Balans, exp i inne cuda

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Homerofe
Posty: 189
Rejestracja: 15 mar 2009 23:28

Re: Balans, exp i inne cuda

Post autor: Homerofe »

Paulie: bo drzewce najmocniejsze - na innych broniach tez, wiadomo zalezy od broni jak to chodzi

Gniot: od kiedy zabicie snota jest uwazane za wyznacznik sily?

Jezeli moja postac specem sciaga orka o 3 kondycje, ale trafiaja sie dwa mocne spece, ktore nie sciagna o kondyche wcale. Z GPkami jest dokladnie tak samo na podobnych zasadach z tym ze spece sa dosc porownywalne, a mialy byc SLABSZE.

Kwestia wprowadzenia tego jak um do oplacenia - zdecydowanie tak

Co sie stalo z 'malymi' mobkami i laniem grup? Spaslak zawodowiec jest jechany jak chce w miejscach gdzie wczesniej nie schodzil praktycznie z kondycji. Mam tu na mysli miejscowki gdzie i tak nie bylo expa (dla zawodowca).
Gryzak
Posty: 122
Rejestracja: 08 sie 2009 10:22

Re: Balans, exp i inne cuda

Post autor: Gryzak »

A juz myslalem ze sie wyleczylem z nalogu, a tu zmiana ktora ma zachecic do grania, zamysl dobry, wykonanie jak zawsze.
1) spec bez placenia - nie zeby mi przeszkadzalo ze dostalem spec za darmo ale cos tu nie tak, powinno byc za monety, tylko ze... wtedy byloby widac poziom umiejetnosci, bylyby mozliwe jakies porownania, a tak to mozna balansowac kiedy sie zachce, przeciez i tak "nie widac na ile wytrenowane"
2) to jest tylko proteza rozwiazania, na jakis czas, predzej czy pozniej trzeba bedzie pomyslec nad calkowitym uwolnieniem zawodow bo do tego calosc zmierza. Jest calkiem dobry mechanizm, przetestowany na mlotku z bogenhafen - quescik do wykonania zeby mozna bylo dzialac dalej, moze i tu cos takiego? za kazde 5% trenowania jakis item/trofea do przyniesienia - niech gracze kombinuja, kto nie da rady zdobyc niech kupuje skladniki...
3) Nowa reforma? a co z AC na rekawicach i butach ktory mial chociaz troche zrekompensowac ten zabrany z plaszczy? dalej nic? wbrew pozorom to bylo dosc powazne oslabienie obrony gracza.
4) o braniu pelnego zawodu juz nie wspomne, pol biedy gdy ktos bedzie bral zawod powiazany, ale jesli wezmie niepowiazany to... bedzie slabszy od aj bo nowy spec mu nie da nic, bo bedzie niewytrenowany/slabiutki, a tego 'bezplatnego" juz nie bedzie.
Gniot
Posty: 612
Rejestracja: 13 lut 2009 09:57

Re: Balans, exp i inne cuda

Post autor: Gniot »

Homerofe pisze: Z GPkami jest dokladnie tak samo na podobnych zasadach z tym ze spece sa dosc porownywalne, a mialy byc SLABSZE.
Porownywalne z czym ? Moze dokladniej bo jeszcze ktos pomysli ze gp ma teraz speca odpowiadajacego fanatykowi...
2011.04.01
Gniot Adiutant Kapitana Kompanii Gryfa, Walczacy z Wiatrakami, Miecznik z
Paweza, Naczelny Madrala Arkadii, Ogr o Elfich Uszach, Elf o Ogrzym
Rozumku, Zastepca Szefa Muminkow z Obozu Najemnikow, Arcydzielo
Sztuki Cukierniczej
Awatar użytkownika
Homerofe
Posty: 189
Rejestracja: 15 mar 2009 23:28

Re: Balans, exp i inne cuda

Post autor: Homerofe »

Owszem - porwnywalem z fanatykiem, skoro wyznacznikiem moze byc zabicie snota.

