Czy zawod kupca powinien być dostepny z etatu ?

Archiwum zamkniętych tematów.

Czy zawod kupca powinien być dostepny z etatu ?

Czas głosowania minął 24 lut 2011 18:38

Tak
62
48%
Nie
62
48%
Nie wiem
5
4%
 
Liczba głosów: 129

Awatar użytkownika
Seren
Posty: 149
Rejestracja: 13 lut 2009 14:32

Re: Czy zawod kupca powinien być dostepny z etatu ?

Post autor: Seren »

Ręce opadają i nie wiedzą gdzie się podziać.

Kosh, zamiast tworzyć bzdurne tematy na forum napisz do Wizów co uważasz za niezgodne z zasadami Arkadii / zasadami moralnymi / zasadami własnymi w sposobie sprawowania władzy w Cechu. Bo ironicznymi podziękowaniami za "uśmieszki i smuteczki", odpowiadaniem samemu sobie w tym temacie oraz gratulacjami za mieszanie światów nic nie zdziałasz, poza denerwowaniem ludzi i zdaniem, który sobie na Twój temat wyrobią. Jak Ci się tak strasznie nie podoba w Cechu, to zamiast krytykować i obsmarowywać nie wprost po prostu coś ZRÓB. Najlepiej zacznij od zamknięcia tego wątku i rozpocznij dyskusję na forum CKN. Albo daj sobie spokój i nie marudź, że Ci po odejściu zawód nie zostanie. Coś za coś.

Bynajmniej nie bronię polityki Cechu, każdy na Arce swoje na ten temat słyszał (co ciekawe wiele osób nie mając chyba większego pojęcia i tak się wypowiada z pozycji eksperta) i większość się pośmiała. Nie znam się, na ciekawych plotkach bazować nie mam zamiaru i o Cechu mówić nie będę, ale autor wątku mnie rozbawił :)

Uwolnijmy zawód Kupca, bo Kosh nie lubi Vayneeli!
There must be some way out of here, said the joker to the thief
There's too much confusion, I can't get no relief
No reason to get excited, the thief, he kindly spoke
There are many here among us who feel that life is but a joke
Morholt
Posty: 127
Rejestracja: 26 wrz 2009 21:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy zawod kupca powinien być dostepny z etatu ?

Post autor: Morholt »

Taa, nie ma to jak zdeprecjonowac wartosc czyjejs merytorycznej wypowiedzi i sprowadzic ja do emocji. Ja nic do Vayneli nie mam, reszta rownie powaznych ludzi tez podejrzewam ze nic nie ma. A zdanie mam jakie mam. Zdanie rowniez mam na temat takich pseudo-nlpowskich prob manipulowania dyskusja- nie wyraze go jednakze coby nikomu humoru nie psuc z rana.

Pozdrawiam z drogi na stok (-;
Gość

Re: Czy zawod kupca powinien być dostepny z etatu ?

Post autor: Gość »

Czytając ostatnią notkę Kosha nie mogę oprzeć się refleksji, że uwolnienie etatu kupca, o którym mowa w tym wątku, to walka o uwolnienie go dla jednego tylko gracza ;)
No nie do konca moge sie z tym zgodzic.
Sam znam co najmniej cztery osoby ktore chcialy odgrywac kupca, a przez obecna polityke cechu nie maja takiej mozliwosc.
A ja naprawde malo osob znam ;)
Awatar użytkownika
Molu
Posty: 202
Rejestracja: 19 gru 2009 23:27

Re: Czy zawod kupca powinien być dostepny z etatu ?

Post autor: Molu »

Seren pisze:(...)odpowiadaniem samemu sobie w tym temacie(...)
Jak rozumiem, Kosh ma kilka postaci i loguje sie na forum na rozne imiona, zeby poklocic sie w tym watku sam ze soba? Jesli to prawda to jest to naprawde genialne posuniecie, zeby nakrecac dyskusje i robic dym wokol tematu :D
Kosh pisze:
Garlan pisze: bowiem każde stowarzyszenie zatrudniło by sobie seconda z etatem Kupca i go wyexpiło do sprzedawania kamyków, po to by tylko w tym celu logował się raz na tydzień. Alternatywą byłby drugi Cech, ale też powstaje pytanie czy skoro nie ma dość kandydatów na Subiektów do Cechu,
Proponuje przeczytać zasady Arkadii co do secia w tej samej gildii.
Proponuje czytac uwaznie odpowiedzi w temacie, ktory zalozyles. Chyba ze ponizszy pomysl tez jest wbrew zasadom:
Molu pisze:Z jednej strony tak, a z drugiej - wystarczy, ze zrobie seconda - i bede kupcem w Twojej gildii, Ty wezmiesz seciem kupca - i bedziesz u mnie w gildii. Reka reke myje - nie takie rzeczy sie dzialy na arce - i tak skonczyloby sie, gdyby dali kazdemu kupca.
Tylko o sprawach, które nas zupełnie nie interesują, możemy wydać rzeczywiście bezstronną opinię, co niewątpliwie jest powodem tego, że opinia bezstronna jest zawsze absolutnie bezwartościowa.
Gość

Re: Czy zawod kupca powinien być dostepny z etatu ?

