Skrypt do sprawdzania poczty - legalny, czy nie?

Forum wieści z Arkadii.
Awatar użytkownika
Elorn
Posty: 34
Rejestracja: 07 sie 2010 15:15
Lokalizacja: Siepraw
Kontakt:

Skrypt do sprawdzania poczty - legalny, czy nie?

Post autor: Elorn »

Tak sobie pomyślałem, że napisałbym sobie skrypt, który uruchamiałby się na moim serwerze co X minut, logował na arkę i wyłapywał z tekstu logowania "Czeka na ciebie NOWA poczta", po czym wysylal mi maila z informacja o tym.

Czy to byłoby legalne z punktu widzenia regulaminu? Bo skrypt nie wykonywałby żadnych akcji, których rezultatu bym nie znał (logowanie i "zakoncz"), nie podejmowałby decyzji, robiłby jedną, prosta rzecz. Tylko że byłby łącznikiem między światem Arkadii a rzeczywistym, ale o ile wiem, nie powinno się przenosić informacji w drugą stronę, nie w tą.

Bo zakładam, że zaprogramowanie drogi do najbliższej poczty i sprawdzenie po kolei listów byłoby już przegięciem (śmierdziałoby botem), ale z drugiej strony i tak nie byłoby mi potrzebne - i tak muszę się zalogować i odpowiedzieć. Ale samo sprawdzanie, czy jest nowa poczta?
Aphazel
Posty: 148
Rejestracja: 13 maja 2009 09:44

Re: Skrypt do sprawdzania poczty - legalny, czy nie?

Post autor: Aphazel »

Legalne, pod warunkiem, że trigger jest na nawiązanie połączenie, a po połączeniu (najlepiej z drobnym opóźnieniem) walisz serię: login;hasło;zakoncz. A w międzyczasie wyłapiesz tekst o nowej poczcie i będziesz wiedział. Jeśli między poszczególnymi komendami dasz opóźnienia, to też ok. Ale żadna komenda nie może zostać wysłana automatycznie na skutek przeparsowania tekstu, jaki odbierze twój klient z Arki. Takie moje zdanie.
Awatar użytkownika
Elorn
Posty: 34
Rejestracja: 07 sie 2010 15:15
Lokalizacja: Siepraw
Kontakt:

Re: Skrypt do sprawdzania poczty - legalny, czy nie?

Post autor: Elorn »

Osobiście też tak uważam, ale chętnie wysłucham jeszcze paru opinii :)

Pozostaje jeszcze kwestia obciążenia serwera. Wydaje mi się, że taka akcja jest dla serwera obciążeniem praktycznie zerowym, ale z pewnością znajdzie się ktoś, kto powie inaczej. Nie zakładam logowania co 30 sekund, ale wydaje mi się, że wykonanie skryptu nawet co 5 minut to dla łącza i maszyny żaden problem...
Rennz
Posty: 546
Rejestracja: 12 sty 2010 17:09
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Skrypt do sprawdzania poczty - legalny, czy nie?

Post autor: Rennz »

Jak według mnie taki skrypt nie spotka się z przychylnością Mistrzów Gry. Autologowanie samo w sobie nie jest zabronione, ale wykorzystywanie go w ten sposób raczej będzie nie do zaakceptowania.
Gość

Re: Skrypt do sprawdzania poczty - legalny, czy nie?

Post autor: Gość »

Botowanie to automatyczne wysyłane komend do muda bez twojej wiedzy, a na podstawie odebranych przez klienta danych. Nielegalne są tez długie sekwencje komend z opóźnieniami.

Elorn:
W tym, o czym piszesz, nie ma ani jednego, ani drugiego, więc raczej w porządku. Przynajmniej wg mnie.
Awatar użytkownika
Elorn
Posty: 34
Rejestracja: 07 sie 2010 15:15
Lokalizacja: Siepraw
Kontakt:

Re: Skrypt do sprawdzania poczty - legalny, czy nie?

Post autor: Elorn »

Oczywiście MG mogą mieć inne zdanie, więc zaczekam, aż ktoś się wypowie :)
Rennz
Posty: 546
Rejestracja: 12 sty 2010 17:09
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Skrypt do sprawdzania poczty - legalny, czy nie?

