Wymuszanie przedstawiania sie

Archiwum zamkniętych tematów.

Ktora z nizej opisanych opcji preferujesz:

opcja A
29
26%
opcja B
41
36%
opcja C
24
21%
opcja D
19
17%
 
Liczba głosów: 113

Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Wymuszanie przedstawiania sie

Post autor: Herenvarno »

Wesprzyj Homerofe
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Awatar użytkownika
Rafgart
Posty: 970
Rejestracja: 09 lut 2009 10:10

Re: Wymuszanie przedstawiania sie

Post autor: Rafgart »

Homerofe pisze: Naprawde dlugo "walczylem" o zmiany w tabliczkach - doczekalem sie
Bardzo dlugo "walczylem" o umy zielarza i inne AJoty - doczekalem sie
Ciagle zwracalem uwage na ukrywanie - przegiecia i niedopatrzenia - robi sie
Ocena broni/zbroi - doczekalem sie
ujednolicenie bram/tablic - jest! brawo!
zmiany w zielarstwie i paczkach - powoli, powoli sie robi
Nie chcialbym burzyc ci swiata, ale zadne takie 'walczenie' nie ma zadnego wplywu na to co jest robione.
No moze poza spostrzegawczoscia u zielarza (nie wiem, nie ja zmienialem), ktora nie ma zadnego (sic!) wplywu na znajdowanie ziol.
Awatar użytkownika
Homerofe
Posty: 189
Rejestracja: 15 mar 2009 23:28

Re: Wymuszanie przedstawiania sie

Post autor: Homerofe »

Moj swiat burzy sie od samego grania :D i od tlumaczenia ciagle tego samego...

Wyjasnie moze lopatologicznie. Na przestrzeni lat, wizowie konsekwentnie odpowiadali, ze zmian w CZYMS nie bedzie, bo nie ma bledu lub sa niepotrzebne. Mimo tego ze gracze (w tym ja) twierdzili, ze jest inaczej. W koncu z takich czy innych powodow do zmian dochodzilo (z czego jestem bardzo zadowolony). Mozna bylo sobie oszczedzic mojego marudzenia i zapewnien wizow. Ankieta - glosowanie - jazda.

Rafgart: za duzo jest tajemnic zwiazanych z mechanika i tajemnic 'bo tak' ma byc, zeby GRACZE mogli skutecznie wylapywac bledy. Cos robimy, cos sie dzieje, wyglada na to, ze jest nieprawidlowo - to podejmuje sie jakies dzialania w tym kierunku. Zglaszac/korzystac. Wizowie sami wszystkiego nie znajda, bo nie ma fizycznie takiej mozliwosci, a pokrecone kombinatorskie pomysly graczy nie maja granic ;]

Mam halfa ze spostem i halfa bez sposta - jeden znajduje delione, drugi nie. Mentale maja takie same. To co wplywa na znajdywanie? Odwieczny wielki random? Teraz chcialbym wiedziec dlaczego tak jest, a ty odpowiesz, ze tajemnica mechaniki MUDa nie bedzie zdradzana i tak w kolko.

Przypomne, ze naprawde skuteczniej i z korzyscia dla MUDa wychodzi wspolpraca wizow i graczy niz zwalczanie sie nawzajem. Latami halflingi byly zbalansowane odpowiednio, mcobrona byla w porzadku, tropienie/lowienie ryb/zielarstwo na niewidzialnosci byly dozwolone, nie istnial problem bouncowania, wymuszen przedstawienia itd itp nagle wszystko polecialo na pysk... dlaczego?

EDIT: bo zapomnialem

Rafgart dzieki wielkie za uswiadomienie kolejny raz, ze 'walczenie' o poprawki i zmiany na lepsze sa niemile widziane. Wytykanie bledow nic nie daje. Dzieki za pokazanie, ze wizom nie zalezy na graczach i ich opinii. Czasami tylko dostajemy iluzje, ze jednak mamy na cos wplyw i ze mozna podyskutowac.
Awatar użytkownika
Jennever
Posty: 39
Rejestracja: 13 gru 2010 14:21

Re: Wymuszanie przedstawiania sie

Post autor: Jennever »

homer te tajemnice w mechanice, coz gdyby wizowie nam dali ja na tacy to wyszly by te wszystkie banialuki jakie tam sa :) a tak od 12 lat gry w ta gierke slyszymy tylko scisle tajne / poufne nie bedziemy wam zabierac przyjemnosci odkrywania tego w grze :) tylko nie daj Boze ze cos odkryjesz :D
w kazdym razie nie rozumiem czemu mechanika mud'a jest tak straaaaaaaasznieeeeee tajna :) dlaczego niby gracze nie mieliby wiedziec co wplywa na co zeby jakos z sensem pokierowac swoja postac ?
lepiej miec kod pelen bugow i podniecac sie ze jest fajnie :)

