Porady dla graczy.

Forum wieści z Arkadii.
Bjoern
Posty: 58
Rejestracja: 19 maja 2009 16:32

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Bjoern »

Mało prawdopodobne, że pieniądze zniknęły Ci z powodu błędu. Jeśli jesteś pewny to spróbuj napisać na adres: mg.

Z własnych doświadczeń dodam, że mogłeś zostać okradziony przez kieszonkowca, bądź włożyć monety do obcej sakiewki przez pomyłkę, chociaż to obecnie mniej prawdopodobne niż kiedyś.
Korrgot
Posty: 6
Rejestracja: 31 lip 2010 12:55

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Korrgot »

Sakiewka była zamknięta przez cały czas (otwierana jedynie na ułamek sekundy podczas wkładania i wyjmowania monet - obsługiwane makrami)
Sprawdziłem w logu - ostatni raz jak widziałem moja kasę na lokacji byłem sam, wiec nie mogłem wsadzić komuś.
Czy jest możliwe okradzenie przez kieszonkowca przy zamkniętym pojemniku? Jeśli tak to czy dostaje się jakiś komunikat? No i - cała kasę od razu kradnie?

edit: (ciut dokładniej przejrzałem log)

Miejsce akcji - Kraina Zgromadzenia, poczta (teoretycznie w sakiewce mam ~200 złota + drobne, ale to bez znaczenia):
+ przyniosłem paczkę, odbieram 4Z +MS(miedź i srebro), biorę kolejną paczkę - do Quenelles
+ biegnę na statek, wyjmuję MS z sakiewki, płace, wkładam do sakiewki 4Z +MS
+ wysiadam w Kreutzhoffen, lecę z buta do Marquilles,
+ idę na statek do Quenelles, wyjmuje MS z sakiewki, płacę, chowam resztę
+ w Quenelles oddaję paczkę, dostaję 8Z+MS, wkładam do sakiewki (czyli w sakiewce powinno być conajmniej 12Z)
+ biegnę na statek do Marquilles (wyjmuję MS, płacę, wkładam resztę)
+ biegnę z buta do Kreutzhoffen do banku
+ w banku wyjmuję CAŁĄ kasę z sakiewki - okazuje się, że mam 8Z + MS

Wygląda to tak jakby mi wyczyściło zawartość sakiewki gdzieś pomiędzy Krainą Zgromadzenia, a Quenelles.
Awatar użytkownika
Paulie
Posty: 527
Rejestracja: 12 lut 2009 21:15
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Paulie »

W Quenelles nalezy uwazac na kieszonkowcow, ale jezeli masz pewnosc, ze sakiewka byla zamknieta, to mozliwe, iz wystepuje jakis blad.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.


<@thran> jakby postac miala byc odbiciem gracza sin gralby w kz
Korrgot
Posty: 6
Rejestracja: 31 lip 2010 12:55

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Korrgot »

Sakiewkę w Quenelles otwieram takimi makrami (info bardziej dla wizów, gdyby coś robili z tematem):

Kod: Zaznacz cały

otworz sakiewke;
wloz monety do sakiewki;
zamknij sakiewke;

Kod: Zaznacz cały

otworz sakiewke;
wez miedziane monety z sakiewki;
wez srebrne monety z sakiewki;
zamknij sakiewke;
Poza czasem jaki zajmuje wykonanie tych makr sakiewka była zamknięta.
Awatar użytkownika
Terb
Posty: 69
Rejestracja: 27 sie 2009 21:15

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Terb »

Może po prostu porwała Ci się sakiewka i nie zauważyłeś. Wtedy wszystko co w niej się wysypuje na ziemie. Też jakieś uzasadnienie.
Korrgot
Posty: 6
Rejestracja: 31 lip 2010 12:55

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Korrgot »

Jeśli sakiewka by się porwała to jakiś komunikat się dostaje? Zmienia się opis przedmiotu?
W logu nie widzę żadnych informacji w tym stylu, a przedmiot siedzi u mnie w ekwipunku i jest jak nowy.
Awatar użytkownika
Terb
Posty: 69
Rejestracja: 27 sie 2009 21:15

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Terb »

W takim razie to nie porwana sakiewka :P. Dostaje się info, że cośtam cośtam się rwie. A tym bardziej, jak masz w ekwipunku to się nie porwała. No cóż, może ktoś mądrzejszy rozwikła zagadkę... A może po prostu to jakiś bug. Mnie osobiście chyba jeszcze nigdy nie okradli, a jak okradli to z takiej sumy, że nie zwróciłem uwagi.
Bjoern
Posty: 58
Rejestracja: 19 maja 2009 16:32

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Bjoern »

Na Twoim miejscu bym poszedł i zabił kieszonkowca z Quenelles, jeśli zabrał monety to powinien je mieć (o ile jeszcze mu ktoś ich nie odebrał). Dodam, że kiedyś straż nie ścigała za niego, ale głowy nie dam, jak jest teraz.

Aaa jest jeszcze możliwość, że masz jakiś błąd w tym makro, może literówka?
Tharja
Posty: 3
Rejestracja: 16 wrz 2009 21:10

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Tharja »

Korrgot pisze:Sakiewka była zamknięta przez cały czas (otwierana jedynie na ułamek sekundy podczas wkładania i wyjmowania monet - obsługiwane makrami)
Sprawdziłem w logu - ostatni raz jak widziałem moja kasę na lokacji byłem sam, wiec nie mogłem wsadzić komuś.
Powody moga byc rozne, wystarczy, ze na lokacji, w ktorej chowales pieniadze lezala inna sakiewka i napelniles ja swoimi pieniedzmi po prostu. Twoje makra wskazuja po prostu sakiewke a nie "Twoja sakiewke" wiec istnieje prawdopodobienstwo, ze napelnisz nie te sakiewke co trzeba. Moze, jak sugerowal Bjoern , trafila sie literowka. Proponuje pilnowac tego co sie dzieje z monetami i w razie gdy sytuacja sie powtorzy, po prostu zglosic blad opisujac wszystkie okolicznosci.
Keiser
Posty: 54
Rejestracja: 25 maja 2010 04:11

Re: Porady dla graczy.

Post autor: Keiser »

Miałem ostatnio (u mnie jednak kasa zniknęła z inwentarza, a nie z pojemnika) podobny błąd. Przeanalizowałem loga, napisałem do mg, po paru dniach pojawiła mi się zaległa kasa w I. Błąd prawdopodobnie dotyczył płacenia mithrylową monetą u karczmarza: http://wojciech.sychut.eu/gdzie_moj_mithryl.txt
> ob paczki
Widzisz pocztowa paczke wewnatrz otwartego plociennego podroznego plecaka.
Widzisz szesc lukrowanych paczkow z marmolada wewnatrz otwartej niewielkiej saszetki ze skory wilka.
Zablokowany