Czy zawod kupca powinien być dostepny z etatu ?

Archiwum zamkniętych tematów.

Czy zawod kupca powinien być dostepny z etatu ?

Czas głosowania minął 24 lut 2011 18:38

Tak
62
48%
Nie
62
48%
Nie wiem
5
4%
 
Liczba głosów: 129

Quint
Posty: 45
Rejestracja: 19 lut 2009 04:55

Re: Czy zawod kupca powinien być dostepny z etatu ?

Post autor: Quint »

No cóż, na taką odpowiedź aż trudno nie odpisać "Ich problem".


Bo jeśli ktoś twierdzi, że założenia gildii mu pasują erpegowo, ale nie chce tam iść, bo gildia jest "be", to niech idzie i spróbuje coś zrobić, żeby nie była "be", a nie płakusia na forum że nie może mieć umów i żeby mu zawód uwolnić. To faktycznie tak, jakbym ja chciał być TW, ZS albo ZT, ale nie chcę "mieć nic wspólnego" z tamtymi gildiami, więc dawać mi zawód na etacie, ale już.

A nawet czysto erpegowo - chciałbym zobaczyć w tamtych realiach kupca, który sobie handluje całkowicie niezależnie od Cechu i pewnego dnia nie przychodzą do niego smutni panowie z pałkami przekonać go, że jednak w Cechu będzie mu lepiej. Albo do jego klientów, przekonać ich że lepiej handlować z legalnymi kupcami :)
Awatar użytkownika
Blob
Posty: 179
Rejestracja: 04 mar 2009 08:37

Re: Czy zawod kupca powinien być dostepny z etatu ?

Post autor: Blob »

W temacie aktywności kupców tak mi się nasunął staroć jako komentarz:

http://www.youtube.com/watch?v=VgRZ-tKY ... re=related

0:48 "Nie ma, nie ma, no nigdzie nie ma"
Awatar użytkownika
Nathaniel
Posty: 126
Rejestracja: 13 lut 2009 07:10
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy zawod kupca powinien być dostepny z etatu ?

Post autor: Nathaniel »

Quint pisze:No cóż, na taką odpowiedź aż trudno nie odpisać "Ich problem".


Bo jeśli ktoś twierdzi, że założenia gildii mu pasują erpegowo, ale nie chce tam iść, bo gildia jest "be", to niech idzie i spróbuje coś zrobić, żeby nie była "be", a nie płakusia na forum że nie może mieć umów i żeby mu zawód uwolnić. To faktycznie tak, jakbym ja chciał być TW, ZS albo ZT, ale nie chcę "mieć nic wspólnego" z tamtymi gildiami, więc dawać mi zawód na etacie, ale już.
Liczylem na taka odpowiedz. Bo niestety nikt nie bierze pod uwage sytuacji, w ktorej domniemany kupiec wcale nie twierdzi, ze gildia jest "be" i nie płakusia na forum, badz tez nie wie jaka jest w tej gildii sytuacja i malo go to obchodzi. On po prostu nie chce byc kupcem z Cechu novigradzkiego (np. kupiec z Nilfgaardu albo z drugiej domeny).
... just like you imagined ...
Vayneela
Posty: 159
Rejestracja: 20 lip 2009 19:56

Re: Czy zawod kupca powinien być dostepny z etatu ?

Post autor: Vayneela »

Nie widzę problemu. Kupiec z Nilfgaardu zostaje kupcem a następnie przejmuje władzę w Cechu i już mamy gildię novigradzko-nilfgaardzką.

v.

Dół: Tej, w której jest to problemem do przerobienia Cechu pod swoje "widzimisię"
Ostatnio zmieniony 08 lut 2011 13:43 przez Vayneela, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Nathaniel
Posty: 126
Rejestracja: 13 lut 2009 07:10
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy zawod kupca powinien być dostepny z etatu ?

Post autor: Nathaniel »

Vayneela pisze:Nie widzę problemu. Kupiec z Nilfgaardu zostaje kupcem a następnie przejmuje władzę w Cechu i już mamy gildię novigradzko-nilfgaardzką.
v.
Ktorej czesci 'nie chce miec nic wspolnego z Cechem z Novigradu' nie rozumiesz?

Up up and away:
To najwyrazniej nie czytalas mojego poprzedniego posta. Ale w porzadku. Wyjasnie.
Przyklad: Mamy handlarza, ktory pochodzi z Tilei i w nosie ma to, co sie wyprawia w, jak to niektorzy mowia cukierkowym Ishtar. W jaki sposob Twoje 'rozwiazanie' ma mu pomoc? Oczywiscie w zaden, bo nawet jesli idac za Twoja rada mialby przejac wladze w cechu (co kloci sie z jego interesami), to w dalszym ciagu nie ma on najmniejszego zamiaru handlowac w Novigradzie.
... just like you imagined ...
Kosh
Posty: 83
Rejestracja: 14 lut 2009 09:33

Re: Czy zawod kupca powinien być dostepny z etatu ?