OT: tak wogole to zapamietywanie jest tak istotne ? moze by tak gildie otworzyc ? hyh
Gość

Re: Wymuszanie przedstawiania sie

Post autor: Gość »

Osobiscie uwazam ze znacznie sprawiedliwiej byloby gdyby wszyscy gracze mieli dostep do kodu - 'dowiadywanie sie' na mudzie w wiekszosci przypadkow sie nie sprawdza bo jest tak wiele czynnikow do uwzglednienia i niekiedy te czynniki sa tak nieoczywiste ze jest bardzo duza szansa ze ktores z naszych zalozen jest bledne co prowadzi do tego ze zazwyczaj dochodzi sie do wnioskow ktore nie maja zadnego przelozenia na rzeczywistosc. Najlepszy przyklad z tym testowaniem szukania deliony przez postac ze spostrzegawczoscia i bez czy testowanie zbalansowania ukrywania na bagnach (skad do cholery gracz ma wiedziec ze nieumarli maja wykrywanie zywych?). To ukrywanie kodu prowadzi do tego ze uprzywilejowana jest waska grupa graczy, ktorzy w jakis sposob (legalny lub mniej legalny) mieli do tegoz kodu. Nie chodzi tez chyba o to zebym przegladal wszystkie notki czarodziejow na forum w nadziei ze w ktoryms z postow uchylili oni rabka tajemnicy.
Aphazel
Posty: 148
Rejestracja: 13 maja 2009 09:44

Re: Wymuszanie przedstawiania sie

Post autor: Aphazel »

Homerofe pisze:(...)Na przestrzeni lat, wizowie konsekwentnie odpowiadali, ze zmian w CZYMS nie bedzie, bo nie ma bledu lub sa niepotrzebne. Mimo tego ze gracze (w tym ja) twierdzili, ze jest inaczej. W koncu z takich czy innych powodow do zmian dochodzilo (...)

Przypomne, ze naprawde skuteczniej i z korzyscia dla MUDa wychodzi wspolpraca wizow i graczy niz zwalczanie sie nawzajem. Latami halflingi byly zbalansowane odpowiednio, mcobrona byla w porzadku, tropienie/lowienie ryb/zielarstwo na niewidzialnosci byly dozwolone, nie istnial problem bouncowania, wymuszen przedstawienia itd itp nagle wszystko polecialo na pysk... dlaczego?
No to właśnie pokazujesz, że od kiedy wizowie zaczeli dokonywać tych zmian, wszystko poleciało na pysk. Sam sobie odpowiedziałeś, zanim jeszcze zadałeś pytanie. Zaprzeczyłeś tylko temu stwierdzeniem, że współpraca wychodzi na dobre. Ergo, graczy nie należy słuchać. Tylko nie mów, że te zmiany były formą zwalczania się wizów i graczy. Sam wymieniasz szereg zmian dokonanych jakoby dzięki Tobie.

Nie było wymuszeń przedstawiania? Nie rozśmieszaj mnie. Nie było tyle płaczu o to, że młodzi gracze odejdą i wymuszanie jest be.

A wyniki ankiety na moje oko pokazują, że żadna z opcji nie jest dobrym rozwiązaniem, bo przy każdym wybranym pozostałe 3/4 głosujących będzie niezadowolone. Ciekawy wynik.
Gość

Re: Wymuszanie przedstawiania sie

Post autor: Gość »

Aphazel pisze: No to właśnie pokazujesz, że od kiedy wizowie zaczeli dokonywać tych zmian, wszystko poleciało na pysk. Sam sobie odpowiedziałeś, zanim jeszcze zadałeś pytanie. Zaprzeczyłeś tylko temu stwierdzeniem, że współpraca wychodzi na dobre. Ergo, graczy nie należy słuchać.
Najlepiej powtarzac "Nie podoba sie to nie graj", moze wtedy znowu wrocimy do lat swietnosci gdy online bylo 150 a czasami nawet ponad 200 osob.

Moim zdaniem jezeli wszystko polecialo na pysk to dlatego ze czarodzieje ignorowali prosby i zale graczy i mieli 'swoja' wizje, ktora nijak nie przystawala do naszej. Nie chce sie wypowiadac jak jest teraz, ale zdaje sie ze jednak mimo wszystko mud ma minimalna tendencje zwyzkowa, wiec pozostaje miec nadzieje ze jest bedzie lepiej. Ale to ze jest lepiej nie znaczy ze nie moze byc jeszcze lepiej - z punktu widzenia mojej postaci balans czasami jest jeszcze mocno zachwiany. Prawda jest jednak taka ze czesto to balansowanie komus daje i komus zabiera i w 100% zgodze sie z tym ze gracz ma prawo byc zirytowany i rozgoryczony np. tym ze jego zawod po kolejnym balansie jest mocno rozny od tego, ktory wybieral 4 miesiace temu? Jedna osoba sie dostosuje i zmieni zawod na powiedzmy jakis inny, ktory jest w tej chwili jesli nie 'najlepszy' to wyzej na drabince, inna sprobuje czerpac przyjemnosc z tego co jej zostalo, a jeszcze inna przestanie grac.
Awatar użytkownika
Homerofe
Posty: 189
Rejestracja: 15 mar 2009 23:28