Post autor: Gość »

re: Molu.
Nie ma to jak czytac ze zrozumieniem... polecam wrocic do podstawowki, wczesnej podstawowki. Tam tego ucza.
Coronius
Posty: 778
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Czy zawod kupca powinien być dostepny z etatu ?

Post autor: Coronius »

Widać sam powinieneś wrócić do podstawówki, bo Molu w tym przypadku ma racje.
Awatar użytkownika
Molu
Posty: 202
Rejestracja: 19 gru 2009 23:27

Re: Czy zawod kupca powinien być dostepny z etatu ?

Post autor: Molu »

Coronius pisze:Widać sam powinieneś wrócić do podstawówki, bo Molu w tym przypadku ma racje.
Dzieki Coronius, chociaz nie wiem czemu musiales dodac "w tym przypadku" :P
Tylko o sprawach, które nas zupełnie nie interesują, możemy wydać rzeczywiście bezstronną opinię, co niewątpliwie jest powodem tego, że opinia bezstronna jest zawsze absolutnie bezwartościowa.
Vayneela
Posty: 159
Rejestracja: 20 lip 2009 19:56

Re: Czy zawod kupca powinien być dostepny z etatu ?

Post autor: Vayneela »

Najpierw odnośnie pomysłu:
Kosh pisze:Ja do Cechu nic a nic nie mam. Po prostu przydałaby się konkurencja.
A monopole zostawmy gildiom elitarnym.
Cech jest gildią elitarną.

Teraz o tym, co nie podoba się autorowi w Cechu:
Kosh pisze:Konkretnie ilu było subiektów (wielu nic nie wyjaśnia) <tu wstaw proszę liczbę całkowitą>
Konkretnie ilu przybyło kupców w ciągu 3 lat <tu wstaw proszę liczbę całkowitą>
Konkretnie ilu kupców ubyło w ciągu 3 lata <tu wstaw proszę liczbę całkowitą>
Subiektów z milion, a przynajmniej koło 10, nie chciało mi się liczyć dokładnie.
Przybyło: 6 kupców.
Ubyło: 8 kupców.

Przy czym jedna z odejszniętych osób się zwizowała, dwie zostały skasowane za nieaktywność, dwie wyrzucone za nieaktywność i nie grają, jedna wyrzucona za nieaktywność, która zaczęła grę w innym stowarzyszeniu, dwie przyszły na chwilę i odeszły.
Kosh pisze:Mnie także dziwi to, że osoby które starały się długi czas dały się poznać jako dobrzy "kupcy", odchodzą bądź są wyrzucani. Mowa tu o subiektach.
Na osoby, o których mówisz były skargi od klientów. Nie chciały one również współpracować z resztą cechu na zasadzie utrudniania innym starań.
Kosh pisze:Nagle po aktualnym wątku gracz, o którym wspomniałem
pojawił się tam po półtora miesiąca od odejścia z Cechu.
Wcześniej.

v.
Coronius
Posty: 778
Rejestracja: 13 lut 2009 22:45

Re: Czy zawod kupca powinien być dostepny z etatu ?

Post autor: Coronius »

Vayneela pisze: Cech jest gildią elitarną.
Nie. Cech może szkolić w elitarnym zawodzie.

re dol: nie chce mi dyskutowac z kims, kto 'zawsze ma racje'.

re dol drugi raz : Roznica jest taka, ze ja Ci potrafilem przedstawic dowody na swoja racje.
Ty uwazasz, ze tylko dlatego, ze mozecie szkolic 'elitarny' zawod to jestescie elita, a tak nie jest.
Ostatnio zmieniony 06 lut 2011 15:35 przez Coronius, łącznie zmieniany 2 razy.
Vayneela
Posty: 159
Rejestracja: 20 lip 2009 19:56

Re: Czy zawod kupca powinien być dostepny z etatu ?

Post autor: Vayneela »

Nie. Cech jest gildią elitarną. :)

Coroniusie, naprawdę. Kto jak kto, ale Ty takich argumentów akurat nie powinieneś wyciągać, ale fakt. Dyskusja bezcelowa.

v.
Zablokowany