Post autor: Kosh »

Quint pisze:A nawet czysto erpegowo - chciałbym zobaczyć w tamtych realiach kupca, który sobie handluje całkowicie niezależnie od Cechu i pewnego dnia nie przychodzą do niego smutni panowie z pałkami przekonać go, że jednak w Cechu będzie mu lepiej. Albo do jego klientów, przekonać ich że lepiej handlować z legalnymi kupcami :)
To wyjaśnia koncepcję istnienia Partnerów w Cechu.

Pozdrówka
Awatar użytkownika
Violla
Posty: 174
Rejestracja: 11 maja 2009 19:42
Lokalizacja: Fandall

Re: Czy zawod kupca powinien być dostepny z etatu ?

Post autor: Violla »

Pisałam już, że można wytrenować zawód kupca i być kupcem tylko na terenie np. Tilei. Ba! Śmiała koncepcja podpowiada mi nawet, że z Cechu mozna odejść po wytrenowanym zawodzie. 8-)
Co przecież dzieje się także w gildiach innych, gdy ktoś "wstąpił" do takowej tylko po to, by wytrenować zawód.

No a co do chcenia i realiów arkowych... to też chciałabym mieć stowarzyszenie dla kosmatostopych Niziołków - a w ramach zdrowo pojętej i tak przecież potrzebnej konkurencji, stanowlibyśmy takową dla [jeszcze mniej fajnego] kuzynostwa zza morza... No ale no...

<pociąga nosem>
<obciera smarki w rękaw>
<zerka w stronę wizów wymownie>

Jak sie nie ma co się lubi, to się lubi co się ma!

edycja - [jeszcze mniej fajnego]*
edycja zainspirowana wypowiedzią Deli!
Ostatnio zmieniony 08 lut 2011 15:57 przez Violla, łącznie zmieniany 1 raz.
Niziołki wszystkich krajów - łączcie się!

"[...] hobbity to naprawdę zadziwiające stworzenia. Możesz się nauczyć o nich wszystkiego w ciągu miesiąca, a jednak, po stu latach, mogą cię dalej zadziwić"/Gandalf Szary

http://www.pajacyk.pl/
Deli
Posty: 355
Rejestracja: 12 lut 2009 22:28

Re: Czy zawod kupca powinien być dostepny z etatu ?

Post autor: Deli »

ZH nie potrzebuje konkurencji :)

Możemy otworzyć oddział zamorski (albo na uchodźstwie) dla naszych mniej fajnych Kuzynów - niziołków ;)


Ps.

Violla - wpadnij na ciacho!
Populacja graczy arkadyjskich nie dorasta - gracze z reguły się tylko starzeją.
Awatar użytkownika
Nathaniel
Posty: 126
Rejestracja: 13 lut 2009 07:10
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy zawod kupca powinien być dostepny z etatu ?

Post autor: Nathaniel »

Violla pisze:Pisałam już, że można wytrenować zawód kupca i być kupcem tylko na terenie np. Tilei. Ba! Śmiała koncepcja podpowiada mi nawet, że z Cechu mozna odejść po wytrenowanym zawodzie. 8-)
Co przecież dzieje się także w gildiach innych, gdy ktoś "wstąpił" do takowej tylko po to, by wytrenować zawód.
To niebywale! Najwyrazniej przyklad w ktorym dana osoba nie chce miec z Novigradem niczego wspolnego jest za trudny do zrozumienia przez cechowiczow.
Oczywiscie Viollu, mozna dostac sie do CKN, wytrenowac zawod i odejsc (bez pelnego zawodu kupca), jednak nie jest to bynajmniej odpowiedz na problem w przykladzie, ktory przedstawilem.
Przypominam po raz trzeci, ze postac nie chce miec do czynienia z Novigradem.

Natomiast jeszcze co do wypowiedzi Quinta, jakoby byla to sytuacja podobna do TW/ZT/ZS. Kupiec to jeden z najpowszechniejszych zawodow swiata (pomijajac arke, na ktorej jest zawodem "elitarnym"). Nie mozna wiec tego bynajmniej porownywac do tak waskiej grupy jaka jest niewatpliwie Tancerz Wojny czy Zabojca Trolli.
Mozna spotkac cech kupiecki z Estalii, ale Tancerza Wojny nie.
... just like you imagined ...
Deli
Posty: 355
Rejestracja: 12 lut 2009 22:28

Re: Czy zawod kupca powinien być dostepny z etatu ?

Post autor: Deli »

Nie każdy kupiec reprezentujący ten tak powszechny zawód miał na tyle wysokie umiejętności, by być sławnym - ci najlepsi skupili się w CKN :).
Możesz przecież spekulować na cenach zakupu/sprzedaży - a nie korzystając tylko z umów opychać sprzęt/kamienie u sklepikarzy - to akurat z tym tak powszechnym zajęciem nie ma wiele wspólnego.
Populacja graczy arkadyjskich nie dorasta - gracze z reguły się tylko starzeją.
Zablokowany