EDIT:

Myslenie nie ma tu nic do rzeczy. GPk sciagnie specem moba o 3 kondycje, tego samego moba sciagnie specem fanatyk o 3 kondycje. Potem pojdzie dwa spece i nie spadnie kondyszka wcale. Jak to niby porownac?
Mytias
Posty: 4
Rejestracja: 15 paź 2009 20:12

Re: Balans, exp i inne cuda

Post autor: Mytias »

a) Dlaczego o sile speca gp/aj dyskutuja osoby grajace postaciami z pelnymi zawodami? :)

b) Dlaczego wiekszosc tak cieszy sie szybszymi postepami, skoro rzeczywisty przyrost sily postaci jest taki sam/badz mniejszy? ;)

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Homerofe
Posty: 189
Rejestracja: 15 mar 2009 23:28

Re: Balans, exp i inne cuda

Post autor: Homerofe »

odpowiedz a.)
jak na prawdziwego noulajfa przystalo, moge podyskutowac o wiekszosci zawodow masowych, Ajotow i czystym GP wystepujacym na arce. Zablysne nawet madrym slowkiem! Wiedza sprawdzana empirycznie!

odpowiedz b.)
do ludzi jeszcze nie dotarlo, ze majac wiecej - maja mniej ;]
Gniot
Posty: 612
Rejestracja: 13 lut 2009 09:57

Re: Balans, exp i inne cuda

Post autor: Gniot »

Homerofe pisze:Owszem - porwnywalem z fanatykiem, skoro wyznacznikiem moze byc zabicie snota.
Nie klam Homerofe. Sila speca gp nie jest porownalna z sila speca (mistrzowsko wytrenowanego) fanatyka. Snotling to pula hp specem gp (nie licze krytykow) nie zabijesz tego mobka ze swietnej. Specami innych zawodow tak.

A co maja plakac skoro jeszcze nic nie jest dobrze sprawdzone...
2011.04.01
Gniot Adiutant Kapitana Kompanii Gryfa, Walczacy z Wiatrakami, Miecznik z
Paweza, Naczelny Madrala Arkadii, Ogr o Elfich Uszach, Elf o Ogrzym
Rozumku, Zastepca Szefa Muminkow z Obozu Najemnikow, Arcydzielo
Sztuki Cukierniczej
Awatar użytkownika
Homerofe
Posty: 189
Rejestracja: 15 mar 2009 23:28

Re: Balans, exp i inne cuda

Post autor: Homerofe »

Czy ty potrafisz dyskutowac Gniot? czy tylko rzucac jakies gowniane "nie klam"

Max fanatyk VS AJ - na zblizonym poziomie wychodza podobnie i nie mam tu na mysli jakichs smiesznych poziomow typu dosw lub mniej. Wez przepatrywacza, daj mu dobra bron i zabierz na expo. Przeciez mozesz to sprawdzic sam.
Gniot
Posty: 612
Rejestracja: 13 lut 2009 09:57

Re: Balans, exp i inne cuda

Post autor: Gniot »

Smiem watpic homerofe w to co wypisujesz. Pokaz loga. Chyba ze znowu jakies klopoty z logowaniem...

I co to znaczy wychodza podobnie... nie uzywaj skrotow myslowych ino pisz tak zeby cie mozna bylo zrozumiec.
2011.04.01
Gniot Adiutant Kapitana Kompanii Gryfa, Walczacy z Wiatrakami, Miecznik z
Paweza, Naczelny Madrala Arkadii, Ogr o Elfich Uszach, Elf o Ogrzym
Rozumku, Zastepca Szefa Muminkow z Obozu Najemnikow, Arcydzielo
Sztuki Cukierniczej
Awatar użytkownika
Homerofe
Posty: 189
Rejestracja: 15 mar 2009 23:28

Re: Balans, exp i inne cuda

Post autor: Homerofe »

Co ci da log czlowieku? Jakie skroty myslowe? Mam ci napisac imiona postaci? Rodzaj broni? Expowisko?

Fakt jest taki, ze AJ i zawodowiec podobnie napieprzaja - inna sprawa to defens, ale w tej kwestii nie bylo nic zmieniane. Fanatyk pusta runda, AJ spec, ja cios, AJ spec, ja spec, AJ spec, ja cios, AJ cios, ja cios i cios, AJ spec, ja pusta, AJ spec

Specy jest duzo i sa mocne!
ODPOWIEDZ