Re: Wymuszanie przedstawiania sie

Post autor: Homerofe »

Aphazel: zbierz wszystko do kupy, a nie stosujesz wybiorcze kawalki

Mi juz sie czasami nie chce, bo i tak kazdy bedzie inaczej podchodzil do sprawy, szukal spisku, rozrywki...
Zmiany dzieki mnie - owszem, a dodatkowo dzieki wielu maniakom, ktorym sie ciagle chce. Wliczajac w to wizow, ktorzy koduja i poprawiaja. Tylko irytujaca jest sytuacja trwajaca X lat, ze z kazda kolejna kadra wizow jest nowa wizja i nowe priorytety. Od polityki dla graczy, po polityke 'a gowno ci do tego'. Krew mnie zalewa jak kolejny raz czytam o wielkich problemach i powrotach wielkich problemow. Nie mam prawa wiedziec od czego zalezy czy moja postac znajdzie ziolo, nie dowiem sie od czego zalezy dual, czy tarcza, musze bazowac na dziwnych przeciekach ze ocena obiektu zwieksza dmg o 0,0001% itd itp bzdury, ktore sie ciagle nakrecaja.

MUD ktory sie nie rozwija bedzie umieral. MUD ktory jest nieprzyjazny dla graczy bedzie pustym MUDem. Ciagle pieprzenie o nowych graczach jest juz zenujace. Chcialbym sie dowiedziec gdzie oni sa. Problemem staly sie kluby takie jak NSR, bo za duzo seksu. Nie wolno na arce przeklinac, bo to niesmaczne i ktos sobie nie zyczy. Nie mozna wymuszac przedstawienia, bo to gwalcenie graczy. Najbardziej cierpia nowi. Zaopiekujmy sie nimi. Zrobmy przyjazne srodowisko. Powazanie jest mi przykro, ze ma sie w dupie ogol graczy, a dzieki nalogowcom, fanatykom i starym dinozaurom ten MUD jeszcze zipie.

Zakon kontra GP - mozna bylo
Zakon kontra OK - jakos nie bylo problemu
elitarki VS zoltki, zawodowcy VS rasowki, rasowki VS GP - to wszystko juz bylo... a teraz zaczynamy sie troszczyc o nowych - zeby tylko nie odeszli starzy ;]

I koncze udzielanie sie, bo juz mnie to bardziej irytuje niz bawi.

zastukaj w brame, zapukaj we wrota, szapnij za sznurek, pociagnij za sznureczek, zastukaj kolatka, wrzasnij w okienko - ta zmiana czekala tylko piec lat.
Awatar użytkownika
Blob
Posty: 179
Rejestracja: 04 mar 2009 08:37

Re: Wymuszanie przedstawiania sie

Post autor: Blob »

opcja X - moj wlasny punkt widzenia
Bajzel i paranoja jest spowodowane tym, ze gracze moga byc w stowarzyszeniu na tajniaka, robic tam kupiony etat, zwyczajnie byc - bo jeszcze ich nikt nie wyczail itd itp

Duzo prostszym rozwiazaniem jest pierdyknac kazdemu na czolo tabliczke z nazwa stowarzyszenia i po sprawie (zarcik! sa juz erpegowe itemy i title!). Co mnie interesuje jakis GPk, ktory sobie koksa w nocy orki? Chce go miec w memie, bo za tydzien bedzie (domyslnie) zagrozeniem w najemach/gladach/mc, a ja nie bede o tym wiedzial, bo wystarczy schowac gildiowy item/titla. Glupia sprawa jak pan porucznik z gildii X chodzi bez przykladowej chusteczki, bo go bija...
Chcialbym tylko zauwazyc, ze "gwalty" na postaciach w postaci wymuszania imienia sa spowodowane tym, ze chcemy wiedziec czy dana postac juz jest lub kiedy bedzie w stowarzyszeniu (ktostam napisal pol roku, swietny zart mam poznanych kilku "tygodniowcow" i "miesiecznikow" pewnie sa wybitnymi graczami. Az sie prosi zeby nazwac ich ELITARNYMI).