Post autor: Rennz »

Mimi pisze:Botowanie to automatyczne wysyłane komend do muda bez twojej wiedzy, a na podstawie odebranych przez klienta danych. Nielegalne są tez długie sekwencje komend z opóźnieniami.

Elorn:
W tym, o czym piszesz, nie ma ani jednego, ani drugiego, więc raczej w porządku. Przynajmniej wg mnie.
Bez jego wiedzy wysyłane są dane o zalogowaniu zostawione powiedzmy na cronie. Równie dobrze można ustawić sobie ticka co 30 minut i idlować trzy dni - wiesz co i kiedy jest wysyłane, ale nie wysyła się tego samemu (-: I stąd raczej wątpliwa legalność tego rozwiązania.
Awatar użytkownika
Elorn
Posty: 34
Rejestracja: 07 sie 2010 15:15
Lokalizacja: Siepraw
Kontakt:

Re: Skrypt do sprawdzania poczty - legalny, czy nie?

Post autor: Elorn »

Rennz pisze:Równie dobrze można ustawić sobie ticka co 30 minut i idlować trzy dni
No dobrze, ale gdzie tu korzyść dla postaci? Wydawało mi się, że kwestia automatycznego wykonywania czynności jest podniesiona w regulaminie po to, żeby nie tworzyć mechanizmów pozwalających na "wypasienie" postaci bez ingerencji gracza. W przypadku mojego pytania widzę tylko jeden problem - połączenie świata arki z realnym, ale dalej nie wpływa to (bezpośrednio) na rozwój postaci z automatu.

Oczywiście można mnożyć przykłady, jak:
- ktoś idluje, ale dostaje wiadomość "hej, idziemy na smoka, kto idzie?", po czym idzie, dostaje expa i kamyczki. OK, tylko smoka musi ubić grając osobiście
- ktoś wysyła wiadomości do 10 kupców z ofertą sprzedaży czegoś, z założeniem, że sprzeda temu, kto pierwszy się zgłosi. Owszem, ale tak czy siak ktoś taki musi się zalogować i spotkać ze sprzedawcą. A podejrzewam, że wiele osób robi często to samo, co mój skrypt by wykonywał, tylko że "ręcznie".

Patrząc globalnie, ruch na arce mógłby (powtarzam: mógłBY) się zwiększyć, gdyby ludzi mail o nowej poczcie zachęcał do zalogowania i w 10 procentach przypadków do zrobienia czegoś więcej, niż sprawdzenie od kogo jest poczta.
Ale tu idę za daleko w rozważaniach.

EDIT: chyba źle zrozumiałem pojęcie idlowania w kontekście wypowiedzi przedmówcy i użyłem go w kontekście innym - u mnie idlowanie miało oznaczać czas, w którym postać jest niezalogowana.
Gniot
Posty: 612
Rejestracja: 13 lut 2009 09:57

Re: Skrypt do sprawdzania poczty - legalny, czy nie?

Post autor: Gniot »

Re Elron:
Elron robisz w tym roku za Sw Mikolaja ze tak poczte sprawdzac musisz ? :D

< pisze list >
Nowy komputer
Rower
Wielce...
2011.04.01
Gniot Adiutant Kapitana Kompanii Gryfa, Walczacy z Wiatrakami, Miecznik z
Paweza, Naczelny Madrala Arkadii, Ogr o Elfich Uszach, Elf o Ogrzym
Rozumku, Zastepca Szefa Muminkow z Obozu Najemnikow, Arcydzielo
Sztuki Cukierniczej
Rennz
Posty: 546
Rejestracja: 12 sty 2010 17:09
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Skrypt do sprawdzania poczty - legalny, czy nie?

Post autor: Rennz »

Elorn:
Sprawa według mnie jest podobna do zapętlenia autlogowania - autologujesz się, po pół godziny cię wylogowuje za nieaktywność i automat znów cię loguje. A potem po prostu tak w kółko się dzieje. Przez Mistrzów Gry jest to traktowane jako łamanie zasad dlatego też uważam, że logowanie się na automatycznym cronie co 15 minut i wylogowanie się chwilę potem tez będzie tak odbierane.
ODPOWIEDZ