Balans, exp i inne cuda

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Jaeden
Posty: 53
Rejestracja: 16 lis 2010 16:43

Re: Balans, exp i inne cuda

Post autor: Jaeden »

Homerofe pisze:Jaeden: Zblizony spec u max fanatyka i GPka na doswie, a na zwiedzil to moze byc gigantyczna roznica. Przykladowego moba sciaga fanatyk o te szesc kondycji - ok, ale - kazdego? co trzeciego? jednego na dziesiec? Kazdemu sie moze wylosowac roznie cios.
Znamienny w tej sytuacji jest fakt, ze fanatyk moze zabrac 6 kondycji, podczas, gdy AJ nie bylo nawet 3. 6 kondycji bylo tak z pierwszej linii, jak i zza plecow. Oczywiscie nie kazdy spec i nie zawsze w obu przypadkach sie wylosuje taki silny, dla fanatyka przedzial to 0-6, dla AJ 0-2. To jest ogromna roznica, trzykrotna, moze dwukrotna, dla duzych wartosci "2", i dlatego wlasnie nie mozna tych specy porownywac.

Jesli chodzi o opoznienia w postepach, ludzie mi mowia, ze przekroczylem magiczny punkt w expie, po ktorym postepow juz sie nie robi, i juz mi taki wolny exp pozostanie. Wszyscy z mojego otoczenia expia szybko, szybciej niz przed zmiana, tylko ja nie, faktycznie wyglada to wiec na sprawe niezwiazana z reformami.
Jaeden, cham i prostak.

Jesli polelf, to tylko owiany legenda, w srebrzystej zbroji i z helmem, ktory mowi "zabij".
Awatar użytkownika
Magni
Posty: 59
Rejestracja: 21 mar 2009 01:15

Re: Balans, exp i inne cuda

Post autor: Magni »

No i zaczynają się żale, o to że przepakowali GP. Żal czytać...
Awatar użytkownika
Wilibald
Posty: 36
Rejestracja: 17 lut 2009 16:53

Re: Balans, exp i inne cuda

Post autor: Wilibald »

W dzisiejszych czasach kiedy to stowarzyszenie musi walczyc o nowych czlonkow, dawanie gpkom speca spowoduje jeszcze wieksze wymieranie gildii.
Awatar użytkownika
Magni
Posty: 59
Rejestracja: 21 mar 2009 01:15

Re: Balans, exp i inne cuda

Post autor: Magni »

@Wilibald

Dołączenie do stowarzyszenia wiąże się z pozyskaniem wielu wrogów i częstym PK, nie każdy gracz to lubi, nie każdemu to sprawia przyjemność. Więc Ci którzy chcą walczyć nadal będą dołączać do stowarzyszeń, a Ci którzy tego nie lubią teraz mają większe szanse wyciągnąć sobie dobry sprzęt w grupce, czy efektywniej expić.
Awatar użytkownika
Wilibald
Posty: 36
Rejestracja: 17 lut 2009 16:53

Re: Balans, exp i inne cuda

Post autor: Wilibald »

Jest kilka gildii dajacych etat i w dodatku nie bedacych w zadnym konflikcie.
Awatar użytkownika
Magni
Posty: 59
Rejestracja: 21 mar 2009 01:15

Re: Balans, exp i inne cuda

Post autor: Magni »

CKN, SGW(gnomy), ZH(halflingi) Sporo tych gildii :)
Morholt
Posty: 127
Rejestracja: 26 wrz 2009 21:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Balans, exp i inne cuda

Post autor: Morholt »

@Magni
Niestety nie tylko. Dolaczenie do stowarzyszenia laczy sie nierozwiazalnie z daniem czegos od siebie, ze staraniami powiazanymi z czasem trudna nauka gry- nie tylko gry pvp. Przeciez w kazdej domenie sa gildie, ktore nie maja zadnej wojny. Teraz, gdy GP ma skrzynie w kazdym banku i nietrenowalnego speca motywacja dla wiekszosci nowych graczy zniknie. Reforma uderza w stowarzyszenia, ktore teraz beda musialy walczyc o rekruta, a nie odwrotnie- a gildie to przeciez nie sklepy z promocjami i kampania reklamowa. Niedlugo w temacie dla poczatkujacych zaczna sie pojawiac pytania czy ozywieniec blokuje, bo jednak troche sie boimy isc w 7 AJ po tego jasniaka.
Awatar użytkownika
Elena
Posty: 8
Rejestracja: 09 sty 2011 15:15

Re: Balans, exp i inne cuda

Post autor: Elena »

I chcecie w swoim Stowarzyszeniu osoby, które "dają z siebie wszystko" tylko po to żeby się dostać po etat a później odejść? Może teraz zdecyduje charakter Stowarzyszenia, który będzie pasował dla gp-ka? Nie tylko safelock i spec...


edit:
Morholt:
Nieco źle się wyraziłam. Nie chodziło mi personalnie o Ciebie i Korsarzy tylko ogólnie osoby w Stowarzyszeniach.
Ostatnio zmieniony 15 lut 2011 13:48 przez Elena, łącznie zmieniany 1 raz.
Buluar
Posty: 607
Rejestracja: 12 lut 2009 21:49

Re: Balans, exp i inne cuda

Post autor: Buluar »

Elena pisze:I chcecie w swoim Stowarzyszeniu osoby, które "dają z siebie wszystko" tylko po to żeby się dostać po etat a później odejść? Może teraz gp zdecyduje się gdzieś pójść ponieważ charakter Stowarzyszenia bardzo mu pasuje? Nie tylko safelock i spec...
Podobnie uwazam. A gildie, organizujace kampanie reklamowe i promocje na etaty, biorace kogokolwiek, zeby miec jakis wzgledny stan osobowy tak konieczny do PK/EXPa predzej czy pozniej skoncza jak Drakwald albo KG, w ktorym zolnierz na odchodne zabija Kapitana.
Każde społeczeństwo dzieli sie na trzy warstwy. Ludzi nieruchomych, ludzi ruchomych i tych, którzy poruszają innymi.

Abraham Lincoln
Awatar użytkownika
Magni
Posty: 59
Rejestracja: 21 mar 2009 01:15

Re: Balans, exp i inne cuda

Post autor: Magni »

@Morholt

Jak nie widzę nic złego w pozyskiwaniach kandydata... Powinno się prowadzić zaciąg do wojska, kusić młodego gracza władzą na światem i potężną mocą =)

Co do tych gildii bez wojny, to już wymieniłem wszystkie... A nie każdy chce być kupcem, halflingiem, gnomem lub opłacać pokój będąc w mafi...

Co do jaśniaka, dało się go wyciągnąć w 10 aj przed zmianami więc ...

Jest mało nowych graczy, którzy się zniechęcają głównie przez podejście stowarzyszeń do nowego gracza(szpieg, second etc.), może dzięki tej zmianie chociaż trochę zmieni się to podejście?
ODPOWIEDZ