Niech sobie znika "kto" niech nie bedzie "ostatnio" i wszystkie mniej lub bardziej wymyslne dodatki. W dalszym ciagu nie bedzie wiadomo czy ktos jest w stowarzyszeniu czy nie. Dlatego bedzie jak najbardziej erpegowe PKowanie za to ze ktos byl widziany z wrogami, bo pisal list w nieodpowiednim czasie, bo expil w nieodpowiednim miejscu. Zawsze sie znajda powody. Nie oszukujmy sie ale nawalanki nakrecaja ta gre. Zabijamy moby przez kolejna expogodzine, albo czatujemy godzine na fraga.

Itemy gildiowe powinne byc widoczne. Nie bedzie dylematow i pomylek. Ktos jest w stowarzyszeniu znaczy ze: ....... (tu wstawiamy setki powodow dla ktorych takiego gracza nie tylko mozna ale i trzeba klepac). Nastepstwem mieszania w "kto" i zapamietanych jest usuniecie sztucznego i mega glupiego podzialu na zawodowcow i GPkow.
Znowu sie czuje wywolany do tablicy :twisted:

Ja wymuszam, wymuszalem i bede zmuszony wymuszac. Jest to spowodowane tym, ze mozna chowac itemy gildiowe. Malo tego, mozna wpuszczac niezrzeszonych w stowarzyszeniu graczy do wlasnej siedziby/przedsionka/obozu/fortu. Czatujac pod obozem X godzin na gracza moge zaobserwowac kto wchodzi i wychodzi z przykladowego obozu, ale bez imienia nie dowiem sie czy jest przykladowym najemnikiem, czy tylko goscinnie ich odwiedza i mnie irytuje.

Moje konkretne gwalty (strasznie mi sie podoba to okreslenie) na innych graczach sa spowodowane dwiema rzeczami:
1.) Nie widze czy delikwent jest najemnikiem
2.) Nie moge lac gracza bez powodu, bo lamie zasady
dlatego szukam potwierdzenia swojej teorii ze pan Marian dolaczyl do stowarzyszenia. "Imie albo wpierdol" w takiej czy innej postaci pokazuje kto chce miec spokoj, a kto bedzie odgrywal cwaniaka i pozniej plakal, bo znowu go zabili. Chore, wiem - system sam wymusza takie dzialania.

Z ostatnich kilku miesiecy wytypowalem sobie ze 20 graczy na potencjalne fragi. Zgwalcilem :D przedstawianiem pewnie z 60. Ci ktorzy sie przedstawili, mieli spokoj. Reszta byla traktowana jak wrogowie. I niespodzianka... 15 graczy jest w stowarzyszeniach, kolejne 5 osob posiada zawody ale nigdy nie widzialem titla lub o nich nie slyszalem. Zostaje 10 osob z ktorych polowa jest jedna noga w jakims stowarzyszeniu, a reszta najzwyczajniej sobie gra. Bo sa nowi, bo sie bawia, bo maja w dupie stowarzyszenia - wlasnie te 5 osob z calej puli nie robilo problemow z przedstawieniem sie. Reszte trzeba bylo doprowadzic do calkowicie wycienczonego i ledwo zywego, albo najzwyczajniej zabic w celach wyjasnienia jak bedzie to wygladalo. PIECIU graczy na 30 nie robi problemow. Kolejna trzydziestka uciekla i sie nie przedstawila/nie przedstawi, a jak trafi do stowarzyszenia to bedzie opcja A.) szukac zemsty i opcja B.) nabijac sie ze mnie, ze nie potrafilem zlapac GPka. Po miesiacu albo dwoch okaze sie, ze to nowy sekond Franka, Mariana, Edmunda albo jakiegos slawnego elfa o skomplikowanym imieniu.
Homerofe:
Podsumowując twoje notki.
Wymuszasz przedstawianie w celu wyłowienia przyszłych lub obecnych wrogów.
Proponujesz podanie przez wizów tej informacji na tacy wszystkim (w tym tez sobie).
I nie jest to rozwiązanie sprawy "pod siebie".
Zabawne :lol:

Pozdrawiam

PS. Herenvarno: Nie klep tak bezwiednie binda
Re dół: Nie tylko w tym go poparłeś.

Re Ediur: Ja tylko rzucam w pomysł Homerofe jest on moim zdaniem zły. Choć stara się go przedstawić w w jasnych barwach i zaprzecza iż jego propozycja idzie na rękę mu. Jak cos do dodania polecam PM-a.
Ostatnio zmieniony 17 gru 2010 13:18 przez Blob, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Herenvarno
Posty: 809
Rejestracja: 09 mar 2010 11:22

Re: Wymuszanie przedstawiania sie

Post autor: Herenvarno »

Bind nie byl bezwiedny, nie mam nic przeciw nici porozumienia na lini Wizz-Gracz.
Nie każdy jest mile widziany w moim domu. Gdybym wszystkich traktował jednakowo, nikogo nie wyróżniłbym!
Zablokowany