), "+", strrep("-", 26), "+")]%; \
   /echo -p -aCgreen $[pad("|", 1, "Niecelne", 10, "|", 17, {_suma_ciosy_niecelne}, 10, "(", 3, {_ciosyniecelne_proc}, -5, "%", 1, ")", 1, "|", 4, {_suma_ciosy_niecelne_na_mnie}, 10, "(", 3, {_ciosyniecelnenm_proc}, -5, "%", 1, ")", 1, "|", 7)]%;\
  /echo -p -aCgreen $[strcat("+", strrep("-", 26), "+", strrep("-", 23), "+", strrep("-", 26), "+")]%; \
  /echo -p -aCgreen $[pad("|", 1, "Ogolem", 8, "|", 19, {ciosy}, 10, "(", 3, "100.0%", 6, ")", 1, "|", 4, {ciosy_na_mnie}, 10, "(", 3, "100.0%", 5, ")", 1, "|", 7)]%;\
  /echo -p -aCgreen $[strcat("+", strrep("-", 26), "+", strrep("-", 23), "+", strrep("-", 26), "+")]


/def czyscstaty = \
 /set _cios_ledwo_muska=0%;\
 /set _cios_lekko_rani=0%;\
 /set _cios_rani=0%;\
 /set _cios_powaznie_rani=0%;\
 /set _cios_bardzo_ciezko_rani=0%;\
 /set _cios_masakruje=0%;\
 /set _ciosnamnie_ledwo_muska=0%;\
 /set _ciosnamnie_lekko_rani=0%;\
 /set _ciosnamnie_rani=0%;\
 /set _ciosnamnie_powaznie_rani=0%;\
 /set _ciosnamnie_bardzo_ciezko_rani=0%;\
 /set _ciosnamnie_masakruje=0%;\
 /set _cios_niecelny_unik=0%;\
 /set _cios_niecelny_tarcza=0%;\
 /set _cios_niecelny_zbroja=0%;\
 /set _cios_niecelny_bron=0%;\
 /set _ciosnamnie_niecelny_unik=0%;\
 /set _ciosnamnie_niecelny_zbroja=0%;\
 /set _ciosnamnie_niecelny_bron=0%;\
 /set _ciosnamnie_niecelny_tarcza=0
Efekt wygląda tak:
Załączniki
stat_ciosow.png
stat_ciosow.png (104.56 KiB) Przejrzano 4346 razy
Uglot
Posty: 15
Rejestracja: 28 lut 2009 12:55

Re: TF - pomocy!

Post autor: Uglot »

Witam,

chcialbym zapytac, czy skrypt takiej postaci:

Kod: Zaznacz cały

; Przeladowuje skrypty 
/def reload = \
    /mecho off %;\
    /purge %;\
    /purge -i alias_body_* %;\
    /purge -i alias_call_* %;\
    /load ~/.tfrc
calkowicie przeladowuje konfig?

Chcialbym sie dowiedziec, czy tf po tej operacji jest zupelnie "swiezy" czy moze zostaja jakies def'y itp. sprzed przeladowania.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Paulie
Posty: 527
Rejestracja: 12 lut 2009 21:15
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: TF - pomocy!

Post autor: Paulie »

To przeladowanie usunie Ci wszystkie makra (trigi/aliasy/defy...), ale za chwile wczytuje ponownie tfrc. Przydatne do testowania zmian w skryptach, czy usuwania makr, ktorych w nich nie masz (dodanych recznie, przez clienta).
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.


<@thran> jakby postac miala byc odbiciem gracza sin gralby w kz
Deval
Posty: 43
Rejestracja: 04 mar 2011 19:38
Lokalizacja: Carbon

Re: TF - pomocy!

Post autor: Deval »

Jak napisać odgrywanie dźwięku w reakcji na jakieś zdarzenie?
Awatar użytkownika
Paulie
Posty: 527
Rejestracja: 12 lut 2009 21:15
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: TF - pomocy!

Post autor: Paulie »

Jezeli chcesz tylko miec jakis dzwiek to polecam /help beep.
Jezeli interesuje Cie cos bardziej skomplikowanego (np *.mp3), to z tego co sie orientuje, musisz odpalic zewnetrznie za pomoca tfa.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.


<@thran> jakby postac miala byc odbiciem gracza sin gralby w kz
ODPOWIEDZ